Kuba – Z Havany až do Baracoy

 • Havana, Trinidad, Santiago de Cuba, Cienfuegos – 7x UNESCO
 • Národní park Alejandro de Humboldt
 • Ubytování v soukromí u kubánských rodin
 • Pro zájemce prodloužení u moře – Guardalavaca

Program zájezdu:

1.–2. DEN: LETECKY PRAHA – KUBA; HLAVNÍ MĚSTO HAVANA – UNESCO

1. den: Letecky z Prahy do Havany; transfer a ubytování v hotelu v centru města – ve čtvrti „Habana Vieja“.

2. den: Havana – Prohlídka historického centra s koloniální architekturou (katedrála San Cristóbal de la Habana, Plaza de Armas, Plaza San Francisco, Plaza Vieja ad.) (UNESCO); fakultativně návštěva muzea rumu, náměstí revoluce s obřím pomníkem Josému Martímu; Capitolio a pěší zóna Paseo del Prado; podvečerní procházka po nábřeží Malecón.

3.–4. DEN: ÚDOLÍ VIÑALES V PROVINCII PIÑAR DEL RIO – UNESCO

3. den: Přejezd na západ do krasové oblasti do městečka Viñales; procházka údolím s mogoty (UNESCO), návštěva tabákové farmy, obří skalní malba Mural de la Prehistoría.

4. den: Jeskyně Svatého Tomáše (Gran Caverna de Santo Tomás); Piñar del Río – návštěva doutníkové továrny; návrat do Havany, v případě času dokončení prohlídky hlavního města.

5.–6. DEN: CIENFUEGOS – UNESCO, SANTA CLARA

5.den: Přejezd do Cienfuegos, cestou návštěva Zátoky sviní: Cueva de los Peces – slané přírodní jezírko obklopené hustou vegetací, s možností koupání; Playa Girón – místo nepovedené americké invaze, která měla v r. 1961 svrhnout Castrův režim.
Cienfuegos (UNESCO) – historické město vybudované francouzskými osadníky, s výstavními budovami; prohlídka centra: divadlo Tomáse Terryho, katedrála Početí, hlavní třída Prado. Poloostrovní výběžek Punta Gorda: kuriozní sídlo s orientální inspirací Palacio del Valle.

6. den: Laguna de Guanaroca – jezero s rozmanitým ptactvem (plameňáci, pelikáni, národní pták tokororo aj.); Santa Clara – Che Guevarův memoriál; vykolejený vlak z rozhodující bitvy, která v r. 1958 přiměla Fulgencia Batistu k odchodu ze země; příjezd do Trinidadu (UNESCO), večerní procházka městem, fakultativně večerní posezení u Casa de la Música s živou hudbou pod širým nebem.

7.–8. DEN: TRINIDAD – UNESCO, SANCTÍ SPIRITUS

7. den: Výjezd do horské oblasti Topes de Collantes, pohoří Sierra del Escambray, jízda na „náklaďáku“, nenáročná pěší túra podél říčky Guanayara, s vodopádem El Rocio a možností koupání; fakultativně noční jeskynní diskotéka.

8. den: Dokončení prohlídky Trinidadu, návštěva některého z bývalých paláců bohatých cukrovarnických magnátů. Odjezd přes bývalou cukrovarskou oblast Valle de los Ingenios se strážní věží (UNESCO) do Sanctí Spiritus, půvabného městečka, údajně nejstaršího vnitrozemského města na Kubě: centrum s farním kostelem a pěší zónou; cihlový most Yayabo a okolní uličky.

9. DEN: CAMAGÜEY – UNESCO

Přejezd do Camagüey – malebné město s křivolakými uličkami a kostely (UNESCO); procházka po hlavních náměstích a periferními uličkami s pohodovou, až venkovskou atmosférou.

10.–11. DEN: SANTIAGO DE CUBA – UNESCO

10. den: Přejezd do východokubánské metropole Santiago de Cuba se zastávkou u basiliky El Cobre, nesvětějšího kostela na Kubě; večerní procházka v centru Santiaga.

11. den: Prohlídka města a okolí: ústřední náměstí Parque Céspedes s katedrálou a sídlem prvního španělského guvernéra (údajně nejstarší zachovalý dům v Latinské Americe) Diega Vélazqueze; hřbitov sv. Ifigenie s mausoleem národního hrdiny Josého Martího; kasárna Moncada, místo slavného revolučního přepadení z mladistvé Fidelovy éry; Castillo del Morro – členitá obranná pevnost na skále u ústí santiagské zátoky ze 17. století s výhledy podél pobřeží.

12.–15. DEN: BARACOA, NP ALEJANDRO DE HUMBOLDT, HOLGUÍN

12. den: Přejezd do Baracoy, nejvýchodnějšího městečka Kuby, cestou zastávka na Miradoru Malones s výhledem na americkou námořní základnu Guantánamo; příjezd do Baracoy, nejstaršího města celé Kuby, založeného v roce 1511.

13. den: Baracoa: Dopoledne fakultativní možnost výstupu na vrch kopce El Yunque; odpoledne prohlídka města: náměstí s katedrálou, v níž je údajně uschován kříž, který vztyčil na pobřeží sám Kryštof Kolumbus; městské museum v bývalé pevnosti, pobřežní Malecón.

14. den: Celodenní výlet do přírodního národního parku Parque nacional Alejandro de Humboldt (UNESCO).

15. den: Odjezd z Baracoy, zastávka na pláži Maguana či Nava s možností koupání. Příjezd do města Holguín, večerní procházka centrem provinčního města s parky a kostely.

16.–17. DEN: LETECKY Z HOLGUÍNU DO ČR

Den 16–19: FAKULTATIVNÍ PRODLOUŽENÍ U MOŘE – GUARDALAVACA

16.-17. den: Odpočinek u moře v hotelu Brisas Guardalavaca**** s all inclusive.

18.-19. DEN: LETECKY Z HOLGUÍNU DO ČR

Další informace

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka včetně všech poplatků
 • doprava pronajatým mikrobusem
 • 2x ubytování v hotelu – dvoulůžkový pokoj se snídaní
 • 13x ubytování v tzv.“casas particulares“ – v soukromí u kubánských rodin
 • pojištění CK proti úpadku
 • informační materiály

Cena nezahrnuje:

 • vstupné do památkových objektů a přírodních rezervací
 • dobrovolné bakšiše pro místní řidiče a případné průvodce
 • ostatní stravování
 • fakultativní programy
 •  kubánské vízum – lze zajistit
 • pojištění léčebných výloh, pojištění storen – lze zajistit
 • příplatek za jednolůžkový pokoj

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
V soukromí u kubánských rodin, hotely
Typ zájezdu:
poznávací, pobyty u moře, s českým průvodcem
Stravování:
Období zájezdu:
leden, únor, březen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
17
Letenka:
Vízum:
ano
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819