Belize

Belize může být právem považováno za jeden ze ztracených pokladů matky přírody. Tento malý středoamerický státeček o velikosti Moravy, který se schovává mezi Mexikem a Guatemalou, se pyšní opravdovým unikátem. Jeho pobřeží střeží druhý největší korálový útes na světě, takže pokud vás láká potápěčský ráj v kombinaci s neuvěřitelnou přírodou a pozůstatky mayské kultury, lepší místo než je Belize snad ani nenajdete. Navíc se zde domluvíte snadno anglicky. Rádi vám společně s naším místním partnerem připravíme cestu zaměřenou na některý z následujících aktivit:

  • Caye (ostrov) Ambergis a rybářské městečko San Pedro, přírodní mořská rezervace Hol Chan – šnorchlování v „aleji žraloků a rejnoků”
  • Caye Caulker – potápění, šnorchlování, rybaření, pozorování kapustňáků v jejich přirozeném prostředí, výlety na katamaránech
  • Blue Hole – možnost potápění v legendární 122 m hluboké propasti a její laguně včetně potápění
  • Caracol, Lamanai, Xunantunich a Cahal Pech – pozůstatky starodávných mayských měst v tropické džungli
  • Actun Tunichil Muknal – dobrodružství v proslulém jeskynním komplexu a „cave tubing”
  • noční procházka džunglí, pozorování přírody z koňského hřbetu, tradiční výroba čokolády, návštěva lidu Garinagu

Inspirujte se následujícím programem:

Dobrodružné BELIZE

1. den: Přílet/příjezd do Belize – uvítání se zástupcem místního partnera, návštěva rezervace vřešťanů černých, procházka a pozorování těchto primátů, kteří jsou známí velmi hlasitou komunikací zejména při ochraně svého území, ubytování.

2. den: Actun Tunichil Muknal – náročný výlet se zkušeným průvodcem a moderním vybavením, jen pro cestovatele v dobré fyzické kondici; tajemný a složitý jeskynní systém sloužil jako mayské obětiště a částečně i pohřebiště; cesta do jeskyní zahrnuje půl kilometrový úsek složitého lezení mezi skalami, plazení se, ale i brodění nebo plavání metr a půl hlubokou vodou.

3. den: Xunantunich – prohlídka mayských naleziště; pyramida El Castillo a fascinující vyhlídky do okolí; Cahal Pech – dávné sídlo královské mayské rodiny.

4. den: Přelet do San Pedra; cestou zastávka v Jaguar Paw Park; jízda v jeskyních na nafukovacích duších a „zip line“– jízda na kladkách v korunách stromů, přelet s Belize City do San Pedra a transfer do ubytování.

5. den:  Přírodní mořská rezervace Hol Chan – nezapomenutelný zážitek z šnorchlování v „aleji žraloků a rejnoků” na korálové bariéře.

6. den: Volný den jako stvořený pro odpočinek.

7. den: Odlet zpět do Evropy nebo možnost navázat na program v Mexiku nebo v Guatemale.

Za kulturou BELIZE

1. den: Přílet/příjezd do Belize – uvítání se zástupcem místního partnera, transfer do ubytování, odpočinek.

2. den: Ženské komunitní centrum San Antonio – návštěva místního komunitního centra, ukázka tradičního způsobu života v Belize, ruční výroba keramiky s možností aktivního zapojení návštěvníků, prohlídka místní zahrady a plodin, proces zpracování kukuřice a podílení se na přípravě společného oběda (výroba tradičních kukuřičných tortil).

3. –4. den:  Volný den s možností prohlídky městečka San Ignacio; mayská naleziště Xunantunich a Cahal Pech; přírodní scenérie Belize a přejezd do vesnice Hopkins po silnici „Kolibříků”, odpočinek u moře.

5. – 6. den: Návštěva lidu Garinagu  – historie kmene, společná příprava oběda, výuka bubnování; návštěva lokální farmy, ukázka pěstování místních plodin a léčivých rostlin; návštěva výrobny čokolády s možností výroby vlastní čokolády nebo kombinace jiných výletů v této oblasti (Mayflower NP s túrou po vodopádech, Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary, Jaguar Preserve, Monkey River Tour a další).

7. den: Odlet zpět do Evropy nebo možnost navázat na program v Mexiku nebo v Guatemale.

 

 

 

Cena od:
 Kč
Ubytování:
Typ zájezdu:
poznávací, pobyty u moře, památky
Stravování:
Období zájezdu:
leden, únor, březen, duben, květen, prosinec
Termín:
Počet dní:
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819