JIŽNÍ AMERIKA PRO POKROČILÉ – CHILE, BOLÍVIE, PERU

  • Severní Chile – pouštní San Pedro de Atacama
  • Terénním autem přes Altiplano a Salar de Uyuni (zde nocleh v hotelu ze soli)
  • Turistika v Cordillera Real – NP Condoriri (Bolívie)
  • Copacabana, Cusco, Machu Picchu
  • Prodloužení zájezdu: 4 denní trek Choquequirao

Program zájezdu:

1.–2. DEN: LETECKY Z PRAHY DO SEVERNÍHO CHILE

Letecky z Prahy do Santiago de Chile a odtud přelet do Calamy – na severu Chile; po příletu přesun do pouštního městečka San Pedro de Atacama, odpočinek po dlouhé cestě. Podvečerní procházka městečkem.

3. DEN: GEJZÍRY EL TATIO, TERMÁLNÍ PRAMENY, VALLE DE LA LUNA

Dopoledne výlet k nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě (4 300 m) s více než 80 gejzíry, nejvyšší z nich, El Tatio, tryská až do výšky 30 metrů; pro zájemce koupel v termálních pramenech; vesnička Machuca s dřevěným kostelíkem a zpět do San Pedra; odpoledne vyjížďka do Valle de la Luna (v překladu „měsíční údolí“); písečné duny, přírodní solný monument Las Tres Marias; západ slunce.

4.–6. DEN: BOLÍVIE: PUTOVÁNÍ PŘES ALTIPLANO A SOLNÁ PLÁŇ SALAR DE UYUNI

Třídenní výprava terénními vozy do oblasti Altiplana a solné pláně Salar de Uyuni; sopečná krajina – výhledy na sopku Licancabur (5 920 m), barevně zbarvené laguny (Laguna Verde, Laguna Colorada, Laguna Cachi), bahenní gejzír Sol del Maňana, Piedra del Arbol (v překladu kamenný strom) a jiné prazvláštní tvary kamenů. Solná poušť Salar de Uyuni – kaktusový ostrov Isla del Pescado, hotel postavený ze solných kvádrů; Cemeterio de los Trenes (hřbitov vlaků), městečko Uyuni a pokračování do Potosí.

7. DEN: STŘÍBRNÉ DOLY V POTOSÍ (3 900 m) – UNESCO

Prohlídka koloniálního městečka Potosí, které leží na úbočí pověstmi opředené hory Cerro Rico (španělsky „bohatý vrch“), v níž fungoval největší stříbrný důl na světě; fakultativní návštěva dolu; odpolední přejezd do jednoho ze dvou bolivijských hlavních měst Sucre.

8. DEN: MĚSTO SUCRE (2 790 m) – UNESCO

Prohlídka města, místní tradiční trhy s ručně vyráběným textilem i suvenýry – tradiční kalhoty, sandály, vlněná ponča a dekorativní kožené klobouky.

9. DEN: LA PAZ

Přelet do hlavního města La Paz; dle času (v závislosti na letovém řádu) tyto možnosti: prohlídka centra města, Sagarnaga – „ulička čarodějnic“; fakultativní návštěva Měsíčního údolí – místa, kde eroze vykouzlila prostředí připomínající měsíční krajinu.

10.–11. DEN: CORDILLERA REAL, NP CONDORIRI, VÝSTUP NA PICO AUSTRIA (5 230 m)

10. den: NP Condoriri v oblasti Cordillera Real: z La Pazu do osady Tuni; túra k laguně Chiar Khota, kde budeme nocovat (cca 2 hodiny chůze); volné odpoledne ideální na toulky po okolí; nocleh v zapůjčeném stanu vám zpříjemní servírovaná večeře.

11. den: Výstup na Pico Austria (5 230 m), který není náročný, ale nadmořská výška nám dá zabrat; v případě dobrého počasí nezapomenutelné výhledy na jezero Titicaca i na okolní vrcholky či nejvyšší horu Bolívie „El Sajama“; alternativou k výstupu jsou další výlety v okolí laguny Chiar Khota; večerní návrat do La Pazu.

12. DEN: POUTNÍ MÍSTO COPACABANA (3 800 m)

Přejezd do proslulého poutního místa Copacabana (3800 m n.m.); výstup na předinckou skalní observatoř Horca del Inca; slavná katedrála zasvěcená svaté panence Copacabanské; místní tržiště; západ slunce z křížové cesty Calvaria a další místa utajená oku běžného turisty.

13. DEN: LODNÍ VÝLET NA „OSTROV MĚSÍCE“ A „OSTROV SLUNCE“ (3 800 – 4 000 m)

Celodenní výlet s obědem na ostrov Měsíce a ostrov Slunce (Isla de la Luna a Isla del Sol); úžasné výhledy na jezero, na peruánské pobřeží i na zasněžené bolivijského pohoří Cordillera Real; mytické místo, odkud vzešlo na nebe Slunce i Měsíc, místo, z kterého vyšel do světa první Inka, aby založil slavnou říši.

14. DEN: PERU: PUNO A JEZERO UMAYO

Přejezd podél jezera Titicaca do Peru do města Puno a dále výlet k jezeru Umayo; posvátné věžovité hrobky Chullpas v Sillustani.

15. DEN: PUCARA, KALASSAYA, LA RAYA, RAQCHI A ANDAHUAYLILLAS

Přejezd turistickým autobusem do Cusca se zastávkami u stejnojmenného archeologického naleziště kultury Pucara (3900 m) a naleziště Kalassaya; nejvyšší bod této trasy – vyhlídka La Raya (4 335 m); oběd v místní restauraci (zahrnuto v ceně); vesnička Raqchi – pozůstatek inckého sídliště a chrám boha Wiracochi a koloniální kostel v Andahuaylillas jako poslední zastávka před příjezdem do Cusca.

16. DEN: CHINCHERO (3 700m), MARAS, MORAY, OLLANTAYTAMBO

Z Cusca do překrásné andské osady Chinchero s kostelem a inckým nalezištěm; dále do koloniálního městečka Maras a návštěva nedalekých záhadných kruhových inckých teras – Moray a fascinující solná políčka Salinas de Maras; dále do Ollantaytamba; seznámení se s městečkem; návštěva colcas – sýpek nad městem.

17.–18. DEN: MACHU PICCHU (2 400m n.m.) A ZPĚT – UNESCO

17. den: Cesta přes sedlo Abra Málaga (4 230 m) s panoramatickými výhledy a se zastávkou u inckého naleziště až do vesnice Santa María; dále přejezd do Santa Teresy (pro zájemce koupání v termální lázních) a odtud pěší túra pralesem podél řeky Urubamba (cca 3 hodiny) pod slavné Machu Picchu, do stejnojmenného městečka.

18. den: Prohlídka nejúžasnější citadely slavných Inků, ztracené město – magické Machu Picchu s výstupem na méně navštěvovaný vrcholek Machu Picchu s nezapomenutelnými výhledy; zpět do Cusca turistickým vlakem.

19.–20. DEN: CUSCO (3 326 m n.m.) – UNESCO

Odlet základní varianty dle letového řádu, následující den přílet do Prahy.

PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU:

19. DEN: CUSCO

Prohlídka historického centra města Cusco; starobylé uličky, hlavní náměstí Plaza de Armas, katedrála, místní tržnice; fakultativně incké naleziště Tipón (přezdívaný také jako „Chrám vody“).

20.–23. DEN: ČTYŘDENNÍ TREK KE „ZTRACENÉMU“ INCKÉMU MĚSTU CHOQUEQUIRAO

Choquequirao bývá často právem přirovnáváno k Machu Picchu. Je však méně turisticky známé a proto i méně navštěvované. Trek budeme absolvovat „nalehko“, tři noci budeme spát pod zapůjčenými stany a během dne pro nás vždy bude připraveno jídlo. K našemu cíli – inckému městu Choquequirao se dostaneme třetí den ráno našeho putování, vše si náležitě prohlédneme a vychutnáme. Potom se vrátíme zpět do Cusca.

24.–25. DEN: LETECKÝ NÁVRAT ZPĚT DO ČR

Rozloučení s nezapomenutelným Cuscem a jeho atmosférou, přelet do Limy a návazný let do Evropy a Prahy.

Další informace

Cena programu obvykle zahrnuje:

• mezinárodní letenka včetně místních přeletů (Praha – Santiago de Chile – Calama, Cusco – Lima- Praha)
• místní přelet v Bolívii (Sucre – La Paz)
• služby českého průvodce
• služby místních průvodců
• doprava (pronajaté soukromé mikrobusy, terénní vozy – Salar de Uyuni; lodní doprava po jezeře Titicaca, turistický vlak u Machu Picchu)
• turistický autobus na trase Puno – Cusco s 5 zastávkami (viz program)
• 17x ubytování v hotelu se snídaní ve dvoulůžkových pokojích
• 1x nocleh v zapůjčených stanech – NP Condoriri se snídaní – nutný jen vlastní spacák
• 5x oběd, 3x večeře (Salar de Uyuni, NP Condoriri, ostrov Slunce, při cestě Puno – Cusco)
• vstup na Machu Picchu a na stejnojmenný vrcholek
• vstupní poplatky na ostrov Slunce a Měsíce

Cena obvykle nezahrnuje:

• ostatní stravování
• fakultativní výlety a prohlídky (např. návštěva stříbrného dolu – 50 USD)
• vstupné do přírodních rezervací a památkových objektů
• pojištění léčebných výloh, pojištění storna zájezdu (rádi zprostředkujeme)
• příplatek za jednolůžkový pokoj – na vyžádání

Cena prodloužení zahrnuje:

• služby českého průvodce
• služby místních průvodců
• 2x ubytování v hotelu se snídaní – dvoulůžkové pokoje
• 3x ubytování pod zapůjčeným stanem – nutný vlastní spací pytel
• doprava k výchozímu místu na treku (tam i zpět), transfer na letiště
• plná penze na treku
• pronájem koní nesoucích zavazadla

Cena prodloužení nezahrnuje:

• ostatní stravování
• vše výše neuvedené

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotel, stan na treku
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, treking, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně, 5x oběd, 3x večeře
Období zájezdu:
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
Termín:
Počet dní:
20
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819