Ekvádor a Galapágy

 • Pěší výlety s výhledy na sopky, laguny a krásnou přírodu
 • Koloniální města Quito a Cuenca – památky UNESCO
 • Nejvýznamnější místní incká památka – naleziště Ingapirka
 • Kultura a tradice místních obyvatel, unikátní gastronomie
 • Prodloužení o návštěvu souostroví Galapág

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY Z PRAHY DO EKVÁDORU

Letecky z Prahy do hlavního města Ekvádoru – Quita.

2. DEN: PROHLÍDKA QUITA, TELEFÉRICO

Vstupní branou do Ekvádoru je právě Quito, město ležící ve 2850 m. n. m. Návštěvu tohoto historického klenotu (Quito je vůbec první kulturní památkou UNESCO na světě) začneme pohledem z výšky. Vyjedeme lanovkou do výšky 3 945 m. n. m., odkud při dobrém počasí budeme shlížet nejen na samotné město, ale i na okolní vulkány (Pichincha atd.) Prohlídka města stojí opravdu za náš čas – hlavní náměstí Plaza Grande, krásné koloniální kostely, staré uličky, bazilika s věžemi, ze kterých opět můžeme shlížet na město z výšky. Odpoledne se vydáme k samotnému rovníku a dále do městečka Otavalo.

3. DEN: CELODENNÍ VÝLET K LAGUNĚ CUICOCHA, OTAVALO

Pěší turistika (délka chůze 4-5 hodin), po hraně kráteru, pozorování orchidejí a další andské flóry, s úchvatnými výhledy na jezero, návrat do Otavala.

4. DEN: PROHLÍDKA OTAVALA, TRHY, NP COTOPAXI

Dopolední prohlídka Otavala, návštěva místních barvami hrajících trhů, nákup dárků a suvenýrů. Dále přejezd (cca 160 km) do NP Cotopaxi a ubytování v centru parku (Hacienda Los Mortiňos nebo podobné), aklimatizační vycházka s výhledy na Cotopaxi, procházka kolem jezera LIMPIOPUNGO s krásnými výhledy na Cotopaxi.

5. DEN: VÝSTUP DO ZÁKLADNÍHO TÁBORA COTOPAXI (4 864 M), JEZERO LIMPIOPUNGO

Při dopoledním výstupu překonáme 300 výškových metrů, naším cílem bude chata José Rivas, ležící na úbočí druhého nejvyššího vrcholu Ekvádoru (5 897 m). Procházka kolem jezera Limpiopungo s krásnými výhledy na Cotopaxi. Odpolední přesun k sopečnému jezeru Quilotoa (přejezd cca 3 hodiny).

6. DEN: SOPEČNÉ JEZERO QUILOTOA, PŘEJEZD DO BAñOS

V tento den se seznámíme s dalším zatopeným sopečným kráterem. Smaragdově zbarvené jezero široké 3 km získalo své zbarvení díky rozpouštění minerálů po erupcích. Kráter dosahuje nadmořské výšky 3 914 km, my sestoupíme k hladině jezera. Výstup zpět je možný i na koňském hřbetu..

Od jezera se vydáme do nižších nadmořských výšek a odpočineme si v termálních lázních v Baňos. Přejezd 3 – 5 hodin.

7. – 8. DEN: DVA DNY V BAñOS

Město Baños známé především termálními lázněmi, je často nazýváno vstupní branou do amazonské džungle. Zde fakultativní program – turistika v okolí letoviska pod sopkou Tungurahua, cyklovýlet po tzv. cestě vodopádů (uvidíme slavné vodopády Manto de la Novia, Pailon del Diablo), prohlídka mlžného pralesa. V okolí Baňos se nabízejí další atrakce jakými jsou např. canopy či rafting na řece Pastaza, canyoning vodopádem Shamana…, lanovkou přes řeku Pastaza… Na závěr dne jistě rádi využijeme možnost odpočinku v termálních lázních.

9. DEN: PŘÍRODNÍ REZERVACE CHIMBORAZO, VÝSTUP DO 5 000 M. N. M., RIOBAMBA

Chimborazo se svými 6 310 m je nejvyšší horou Ekvádoru, jehož vrchol je nejvzdálenějším bodem na světě od zemského středu. My se přiblížíme do míst, odkud budeme mít ekvádorského velikána jako na dlani, cestou můžeme sledovat zemědělskou krajinu i divoké vikuně. Přejezd do místa noclehu, do města Riobamba, procházka městem.

10. DEN: NEJZNÁMĚJŠÍ EKVÁDORSKÁ INCKÁ PAMÁTKA INGAPIRCA A CUENCA – UNESCO

Jak víme, slavní Inkové v období svého největšího rozmachu expandovali až k ekvádorskému Quitu, Ingapirca je připomenutím inckých dějin, jak je známe např. z návštěvy Peru. Po této návštěvě se již vydáme do krásného koloniálního města Cuenca. Odpoledne stihneme i prohlídku tohoto koloniálního města, kterou ocení všichni milovníci koloniální architektury. Až nás unaví vše ekvádorské, až si prohlédneme starou i novou katedrálu, květinový trh či předincké ruiny Pumapungo, můžeme zajít na české pivo do české restaurace.

11. DEN: LEHKÁ TURISTIKA V NÁRODNÍM PARKU CAJAS

Třešničkou na dortu v naší cestě Ekvádorem je bezesporu kraj křišťálových jezer, kraj nádherných hor, národní park Cajas. Tady absolvujeme celodenní lehký výlet a pomalu se budeme s vyššími nadmořskými výškami loučit. Večer rozloučení s Cuencou a možná i lekce z ekvádorské kuchyně.

12. DEN: PŘEJEZD DO GUAYAQUILU, REZERVACE MANGLARES CHURUTE

Dnes nás čeká zastávka na kakaové plantáži, kde se seznámíme s procesem výroby a zpracování kakaa. Dále nevynecháme ekologickou rezervaci Manglares Churute kde můžeme pozorovat mangrovy a další rozmanitou floru i faunu. Poté již budeme pokračovat do Guayaquil, nejlidnatějšího města Ekvádoru. Město leží na řece Guayas, která se vlévá do Tichého oceánu a je to nejdůležitější přístav v zemi. Ne nadarmo nese přezdívku „Perla Pacifiku“. Můžeme se podívat do čtvrti Las Peňas, která je známá jako umělecké centrum, na promenádu Malecón 2000, na trh Mercado Artesanal atd. Vše závisí na našem čase a chuti.

13. – 14. DEN: LETECKY NÁVRAT DO ČR

 

PRODLOUŽENÍ O SOPEČNÉ SOUOSTROVÍ GALAPÁGY

13. – 17. DEN: GALAPÁGY

Pro zájemce náš zájezd pokračuje na unikátní souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinuly jedinečné zvířecí druhy. Představují je například leguáni, obrovské želvy, nelétající kormoráni nebo mnoho mořských druhů. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch, nicméně jsou místem, kde se lidé dostanou ke zvířatům na dosah ruky.

Během naší pětidenní návštěvy objevíme hned několik ostrovů (Santa Cruz, Isabela, Las Islas Tintoreras, Isla Roca Unión), Vždy budeme bydlet na pevnině v příjemných hotelech a odtud budeme vyrážet na výlety. Mezi ostrovy se budeme přepravovat loděmi – místním hlavním dopravním prostředkem. Kromě různorodých pěších výletů (mimo jiné výstup k činné sopce, návštěva sopečných tunelů nebo k zvířaty obydleným sopečným kráterům) nás čeká i šnorchlování, odpočinek a koupání.

18. – 19. DEN: LETECKY ZPĚT DO ČR

Cena prodloužení o Galapágy: 40 000 Kč/osoba

 

Další informace

V ceně zahrnuto:

 • mezinárodní letenka z Prahy do Ekvádoru a zpět
 • ubytování: 12x hotel se snídaní (úroveň 3-4*), dvoulůžkový pokoj
 • doprava pronajatým soukromým mikrobusem,
 • služby českého průvodce
 • návštěva kávové plantáže
 • vstupy do národních parků v rámci programu
 • pojištění CK proti úpadku

Při prodloužení o Galapágy v ceně zahrnuto:

 • letenka z Ekvádoru na Galapágy a zpět
 • ubytování: 5x hotel se snídaní (úroveň 3*), dvoulůžkový pokoj
 • doprava dle itineráře
 • služby českého průvodce
 • služby místních průvodců 

V ceně nezahrnuto:

 • fakultativní aktivity
 • ostatní (neuvedené) vstupy do památek
 • ostatní stravování

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

Cena od:
76000 Kč
Ubytování:
hotel
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, treking, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
23. 2. – 8. 3. / 13. 3.
Počet dní:
14/19
Letenka:
mezinárodní letenka v ceně zájezdu
Vízum:
Průvodce:
místní, česky mluvící
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752