Azory – turistika v zeleném ráji

  • Pěší výlety na ostrovech São Miguel a Santa Maria
  • São Miguel – zelený ostrov s bujnou vegetací, termální prameny
  • São Miguel – kaldera Sete Citades s modrým a zeleným jezerem
  • Santa Maria – nejslunnější z ostrovů s krásnou pláží Praia da Formosa
  • Možnost výletu za pozorováním rozmanitých druhů velryb a delfínů
  • Lze realizovat i jako program self-drive, individuálně s pronajatým autem

Program zájezdu:

1.–3. DEN: OSTROV SÃO MIGUEL

Den 1. : Letecky Praha – Lisabon – Ponta Delgada, přesun do ubytování.

Den 2. : Přesun k městečku Vila Franca de Campo, odsud pěší výlet (11 km) bujnou vegetací podél levády k Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero). Výjezd na Pico da Barrosa, úchvatné výhledy do vegetací zarostlého kotle s jezerem Lago do Fogo. Návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s velkým výskytem stromových kapradin, relaxace v termálních bazéncích. V závěru dne prohlídka ananasových plantáží na předměstí hlavního města, ve Fajã de Baixo. .

Den 3. : Prohlídka čajové plantáže a továrny Chá Gorreana (jediná čajová plantáž v Evropě) s ochutnávkou čaje. Výjezd na vyhlídku Salto do Cavalo, která za dobrého počasí nabízí úchvatný výhled do kaldery Furnas. Sjezd do městečka Furnas, návštěva termálních lázní a botanické zahrady Terra Nostra Garden, ochutnávka místní gastronomické speciality „Kozído“ (vaří se v zemi, v hrncích, za pomoci teplých sopečných par), odpoledne procházka okolo jezera Furnas (7 km, 2 h; vroucí bahenní hrnce, sirné fumaroly).

4.–7. DEN: OSTROV SANTA MARIA

 Den 4.–6. : Přelet na ostrov Santa Maria. Začátek pěšího putování kolem nejvýchodnějšího z devíti Azorských ostrovů. První den vyrazíme z hlavního města Vila do Porto podél jižního pobřeží směrem na východ. Stezka prochází chráněnými krajinnými oblastmi Pedreira do Campo, Figueiral e Prainha a Praia Formosa. Na těchto místech můžeme pozorovat zajímavé geologické a podvodní vulkanické útvary. Konec první etapy je v oblasti Cardal (16,5 km, cca 6,5 h). Dle kondice skupiny je možné zkrátit a ukončit ve vesničce Malbusca (12 km, 5,5 h).

Druhý den zahájíme naši etapu na Ponta do Castelo, vyhlídkou na maják Gonçalo Velho a drsné východní pobřeží. Podél východního pobřeží budeme pokračovat směrem na sever, oblastí přírodních bazénů Baía da Maia, až k jednomu z nejvyšších vodopádů Portugalska, Cascata do Aveiro. Dále nás cesta zavede do krásného zálivu Baía de São Lourenço, jehož stěny jsou obehnány vinicemi a pobřeží se třpytí bělostným pískem, možnost koupání. (15,5 km, cca 6,5 h).

Třetí den našeho putování začíná pod nejvyšším vrcholem ostrova Pico Alto (587 m). Z Pico Alto uděláme okruh bujně zalesněnou krajinou přes vrchol Caldeira (výhledy na severní pobřeží) a sestoupíme do farnosti Santa Bárbara, kde dominuje typická architektura ostrova s indigově modrou barvou na oknech a dveřích (9,5 km, 4 h). Odtud popojedeme na severní pobřeží a vydáme se na poloostrov Norte (4 km, 1,5 h). Při cestě zpět zastávka u geologicky významného místa Poço da Pedreira, s červeně zbarvenými čedičovými skalisky.

Den 7. :Ráno prohlídka severního pobřeží a místa Barreiro da Faneca, jež je výsledkem poslední eruptivní činnosti na ostrově, výlet podél pobřeží do vesničky Anjos (7 km, 3 h). Dle počasí volné odpoledne na pláži Praia Formosa. V podvečer přelet zpět na ostrov São Miguel.

Jednotlivé etapy je možné zkrátit nebo prodlužit dle kondice skupiny.

8.–10. DEN: OSTROV SÃO MIGUEL

Den 8. : Západní část ostrova – přejezd kolem starého akvaduktu na vyhlídku Boca do Inferno do impozantní kaldery Sete Citades, kde se nachází jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde (modré a zelené jezero). Pěší turistiky podél kaldery do stejnojmenného městečka Sete Citades (11,5 km). Přesun na východní pobřeží na Ponta da Ferraria (koupání v termálních pramenech vyvěrajících do moře).

Den 9. : Dopolední fakultativní výlet – pozorování velryb a delfínů (ev. plavání s delfíny) a volné odpoledne v Ponda Delgadě, nebo výstupu na nejvyšší vrchol ostrova Pico da Vara (14 km, převýšení 800 m nahoru, 500 dolů), ev. krátký pěší výlet Janela do Inferno (7,6 km) – volba výletu dle kondice skupiny.

Den 10. : Letecky São Miguel – Lisabon – Praha

CENA A PODMÍNKY NA VYŽÁDÁNÍ. Lze realizovat jako program selfdrive – individuálně s pronajatým autem a ve vámi zvoleném termínu.

Program lze upravit dle vašich požadavků (zkrátit, prodloužit, přidat další z Azorských ostrovů, či stopover v Portu nebo Lisabonu..)

Fakultativní výlety:

  • pozorování velryb a delfínů – 60 EUR/3 hodiny
  • plavání s delfíny – 75 EUR/2,5 hodiny
  • tradiční jídlo v oblasti jezera Furnas, „Kozído“ – cca 20 EUR

Pořadatel zájezdu: CK Enjoy Travel

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotely (úrovně 3*) se snídaní
Typ zájezdu:
turistika, treking
Stravování:
Období zájezdu:
květen, červen, červenec, srpen
Termín:
Počet dní:
10
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:
Lze realizovat jako skupinový zájezd s českým průvodcem nebo individuálně ve vámi zvoleném termínu s pronajatým vozem na místě

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819