Kostarika – pro náročné

 • Aktivní vulkán Poás, rezervace Waterfall Gardens
 • Národní park Cahuita na pobřeží Karibského moře
 • Činný vulkán Arenal a termální lázně Baldi
 • NP Manuel Antonio
 • Národní parky Monteverde a Manuel Antonio
 • Pobřeží Pacifiku

Program zájezdu:

1. DEN: VÍTEJTE V KOSTARICE

Po příletu setkání s průvodcem; předání materiálů a cestovních informací; transfer do hotelu v centru města a odpočinek po cestě.

2. DEN: VULKÁN POÁS, REZERVACE WATERFALL GARDENS

Vulkán Poás je třeba navštívit ráno, v pozdějších hodinách již bývá v mlžném oparu. Proto vyrazíte brzy ráno z vašeho hotelu do provincie Alajuela krajinou plnou kávových plantáží. Po cestě budete mít příležitost dát si snídani přímo na jedné z nich – Doka Caffé, kde se také dozvíte zajímavé informace o procesu zpracování kávy. Dále se bude pokračovat až k majestátní sopce Poás, jejíž národní park je jedním z nejnavštěvovanějších v Kostarice. Z bezpečné vyhlídky si prohlédnete hlavní kráter, ze kterého se často zvedá dým či bublá síra. Od průvodce si poslechnete o různých místních ekosystémech a uděláte si krátkou procházku. Další zastávkou bude soukromá rezervace La Paz Waterfall Gardens charakteristická svými lesy, vodopády, prudkými řekami a mnoha druhů ptactva. Po zpevněných cestách si můžete projít krásy této rezervace až k vodopádu uprostřed deštného pralesa. Lze navštívit I motýlí nebo kolibří zahradu či serpentárium. Po připraveném obědě vás čeká návrat do San José. Odpoledne je na vás – můžete navštívit centrum hlavního města nebo slavné muzeum Zlata.

3. DEN: KARIBSKÉ POBŘEŽÍ – NP CAHUITA

Po snídani přejedete do malého městečka na pobřeží – Cahuita. Zde si budete moci následující dva dny užít kouzla Karibiku i jedinečnou atmosféru tohoto místa. Pro dnešek doporučujeme relaxaci na krásných písčitých plážích či individuální návštěvu stejnojmenného národního parku, kde můžete při troše štěstí pozorovat mnoho druhů zvířat (kolibříci, opice, lenochodi, pásovci a další).

4. DEN: NP CAHUITA A ŠNORCHLOVÁNÍ

Dnešní výlet začne dvouhodinovou jízdou na malé loďce, která vás zaveze k jednomu z posledních živých korálových útesů v Kostarice, kde budete mít možnost si zašnorchlovat a pod vodou si prohlédnout mnoho druhů korálů, ryb a další podmořský život (vybavení vám bude zapůjčeno, nemusíte mít vlastní). Poté bude servírována svačina (místní tropické ovoce) a pak začne druhá část výletu. Tou je procházka NP Cahuita s místním průvodcem, který vám ukáže co všechno zde žije za živočichy a rostliny…

5. DEN: SOPKA ARENAL A TERMÁLNÍ PRAMENY BALDI

Po snídani přesun do městečka La Fortuna ležící na úpatí činné sopky Arenal. Po příjezdu si můžete projít městečko s jeho krásným náměstím a kostelem. Odpoledne vás čeká odpočinek v termálních pramenech Baldi plné různých bazénků, vodních klouzaček a barů, ke kterým si doplavete. Po
relaxačním odpoledni pro vás bude připravena večeře v pozadí s výhledy na Arenal.

6. DEN: RIO CELESTE – NP VOLCAN TENORIO

Dnešní den začne brzkým odjezdem do NP Volcan Tenorio – Rio Celeste. V případě, že bude jasné počasí, budete mít možnost vidět vulkány Arenal, Tenorio a Miravalles. Možná se ukáže i vzdálené jezero Nikaragua! Snídaně bude podávána v jedné z místních malebných vesniček. V parku, který je charakteristický svou “nebesky modrou” barvou řeky Celeste vás čeká procházka, která vás zavede k laguně řeky s jejími teplými prameny. Dále uvidíte soutok dvou říček, které po soutoku vytvoří Rio Celeste navštívíte i místo “Las Ollas”, kde si můžete dát bahenní zábal, který je proslulý svými terapeutickými účinky. Závěrem výletu dojdete k proslulému vodopádu, kde se budete moci vykoupat v přírodním jezírku s blankytně modrou vodou.

7. DEN: CAÑO NEGRO

Dnes navštívíte jedno z nepříhodnějších míst pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí – unikátní vlhký biotop Caño Negro (ptáci, opice, kajmani, lenochodi, leguáni a mnoho dalších). Výlet začne dvouhodinovou jízdou během které budou k vidění plantáže papáji, cukrové třtiny, pomerančů a juky. Od vašeho průvodce se dozvíte mnoho zajímavých informací ohledně kultivace a zpracování těchto plodin. Po příjezdu na místo a po uvítacím koktejlu nasednete na lodičku, a dvouhodinová jízda určená k pozorování zvířat může začít! Nezapomeňte se dívat do korun stromů! Po servírovaném obědě návrat do hotelu.

8. DEN: MLŽNÝ LES MONTEVERDE A PROCHÁZKA S NOČNÍM POZOROVÁNÍ ZVÍŘAT

Při dnešním přesunu do Monteverde vás čeká kromě jízdy autobusem i hodinová jízda lodí přes jezero Arenal. Monteverde je region charakteristický svým chladnějším klimatem, bohatou biodiverzitou a svým mlžným lesem. V podvečer vás vyzvedneme na noční procházku. Terén bude většinou mírný, není se čeho obávat, ale pár kopečků se tam přeci jen najde. Odměnou vám bude jedinečný zážitek – pozorování nočního života místních rostlin a zvířat (tukani, sovy, aguti).

9. DEN: VISUTÉ LÁVKY V KORUNÁCH STROMŮ A CANOPY

Dnes poznáte mlžný prales z téměř ptačí perspektivy. Tři kilometry dlouhá procházka povede po cestičkách a 7 visutých lávkách, kde nejvyšší je ve výšce 80 metrů. Po této procházce si budete moci vyzkoušet pravé kostarické canopy (jízda na zavěšené kladce po lanech mezi stromy). Po krátké bezpečnostní instruktáži a po prvních úsecích, kdy si začnete jízdu opravdu užívat, vás čeká dohromady 16 stanovišť mezi kterými se svezete. Na závěr
programu bude připraven delikátní oběd a po něm vás odvezeme zpět do vašeho hotelu. Odpoledne je pro vás připravena “Coffee Tour”, při které se seznámíte s celým procesem výroby kávy – bude take příležitost výbornou čerstvou kávu ochutnat!

10. DEN: NP MANUEL ANTONIO

Po snídani vás čeká přesun k NP Manuel Antonio, který leží přímo na pobřeží Tichého oceánu. Odpoledne bude určeno k odpočinku nebo procházkám po plážích Pacifiku. Případně můžete využít místních atrakcí jako je parasailing nebo jízda za rychločlunem.

11. DEN: MANGROVY NA ISLA DAMAS

Lodní výlet ecosystémem mangrovů na poloostrově Damas. Budete moci pozorovat ptáky, opice a další zvířata. Zároveň si poslechnete výklad o tomto unikátním ekosystému. Během výletu bude servírován oběd.

12.DEN: NP CARARA

Carara je indiánský ekvivalent slova krokodýl. Tento národní park leží na Playa Tarcóles (cca 1,5 hodiny jízdy z Queposu). V Kostarice patří mezi nejmladší (otevřen byl v roce 2008), ale má mnoho co nabídnout: je domovem skoro poloviny všech kostarických druhů ptáků. Během vaší procházky parkem (s místním průvodcem) uvidíte vše, co tento park může jen nabídnout. Mezi největší lákadla patří šance zahlédnout papouška druhu Ara. Po návštěvě parku se pojedete podívat na most Tarcoles, kde je k vidění nejpočetnější populace krokodýlů v Kostarice. Místní oběd v domácím stylu a poté návrat do hotelu.

13. DEN: NP MANUEL ANTONIO A NÁVRAT DO SAN JOSÉ

Dnes vás čeká návštěva NP Manuel Antonio (s místním průvodcem), který díky kombinaci deštného lesa s bohatou faunou a romantických pláží patří k jednomu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších parků v Kostarice. Užijte si procházky po upravených stezkách a objevte krásy tohoto parku (určitě uvidíte spoustu druhů zvířat) nebo se vykoupejte v průzračných vodách Pacifiku. Odpolední přesun zpět do hlavního města, do hotelu blízko letiště. Užijte si váš poslední kostarický večer!

14.- 15. DEN: NA SHLEDANOU KOSTARIKO!

Transfer na letiště podle vašeho letového řádu a návrat do České republiky.

Další informace

Cena zahrnuje:

 • ubytování – 13x hotel – úrovně 3*** se snídaní (dvoulůžkový pokoj)
 • doprava z/na letiště v San José sdílená doprava (San José – Cahuita, Cahuita – La Fortuna, Monteverde – Manuel Antonio, Manuel Antonio – San Jose). Jedná se o turistické mikrobusy (6-8 turistů), který zajišťuje pravidelné svozy mezi danými místy
 • transfer Arenal – Monteverde (autobus, loď, autobus)
 • návštěva vulkánu Poás a rezervace La Paz Waterfall Gardens s anglicky mluvícím průvodcem (v ceně doprava, vstupní poplatky, snídaně, oběd)
 • šnorchlování a pěší výlet v NP Cahuita (včetně dopravy, místního anglicky mluvícího průvodce, vybavení na šnorchlování, oběd)
 • návštěva horkých pramenů Baldi (v ceně vstup a večeře)
 • výlet do NP Rio Celeste (doprava, anglicky mluvící průvodce, oběd)
 • výlet do Caño Negro (v ceně anglicky mluvící průvodce, doprava a oběd)
 • noční procházka mlžným lesem – 8. den (v ceně doprava, anglicky mluvící průvodce)
 • visuté lávky a canopy – 9. den (v ceně doprava, anglicky mluvící průvodce, oběd)
 • Don Juan Coffee Tour (včetně dopravy, svačiny a anglicky mluvícího průvodce)
 • výlet na Isla Damas (doprava, anglicky mluvící průvodce, oběd)
 • NP Carara (doprava, oběd, anglicky mluvící průvodce)
 • NP Manuel Antonio (doprava, procházka s místním anglicky mluvícím průvodcem, oběd)
 • případná asistence během zájezdu (k dispozici 24 hodin denně)
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka (odhad ceny 18 – 25 000 Kč)
 • odletová taxa ze San José (29 USD)
 • fakultativní výlety a aktivity
 • spropitné pro průvodce/řidiče
 • vše ostatní – neuvedené v kapitole „v ceně zahrnuto“
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena.

Cena od:
45500 Kč
Ubytování:
3* hotel
Typ zájezdu:
poznávací, turistika
Stravování:
snídaně
Období zájezdu:
leden, únor, březen, duben, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
15
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:
Cena platí od dvou osob.

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819