Kolumbie – za poznáním i turistikou

 • Zájezd pro skupinu nebo cesta na míru (od 2 osob)
 • Hlavní město Bogota a návštěva Muzea Zlata
 • Pěší výlety unikátní přírodou i koloniální městečka
 • Region kávy s návštěvou farmy i ochutnávkou
 • Karibské pobřeží – NP Tayrona i slavná Cartagena

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – BOGOTA

Odlet z Prahy do hlavního města Kolumbie – Bogota, ubytování v hotelu v centru města.

2. DEN: BOGOTA

Prohlídka Bogoty – historické centrum ve čtvrti La Candelaria (náměstí „Plaza Bolívar“ s katedrálou); prezidentský palác Nariño, návštěva slavného Muzea Zlata. Odpoledne výjezd lanovkou na vrcholek Monserrate (3 152 m) s krásným výhledem na celé město; prohlídka místního tržiště Paloquemao.

3. DEN: KATEDRÁLA ZIPAQUIRÁ, VILLA DE LEYVA

Přejezd do příjemného koloniálního městečka Villa de Leyva; cestou zastávka v Zipaquirá a návštěva unikátní podzemní katedrály vyrobené ze soli. Villa de Leyva po setmění ožívá společenským životem doprovázeným živou hudbou tradičních, ale i alternativních umělců, proto se jistě necháte zlákat k večerní procházce.

4. DEN: LAGUNA IGUAQUE

Pěší výlet přírodní rezervací k laguně Iguaque (až do výšky 3 800 m) – posvátné místo původních obyvatel. Cestou budeme procházet několika různými ekosystémy – exotická horská krajina  unikátní páramo.

5. DEN: SAN GIL

Prohlídka města Villa de Leyva, návštěva domu Casa Terracota (červený dům z vypálené hlíny a keramiky); přesun do městečka San Gil a procházka místním přírodním parkem Gallineral, kde můžeme spatřit místní papoušky nebo veverky, z flóry je pak nejzajímavější rostlina s názvem tilandsie. K večeři pak můžete ochutnat místní pochoutku – smažené mravence!!

6. DEN: BARICHARA A PROCHÁZKA PO CAMINO REAL

Návštěva historického městečka Barichara, dlážděné ulice a staré budovy a výhledy na hory. Pěší procházka po staré stezce s názvem „Camino Real“ (královská cesta, krásné výhledy); kolumbijský venkov ve vesnici Guane, kde naší túru zakončíme.

7. DEN: KAŇON CHICAMOCHA

Přes kaňon Chicamocha (jeden z nejhlubších kaňonů světa), s panoramatickými výhledy a dále se zastávkou v městečku Girón až na letiště Bucaramanga; odtud přelet do Pereiry „regionu kávy“ a přesun do venkovského sídla Bosque del Samán, které bude na pár dní vaším domovem.

8. – 10. DEN: KOLUMBIJSKÁ KÁVA, VOSKOVÉ PALMY A JÍZDA DŽÍPY „WILLYS“

8. den: Po snídani výlet do údolí Cocora (NP Los Nevados s jeho typickými voskovými palmami (jedná se o národní strom Kolumbie a s maximální výškou přes 50 metrů!); návštěva rezervace ACAIME (procházka s výhledy a pozorování kolibříků). Návštěva městečka Filandia s vyhlídkovou věží a výhledy; společná večeře ve vašem ubytování.

9. den: Výlet po městečkách v regionu (např. známé a barevné Solento) již tradičním místním dopravním prostředkem – džípem Willys. Okolní krajina kávového regionu je památkou UNESCO. Výpravu zakončíme návštěvou kávové plantáže, kde se seznámíme nejen s tradičním procesem zpracování kávy, ale i s jejími kolumbijskými specifiky (dozvíme se, proč je právě kolumbijská káva tou nejlepší). Nebude chybět ani ochutnávka;

10. den: Letecký přesun na sever země – do Santa Marty.

11. – 13. DEN: SANTA MARTA, PĚŠÍ VÝLET V NP TAYRONA

11. den: Výlet do jednoho z nejkrásnějších NP v Kolumbii – NP Tayrona, který leží na pobřeží Karibského moře a z druhé strany je ohraničen pohořím Sierra Nevada (s nejvyšší horou Kolumbie a vrcholky nad 5 300 m). Výlet zakončíme na krásné pláži San Juan El Guia. Koupání a zasloužený odpočinek.

12. den: Výlet do Taironaka, návštěva dávných obydlí místní předincké kultury této oblasti. Možnost koupání či odpočinek u řeky, fakultativně vodní aktivity (například tubing – splutí řeky na gumových duších).

13. den: Přejezd ze Santa Marty do Cartageny.

14. DEN: CARTAGENA – UNESCO

Prohlídka města Cartagena de las Indias, ležícího na karibském pobřeží; dopoledne pěší procházka historickým centrem, inkvizitorský palác a muzeum San Pedro; odpoledne vyhlídková jízda k pevnosti San Felipe; starobylé uličky či posezení s hudbou od pouličních muzikantů.

15. DEN: VOLNÝ DEN

Fakultativně plavba do přírodního parku na ostrovy Islas del Rosario (zde malé ostrůvky, šnorchlování, koupání či jen odpočinek na krásných karibských plážích).

16. – 17. DEN: ODPOČINEK U MOŘE A LETECKÝ NÁVRAT DO PRAHY

Poslední dopoledne v Cartageně (nebo na pláži), odpolední přesun na letiště a odlet do Evropy a následně do Prahy.

 

Další informace

Cena programu obvykle zahrnuje:

 • mezinárodní letenka včetně dvou místních přeletů
 • služby českého průvodce (v případě skupinového zájezdu)
 • služby místních průvodců
 • ubytování: 15x hotel se snídaní, dvoulůžkové pokoje (úroveň dle vaší volby)
 • 3x polopenze v kávovém regionu
 • program dle itineráře
 • doprava dle itineráře
 • vybrané vstupy (národní parky)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena programu obvykle nezahrnuje:

 • ostatní stravování
 • fakultativní výlety (např. lodní výlet na Isla Rosario – 55 USD)
 • pojištění storen a léčebných výloh (rádi zprostředkujeme)

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Vhodné období pro návštěvu Kolumbie je během celého roku. Vysoká turistická sezóna je v období: prosinec (Vánoční svátky), leden, Velikonoční svátky, červenec a částečně i srpen. Vhodnější je tedy volit jiné měsíce, případně řešit cestu s dostatečným předstihem. Pro návštěvu dalších unikátních kolumbijských míst (například Amazonie, trek ke Ztracenému městu, Caño Cristales – planktonem zbarvená řeka, pobřeží Tichého oceánu – pozorování velryb…) termín cesty prosím konzultujte s námi.

 

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotel 3-4* / dle výběru
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, pro rodinu s dětmi, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně, polopenze v regionu kávy
Období zájezdu:
leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
17
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
český, místní
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819