Bhútán

Bhútán je himalájským královstvím, které si až do dnes zachovalo svoji bohatou kulturu, jedinečné tradice a náboženství. Tato východoasijská země je nazývána též „Zemí hřmícího draka“. Cestování do této země však není úplně jednoduché, je zde významně regulován cestovní ruch. Bhútán můžete navštívit jen s podporou místních cestovních agentur. Do země není možné vstoupit jako individuální cestovatel bez předem zajištěných a zaplacených služeb. Rádi vám společně s naším bhútánským partnerem připravíme cestu zaměřenou na některý z následujících programů:

 • poznávací 
 • s lehkou pěší turistikou
 • kombinovaný turisticko-poznávací
 • kulturní (s návštěvou místních tradičních festivalů)
 • treking
 • poznávací s outdoorovými aktivitami (turistika, rafting, cyklistika)

Během své cesty můžete navštívit některou z následujících oblastní nebo památek:

 • Paro – je malebné upravené město, kde se nachází jediné mezinárodní letiště. Dominantou je zde Paro dzong (klášter), administrativní a duchovní centrum města. V Paru se nachází také Národní muzeum.
 • Thimpu – je hlavní město Bhútánu a sídlo krále. V Thimpu můžete navštívit  Tašičiho dzong, palác, který je sídlem vlády a hlavního duchovního. Při vstupu do údolí Thimpu vás bude vítat 51 m vysoká pozlacená socha Buddhy Dordenmy.
 • klášter Taktshang „Tygří hnízdo“ – významný buddhistický klášter nacházející na skalním masivu v nadmořské výšce 3120 m. Je jedním ze symbolů Bhútánu.
 • Punakha – je bývalým hlavním městem, v jeho okolí se nachází řada chrámů. Punakha dzong též Palác nejvyššího štěstí je považován za jeden z nejkrásnějších v Bhútánu. Opomenout nemůžeme ani klášter Čimi Lhakhang – chrám plodnosti, spojený s legendárním mnichem-proutníkem Drukpou Kinlejem.
 • Bumthang – je oblast čtyř údolí ležících ve výšce 2600-4000 m, nazývaná též „srdce země“. Malebná krajina s řadou malých chrámů, ovocných sadů a hájů okouzlí jistě každého návštěvníka.
 • Údolí Haa – je úzké mystické údolí, otevřené pro turisty teprve v roce 2002. Údolí zdobí nedotčené lesy a horské vrcholy. V mnoha malých vesničkách je ještě možné pozorovat tradiční život místních kočovných pastevců.
 • Mongar – je vstupní branou do východního Bhútánu. Kromě nejmladšího kláštera v zemi, můžeme v okolí navštívit tradiční tkalcovské vesnice a oblast Lhuntse (nejvíce izolovaný okres v zemi). Objevím zde velkolepou krajinu s úzkými zařízlými roklinami a hustými jehličnatými lesy.
 • a další Wangdue Phodrang, údolí Phobjikha, Jakar, Dochu La pass

Bhútán je také velmi vhodnou destinací pro trekaře, nabízí nespočet turistických tras, různých délek. Vydat se můžete do bezprostřední blízkosti himálajských velikánů, do východního Bhútánu objevovat život na venkově a původní etnika, nebo jen okusit krátký treking s řadou okouzlujících jezer nedaleko Thimpu.

Jak již bylo výše zmíněno, Bhútán je možné navštívit jen organizovaně s předem zajištěnými a zaplacenými službami (tzv. denním balíčkem). Standard služeb v Bhútánu je tedy relativně stejný. Balíček zahrnuje vždy:

– ubytování ve standardním hotelu (3 hvězdičky) ve dvoulůžkovém pokoji
– plnou penzi
– dopravu po Bhútánu
– služby anglicky hovořícího průvodce
– vstupné do muzeí a památek
– turistickou daň

v případě trekového zájezdu navíc:
– trekkingové vybavení (např. stany a matrace)
– kuchaře a asistenta při trekování

Cestu do Bhútánu lze jednoduše nakombinovat s některou z následujících destinací:

Nepál
Indie

Inspirujte se našimi již zpracovanými programy:

BHÚTÁN A NEPÁL – AKTIVNÍ PROGRAM PRO RODINY S DĚTMI
BHÚTÁN A NEPÁL – TURISTIKA POD HRADBOU HIMÁLAJE
BHÚTÁN, INDICKÝ SIKKIM A ZÁPADNÍ BENGÁLSKO

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotel, farma, stan
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, cyklistika, pro rodinu s dětmi, památky, treking, s českým průvodcem
Stravování:
Období zájezdu:
březen, duben, květen, září, říjen, listopad
Termín:
Počet dní:
Letenka:
Vízum:
bhútánské
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819