Velká cesta po Azorských ostrovech

 • São Miguel – zelený ostrov s bujnou vegetací, termální prameny
 • Terceira – hl. město Angra do Heroísmo, světové dědictví UNESCO
 • Faial – proslulý přístav jachet ve městě Horta
 • Pico – UNESCO vinice, Ponta do Pico – nejvyšší vrchol Portugalska
 • Flores – květinový ráj a biosférická rezervace UNESCO
 • Corvo – nejodlehlejší a nejmenší z Azorských ostrovů
 • São Jorge – výroba lahodných sýrů a pěstírna kávy

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – LISABON – SÃO MIGUEL

Odlet z Prahy s přestupem v Lisabonu a dále na ostrov São Miguel

2. DEN: SÃO MIGUEL – KALDERA SETE CITADES, PONTA DA FERRARIA, PONTA DELGADA

Zavítáme do západní části ostrova São Miguel. Přejezd kolem starého akvaduktu na vyhlídku Boca do Inferno do impozantní kaldery Sete Citades, kde se nachází jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde (modré a zelené jezero). Návštěva stejnojmenného městečka Sete Citades na dně kaldery. Přesun na východní pobřeží na Ponta da Ferraria (koupání v termálních pramenech vyvěrajících do moře). Odpolední prohlídka Ponta Delgady (kostel St. Sebastian, vstupní brána a náměstí Gonçalo V. Cabral, přístav a ev. pevnost São Brás).

3. DEN: SÃO MIGUEL – CHÁ GORREANA, JEZERO FURNAS

Severní pobřeží ostrova, prohlídka čajové plantáže a továrny Chá Gorreana (jediná čajová plantáž v Evropě), ochutnávka čaje. Přesun k jezeru Furnas (vroucí bahenní hrnce, sirné fumaroly), vyhlášené místní gastronomickou specialitou „Kozído“ (vaří se v zemi, v hrncích, za pomoci teplých sopečných par). Návštěva termálních lázní a botanické zahrady Terra Nostra Garden.

4. DEN: SÃO MIGUEL – LAGO DO FOGO, ANANASOVÉ PLANTÁŽE

Výjezd na Pico da Barrosa, úchvatné výhledy do vegetací zarostlého kotle s jezerem Lago do Fogo a prohlídka ananasových plantáží na předměstí hlavního města, ve Fajã de Baixo. Přesun na letiště a přelet na ostrov Flores.

5. DEN: FLORES – SETE LAGOAS, VODOPÁDY POÇO RIBEIRA DO FERREIRO

Návštěva ostrova květin, Flores. Výjezd do vnitrozemí ostrova do oblasti Sete Lagoas (sedm kouzelných jezer uprostřed bujně zelené kaldery) a na nejvyšší vrchol ostrova Morro Alto, odkud je krásný panoramatický výhled na všechny strany ostrova. Pěší výlet k Lagoa dos Patos a vodopády Poço Ribeira do Ferreiro. Prohlídka městečka Fajã Grande s možností koupání.

6. DEN: CORVO – LAGOA DO CALDEIRÃO A HLAVNÍHO MĚSTA VILA DO CORVO

Ranním trajektem na nejmenší z Azorských ostrovů, ostrov Corvo, výjezd na hranu kaldery, na vyhlídku Miradouro do Caldeirão, pěší výlet na dno k jezeru Lagoa do Caldeirão, sestup zpět do hlavního města Vila do Corvo. Večerním trajektem návrat na ostrov Flores.

7. DEN: FLORES – MAJÁK FAROL DE ALBARNAZ A HLAVNÍHO MĚSTA SANTA CRUZ DAS FLORES

Výjezd na sever ostrova do městečka Ponda Delgada a vyhlídku k majáku Farol de Albarnaz. Cestou zpět zastávka nad hlavním městem na Monte das Cruzes, prohlídka hlavního města Santa Cruz das Flores. (národopisné muzeum, muzeum velryb, barokní kostel). Odpoledne přesun na letiště a přelet na ostrov Faial.

8. DEN: FAIAL – SOPEČNÉ KUŽELE CABECO VERDE A CALDEIRÃO, VOLCÃO DOS CAPELINHOS, PRAIA DO NORTE

Výjezd ke kráteru vyhaslého vulkánu Caldeira na vyhlídku Miradouro do Cabouco, zelený kráter, porostlý jalovci a hortenziemi. Pěší výlet (8 km) ve východní části ostrova na malé sopečné kužele Cabeco Verde a Caldeirão, výhledy na impozantní mladý Volcão dos Capelinhos. Návštěva vulkanického centra na Capelinhos. Severní část ostrova, Praia do Norte, možnost koupání na Baia da Ribeira das Cabras, maják na Riberinha s výhledem na sousední ostrov s vulkánem Pico.

9. DEN: FAIAL – PŘÍSTAV HORTA, MONTE DA GUIA

Prohlídka hlavního města a proslulého jachtařského přístavu Horta (pevnost Santa Cruz, Muzeum velrybářství a mořské centrum), výstup na Monte da Guia s výhledy na Hortu a okolní modré laguny. V odpoledních hodinách přesun do přístavu, trajektem na ostrov Pico.

10. DEN: PICO – VINICE (UNESCO), LAGOA DO CAPITÃO, MĚSTEČKO SANTO AMARO

Pěší výlet mezi vinicemi u městečka Criação Velha (9 km), krajinou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd centrální částí ostrova kolem jezera Lagoa do Capitão s výstupem na vyhlídku Cabeço do Piquinho, jezera Lagoa da Rosada, Lagoa do Peixinho. Městečko Santo Amaro s tradiční výrobou velrybářských lodí a město São Roque do Pico návštěvou staré továrny na zpracování velryb.

11. DEN: PICO – VULKÁN PONTA DO PICO, GRUTA DAS TORRES, SANTA LUZIA

Možnost výstup na nejvyšší vrchol Portugalska, vulkán Ponta do Pico (2350 m) na východ slunce (7,5 km, výstup 1100 výškových metrů). Návštěva lávového tunelu Gruta das Torres a přírodní rezervace São João. Přesun na letiště, zastávka v Kulturním vinařském centru v Santa Luzia, přelet na ostrov São Jorge.

12. DEN: SÃO JORGE – URZELINA, PICO DA ESPERANÇA, LÁVOVÁ JEZÍRKA

Výlet na jihovýchodní část ostrova přes hornaté vnitrozemí až na nejvýchodnější bod ostrova k majáku Topo. Cestou zastávka v městečkách Urzelina (pozůstatky větrných mlýnů), Calheta a vesničce Fajã dos Vimes (návštěva místní pěstírny kávy s ochutnávkou). Přesun do vnitrozemí, k řadě malým sopečných kuželů a výstup na nejvyšší bod Pico da Esperança, sjezd do vesnice  Fajã do Ouvidor (koupání v lávových jezírcích). Odpolední prohlídka sýrárny s ochutnávkou v Beira. Večerní procházka po městě Velas.

13. DEN: SÃO JORGE – PARK SETE FONTES, MAJÁK FAROL DOS ROSAIS

Výlet na sever ostrova do přírodního parku Sete Fontes (přírodní park s turistickými stezkami, jezírkem a velmi bohatou flórou) vyhlídky Pico da Velha a nejzápadnější cíp ostrova maják Farol dos Rosais. Odpoledne přelet na ostrov Terceira.

14. DEN: TERCEIRA – KALDERU GUILHERME MONIZ, VESNICE BISCOITOS A ALGAR DE CARVÃO

Výjezd do západní části ostrova na vyhlídku Serra do Cume (pohled k moři i do vnitrozemí ostrova na typicky dělená políčka, zídkami z lávových kamenů), průjezd přes kalderu Guilherme Moniz (přírodní rezervace, jedna z největších kalder na ostrově). Výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Santa Barbara (1021 m) ve východní části ostrova, dále silnicí Doza Ribeiras, lemovanou záhony hortenzií, podél severního pobřeží do vinařské oblasti a vesnice Biscoitos (návštěva muzea vinařství, koupání v mořských lávových jezírcích). Odpoledne návštěva sopečné jeskyně Algar de Carvão. Večerní výlet do rybářského městečka São Mateus da Calheta s výbornou rybí restaurací.

15. DEN: TERCEIRA – ANGRA DO HEROÍSMO (UNESCO), KRÁTER MONTE BRASIL

Prohlídka historického hlavního města Angra do Heroísmo (UNESCO) – katedrála Sé, Praça Velha (radniční náměstí), Igreja da Misericórdia. Výstup k historické pevnost São João Baptista a ke kráteru sopky Monte Brasil, tyčící se nad hlavním městem. V odpoledních hodinách přesun na letiště Lajes, přelet do Lisabonu.

16. DEN: LETECKY LISABON – PRAHA

Nocleh v Lisabonu, dle letového řádu možnost návštěvy Lisabonu, letecky Lisabon – Praha

Další informace

Cena zahrnuje:

 • 3x vnitrostátní přelet São Miguel – Flores/Flores – Faial/São Jorge – Terceira
 • 2x trajekt Faial – Pico/Pico – São Jorge
 • ubytování – 15x hotel, úrovně 2** se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji (3x São Miguel, 3x Flores, 2x Faial, 2x Pico, 2x São Jorge, 2x Terciera, 1x Lisabon)
 • doprava: pronajaté osobní auto typu VW Polo nebo Renault Clio, se základním pojištěním (možnost přiobjednat vyššího pojištění ev. jiný typ auta)
 • zpracovaný podrobný itinerář dle programu
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka (listopad 2018 – 10 900 Kč)
 • fakultativní aktivity (pozorování velryb, tradiční jídlo „Kozído“)
 • jednolůžkový pokoj – za příplatek na vyžádání
 • ostatní stravování
 • vstup do památkových objektů
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Fakultativní služby/výlety:

 • pozorování velryb a delfínů – 55 EUR/3 hodiny
 • tradiční jídlo v oblasti jezera Furnas, „Kozído“ – 12,5 EUR
 • návštěva sýrárny São Jorge – 1,5 EUR
 • návštěva lávové jeskyně Algar de Carvão – 8 EUR

Varianty individuálního prodloužení zájezdu:

 • prodloužení pobytu na ostrově Santa Marie – 3denní prodloužení, ostrov Santa Maria je určen především na koupání, díky svým krásným plážím. (prodloužení doporučujeme především v letních měsících)
 • prodloužení pobytu o historický Lisabon a jeho okolí – 2denní prodloužení na cestě zpět o pobyt v hlavním městě Portugalska, Lisabonu. Návštěva historických i moderních skvostů města (Belémská věž, památník Objevitelů, hrad Sv. Jiří, čtvrť Alafama aj.), nebo výlet do nedalekého sídla králů Sintry a na nejvýchodnější bod Evropy Cabo da Roca.

Vhodné období pro návštěvu:

Období na Azorech velmi ovlivňuje Atlantský oceán, teploty zde nemají během celého roku žádné prudké výkyvy. Od května do září se průměrné teploty pohybují mezi 18-24°C, maxima v létě obvykle nepřesáhnou 26°C.  Během podzimních a zimních měsíců dosahují teploty 18-13°C. Počátkem října velmi přibývá dešťových srážek a prší zde až do konce dubna, ev. poloviny května. Ideální pro cestování na Azory je tedy pozdní jaro až konec září.

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotel
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, pro rodinu s dětmi, památky, treking, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
Počet dní:
16
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752