Dobrodružná Namibie a Kapské město

 • Expediční auto s plnou kempovou výbavou – Namibie
 • Safari v NP Etosha
 • Swakopmund – plavba po zálivu Walvis a výlet do pouště
 • Twyfelfontein – památka UNESCO – galerie rytin Křováků
 • Kapské město a okolí (vinice s ochutnávkou)

Program zájezdu:

1.–2. DEN: MNICHOV – WINDHOEK

Letecky z Mnichova do hlavního města Namibie – Windhoek; přílet kolem poledne. Na letišti vás bude čekat zástupce místní CK, který vám předá vše potřebné; vyzvednutí vašeho expedičního auta a přesun do prvního kempu s možnou zastávkou ve Windhoeku.

3.–4. DEN: WINDHOEK – NAMIB, SOSSUVLEI

Přesun do pouště Namib – do proslulého Sossuvlei – oblast monumentálních písečných dun saharského typu, vysokých mnohdy přes 300 m; průzkum oblasti a jejich největších atrakcí: výstupy na slavné duny Big Daddy a Dunu 45 (vysoká až 300 m), nejfotografovanější pánve Hiddenvlei a Deadvlei – tzv. Mrtvá bažina s uschlými stomy staletých akácií v kontrastu oranžových dun a blankytného nebe; návštěva Sesriem kaňonu; možnost spatřit přímorožce afrického a řadu dalších zvířat (surikaty, šakaly, pštrosy, chameleóny).

5. DEN: NAMIB – SWAKOPMUND

Cesta přes hory Naukluft (vápencové pohoří dosahující výšky až 2000 m) do přímořského města Swakopmund; prohlídka města – centrum s koloniální architekturou, maják a pomník padlým Němcům, městské muzem s expozicí zvířat i místních etnik či předměty s období kolonizace.

6. DEN: WALWIS BAY – MARINE DUNE DAY:

Plavba po zálivu Walvis s pozorováním zvířat (kolonie plameňáků, pelikánů, lachtanů či delfínů), odpoledne výjezd terénními auty s místními řidiči do pouště (v ceně tohoto výletu je oběd).

7. DEN: DAMARALAND

Přejezd na sever podél Pobřeží koster – jedno z nejnehostinnějších míst na zemi do Damaralandu; největší kolonie lachtanů v Cape Cross, Burnt Mountain a Organ Pipes; po trase mnoho stánků s místními výrobky, široká nabídka minerálů a polodrahokamů.

8. DEN: TWYFELFONTEIN – PAMÁTKA UNESCO, NP ETOSHA

Místo dědictví a otevřená galerie skalních maleb i rytin Křováků (je jich zde více než 2500); Lví deska se Lvím mužem; Zkamenělý les; přejezd dále na sever k NP Etosha, možnost návštěvy tradiční vesnice Himbů; přejezd dále na sever k NP Etosha.

9. – 10. DEN: NP ETOSHA

Safari v NP Etosha; velká solná pouštní pánev, která je domovem 114 druhů zvířat a 340 druhů ptáků; napajedla přitahující velké množství zvířat – sloni, lvi, levharti, impaly, gepardi a mnoho dalších; každé safari je jedinečné.

11. DEN: PŘÍRODNÍ REZERVACE OKONJIMA

Přesun z Etoshi na jih, do Okonjima Nature Reserve, záchytné a rehabilitační centrum pro záchranu kočkovitých šelem.

12. DEN: PŘELET WINDHOEK – KAPSKÉ MĚSTO

Ráno odjezd na letiště do Windhoeku, vrácení auta a přelet do Kapského města, transfer do hotelu, podvečerní procházka přístavní čtvrtí.

13.–14. DEN: KAPSKÉ MĚSTO A OKOLÍ

Celodenní prohlídky Kapského města a okolí; k dispozici budete mít auto s řidičem (od 9-17h); doporučujeme např. prohlídku města, vyjížďku na Stolovou horu – symbol jižní Afriky a nezapomenutelné panorama Kapského města a poloostrova (lanovka fakultativně), prohlídku Green market Square, dále nejstarší budova ve městě Hrad Dobré naděje, mys Dobré naděje, pozorování unikátní flóry a fauny, Cape Point, Simon´s Town a Boulder Beach s koloniemi tučňáků brýlových, večerní Waterfront s nábřežím a promenádou a další možnosti (Two Ocean´s akvárium, botanická zahrada Kirstenbosch, čtvrť City Bowl s muzei a viktoriánskou či art deco architekturou).

15.–16. DEN: VINICE STELLENBOSCH

Přesun na vinice Stellenbosch a možnost navštívit různé vinice a zúčastnit se ochutnávek (vstup je zdarma, platí se pouze ochutnávky).

17. DEN: ODLET ZPĚT DO MNICHOVA

 

Další informace

Cena zahrnuje:

 • zapůjčení terénního vozidla s kempovou výbavou – 10 dní, při pobytu v Namibii (v ceně jsou dva řidiči, plné pojištění)
 • ubytování v kempech či penzionech
 • 2x snídaně při ubytování ve Swakopmundu
 • itinerář a manuál k vaší cestě po Namibii, informační materiály
 • výlet 6. den: Marine Dune Day: kombinovaný výlet (loď a auta 4wd) s obědem
 • transfery z/na letiště při programu v JAR
 • ubytování v hotelu se snídaní v JAR
 • 4 dny privátní auto s řidičem/průvodcem na výlety v okolí Kapského města
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • vstupy do národních parků, památek či rezervací
 • ostatní stravování
 • vše ostatní neuvedené v odstavci “v ceně zahrnuto”
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena.

Cena od:
79000 Kč
Ubytování:
kempy, penziony, hotely
Typ zájezdu:
poznávací
Stravování:
Období zájezdu:
duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad
Termín:
Počet dní:
17
Letenka:
Vízum:
namibijské
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819