Azory – turistika zelenými ostrovy

 • Pěší výlety po 3 azorských ostrovech São Miguel, Pico a Faial
 • São Miguel – zelený ostrov s bujnou vegetací, termální prameny
 • São Miguel – kaldera Sete Cidades s modrým a zeleným jezerem
 • Pico – UNESCO vinice, Ponta do Pico – nejvyšší vrchol Portugalska
 • Faial – proslulý přístav jachet ve městě Horta
 • Možnost pozorování různých druhů velryb a delfínů
 • Termíny: 7.–18. 6. 2024 (průvodce Marcel Březík)
 • Cena zájezdu: 6 až 8 os. – 53 000 Kč, 9 až 12 os. – 49 000 Kč (+letenka)

Program zájezdu:

1.–3. DEN: OSTROV SÃO MIGUEL

Den 1.: Letecky Praha – Ponta Delgada, odpolední přílet na ostrov São Miguel, přesun do ubytování. Možnost večerní procházky městem.

Den 2.: Prohlídka západní části ostrova – přejezd kolem starého akvaduktu na vyhlídku Boca do Inferno do impozantní kaldery Sete Cidades, kde se nachází jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde (modré a zelené jezero). Pěší turistika podél kaldery do stejnojmenného městečka Sete Citades (11,5 km). Přesun na východní pobřeží na Ponta da Ferraria (koupání v termálních pramenech vyvěrajících do moře).

Den 3.: Přesun k městečku Vila Franca de Campo, odsud pěší výlet (11 km) bujnou vegetací podél levády k Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero). Výjezd na Pico da Barrosa, úchvatné výhledy do vegetací zarostlého kotle s jezerem Lago do Fogo. Návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s velkým výskytem stromových kapradin, relaxace v termálních bazéncích.

4.–6. DEN: OSTROV PICO

Den 4.: Pěší výlet mezi vinicemi u městečka Criação Velha (9 km), krajinou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Po cestě možnost koupání. Prohlídka návštěvnického centra a nejdelšího lávového tunelu v Portugalsku Gruta das Torres. Přejezd centrální částí ostrova kolem jezera Lagoa do Capitão s výstupem na vyhlídku Cabeço do Piquinho. Večerní procházka v hlavním městě Madalena (návštěva impozantního vinného Cella baru).

Den 5.: Výstupu na nejvyšší vrchol Portugalska, vulkán Ponta do Pico (2350 m) (7,5 km, výstup 1100 výškových metrů). Dále přesun po jižním pobřeží ostrova do městečka São João, prohlídka místní sýrárny Queijaria do Pico s možností ochutnávky. V nedalekém Lajes do Pico je možné prohlédnout velrybářské muzeum (Museu dos Baleeiros) postavené ze starých velrybářských doků se třemi loděmi. V případě špatného počasí a vynechání ranního výstupu odpolední pěší výlet z vesničky Calheta de Nesquim (9 km). Cestou objevíte pozorovací věž na velryby, větrný mlýn a výhledy na malé sopečné vrcholky. Po severním pobřeží zpět do Madaleny.

Den 6.: Procházka podél divokého pobřeží chráněnou krajinnou oblastí Kultury vinné révy (11 km). V průběhu výletu navštívíme vesničku Lajido, s řadou opravených typických kamenných domů s barevnými okenicemi a místní Kulturní vinařské centrum. Odpoledne přesun ke skalním útvarům Lugar do Cachorro, vytvořené sopečnou erupcí v roce 1718. V podvečer přesun do přístavu Madalena a trajektem na ostrov Faial.

7.–8. DEN: OSTROV FAIAL

Den 7.: Výjezd ke kráteru vyhaslého vulkánu Caldeira procházka na vyhlídku Miradouro do Cabouco, zelený kráter, porostlý jalovci a hortenziemi. Pěší výlet (8 km) ve východní části ostrova na malé sopečné kužele Cabeco Verde a Caldeirão, výhledy na impozantní mladý Volcão dos Capelinhos. Návštěva vulkanického centra na Capelinhos. Severní část ostrova, Praia do Norte, možnost koupání na Baia da Ribeira das Cabras.

Den 8. : Prohlídka hlavního města a proslulého jachtařského přístavu Horta (pevnost Santa Cruz, Muzeum velrybářství a mořské centrum), výstup na Monte da Guia s výhledy na Hortu a okolní modré laguny. V odpoledních hodinách přesun k letišti, výlet na vyhlídku na skalní výběžek Castelo Branco, následně přelet na ostrov São Miguel.

9.–12. DEN: OSTROV SÃO MIGUEL

Den 9.: Výjezd na vyhlídku Salto do Cavalo, která za dobrého počasí nabízí úchvatný výhled do kaldery Furnas. Sjezd do městečka Furnas, procházka podél stejnojmenného jezera (4 km, vroucí bahenní hrnce, sirné fumaroly), ochutnávka místní gastronomické speciality „Kozído“ (vaří se v zemi, v hrncích, za pomoci teplých sopečných par). Návštěva termálních lázní a botanické zahrady Terra Nostra Garden.

Den 10.: Dopolední fakultativní lodní výlet za pozorováním velryb a delfínů (ev. plavání s delfíny) nebo pěší výlet Janela do Inferno (7,6 km) s dochovanými částmi aquaduktu v jižní části ostrova. Odpoledne výlet do městečka Villa Franca do Campo s možností koupání na Praia da Vinha da Areia, nebo zpět do Ponta Delgady a procházka zahrad José do Canto nebo Palácio de Sant’Ana.

Den 11.: Prohlídka čajové plantáže a továrny Chá Gorreana (jediná čajová plantáž v Evropě) s ochutnávkou čaje. Z vesnice Maia pěší výlet po drsném severním pobřeží, pozůstatky zaniklé vesnice a staré vodní mlýny (7,5 km). Přesun podél východního pobřeží se zastávka v malém malebném městečku Nordeste s historickým náměstím a procházkou na vyhlídku k majáku Farol do Arnel. Návrat zpět do Ponta Delgady.

Den 12: Na předměstí Ponta Delgády ve Fajã de Baixo prohlídka ananasových plantáží a dopolední procházka Ponta Delgadou (kostel St. Sebastian, vstupní brána a náměstí Gonçalo V. Cabral, přístav a ev. pevnost São Brás). V nedalekém městečku Rosto do Cão možnost koupání na pláži na Praia das Milícias. Odpoledne přesun na letiště. Letecky São Miguel – Praha.

V ceně zahrnuto:

 • služby českého průvodce
 • 2x vnitrostátní přelet São Miguel – Pico a Faial – São Miguel
 • 1x trajekt Pico – Faial
 • ubytování – 11x hotel 3*/penzion 3* se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji (7x Ponta Delgada, 2x Madalena – Criação Velha, 2x Horta)
 • doprava soukromým autem/mikrobusem po ostrovech
 • pojištění CK proti úpadku

V ceně nezahrnuto:

 • mezinárodní letenka Praha – Ponta Delgada – Praha (z důvodu různých variant a proměnlivosti ceny)
 • fakultativní aktivity (pozorování velryb, plavání s delfíny)
 • jednolůžkový pokoj – za příplatek 11 800 Kč/os./zájezd
 • ostatní stravování
 • vstup do památkových objektů
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Fakultativní výlety:

 • pozorování velryb a delfínů – 65 EUR/3 hodiny
 • plavání s delfíny – 95 EUR/2,5 hodiny
 • tradiční jídlo v oblasti jezera Furnas, „Kozído“ – cca 24 EUR

Pořadatel zájezdu: CK Enjoy Travel

Velikost skupiny: 6 – 12 osob

Cena od:
49000 Kč
Ubytování:
hotely/penziony (úrovně 3*)
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, s českým průvodcem
Stravování:
11x snídaně
Termín:
7.–18. 6. 2024
Počet dní:
12
Letenka:
od 10500 Kč (přímý let od 12400 Kč), není zahrnuta v ceně zájezdu
Vízum:
Průvodce:
Marcel Březík
Poznámka:
Poznámka:
Cena zájezdu: 6 až 8 os. - 53 000 Kč, 9 až 12 os. - 49 000 Kč

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819