Treking k Machapuchare a pod jižní stěnu Annapúrny

 • Treking do jižního základního tábora Annapúrny
 • Horskými vesnicemi kolem posvátné hory Machapuchare
 • Panorama osmitisícových Annapúren a Dhaulágirí
 • Třídenní rafting na řece Kálí Gandakí
 • Královská města – Káthmándú a Bhaktapur (UNESCO)

Program zájezdu:

1.–2. DEN: LETECKY PRAHA – KÁTHMÁNDÚ

Letecký přesun z Prahy do Káthmándú.

3. DEN: KÁTHMÁNDÚ

Prohlídka královského města, historické centrum a náměstí Durbar Square, výstup na buddhistickou stúpu Svajanbhunáth s výhledem na město.

4. DEN: PŘESUN DO POKHARY

Celodenní přesun autobusem předhůřím Himálaje, podél řek Trishuli a Seti, do města na úpatí hor, Pokhary.

5.–13. DEN: TREKING DO JIŽNÍHO BASE CAMPU ANNAPÚRNY

Ranní přesun do městečka Phedi, jež bude výchozím bodem pro váš treking. Treking přes terasy s rýžovými políčky, gurungské vesnice a visuté mosty nad řekou Modi Khola do Tolky (1700 m), druhý den do Chhomrongu (2170 m). Z Chhomrongu pozvolné stoupání podél řeky, po kamenných schodech, rododendronovými háji a dubovými lesy přes Dobhan (2600 m) a Deurali (3230 m) do amfiteátru himalájských vrcholů Machhapuchare BC (3700 m). Výjimečné výhledy na panorama Annapúren, Gangapurny a posvátné Machachapuchare. Šestý den treku vystoupáte do nejvyššího bodu vašeho putování, do základního tábora pod jižní stěnou Annapúrny, Annapúrna BC (4130 m). Zde se Vám naskytnou výhledy na kolmou jižní stěnu Annapúrny, okolní himálajské velikány a ledovce padající do údolí. Zpět stejnou cestou přes vesnice Bamboo (2310 m) a Jhinu Danda (1780 m), kde se vykoupáte v teplých termálních pramenech; trek zakončíte ve vesnici Birethanti (1025 m).

14.–16. DEN: RAFTING NA KÁLÍ GANDAKÍ

Sestup k hlavní silnici z Pokhary, krátký přesun k řece Kálí Gandakí mezi vesnice Kusma a Baglung. Během třídenního raftingu na řece Kálí Gandakí překonáte vzdálenost asi 55 km. V úvodu raftingu proběhne bezpečností zaškolení s anglicky mluvícími průvodci. Doba jízdy v průběhu celého dne bude cca 5 hodin. Jízda bude vždy přerušena obědovým piknikem na některé z pískových pláží. Po příjezdu na tábořiště, rozbalíte stanový tábor a můžete trávit večery krátkými procházkami do okolí, nebo jen posezením u ohně a kocháním se okolní přírody. Řeka protéká krásnou a pestrou krajinou, úzkými kaňony, bujnou vegetací s množstvím divoké zvěře a ptactva, podél tradičních nížinných vesnic. Budete moci obdivovat výhledy na zasněžené vrcholky hor a řadu vodopádů. Třetí den odpoledne se přesunete autobusem (cca 4,5 hodiny) zpět do Pokhary. (Program na řece Kálí Gandakí je možné nahradit 3 denním programem v NP Chitwan – viz Poznámky níže.)

17. DEN: POKHARA

Odpočinkový den v Pokhaře, projížďka lodičkami po jezeře Phewa, výstup k Pagodě Míru nad městem s výhledy na panorama himalájských osmitisícovek. Možnost návštěvy Muzea horolezectví.

18. DEN: LETECKY PŘESUN DO KÁTHMÁNDÚ, BHAKTAPUR A PAŠUPATINÁTH

Ranní letecký přesun do Káthmándú; návštěva chrámového komplexu a pohřebních spalovacích ghátů Pašupatináth a královského města Bhaktapur s rukodělnou výrobou v ulicích.

19.–20. DEN: LETECKY KÁTHMÁNDÚ – PRAHA

V závislosti na letovém spojení návrat do Prahy 19. nebo 20. den.

Další informace

Cena zahrnuje:

 • anglicky mluvícího místního průvodce
 • mezinárodní letenku Praha – Káthmándú – Praha v ceně 22 000 Kč
 • 1x doprava mikrobusem z Káthmándú do Pokhary
 • 1x vnitrostátní přelet z Pokhary do Káthmándú (18. den)
 • doprava mikrobusem do Phedi při nástupu na trek
 • ubytování ve městech – 3x hotel v Káthmándú se snídaní a 3x hotel v Pokhaře se snídaní úroveň 2** (vždy dvoulůžkový pokoj)
 • ubytování na treku – 9x ubytování v lodžích (dvoulůžkové jednoduché pokoje zařízené postelí s matrací, polštářem a dekou, je nutný vlastní spací pytel)
 • 3-denní rafting (zahrnuje: dopravu k řece a zpět do Pokhary, instruktora a vedoucího raftu, 2x plná penze, 1x oběd, zapůjčení potřebného vybavení na rafting, zapůjčení stanů a matrací)
 • treking permit a permit do oblasti Annapúren
 • transfery z letiště do hotelu a zpět
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • nepálské vízum – 40 USD (vyřizuje se po příletu na letišti)
 • jednolůžkový pokoj – za příplatek na vyžádání
 • ostatní stravování, (na treku viz samostatná kapitola níže)
 • individuální doprava ve městech
 • vstupné do památkových objektů
 • teplá voda na umytí na treku (za příplatek 1–3 USD/osobu)
 • nosiči na treku (viz fakultativní služby)
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Fakultativní služby/výlety:

 • nosič v průběhu celého treku – cca 165 USD (doporučujeme jednoho nosiče na 2 osoby, nosič je schopný nést asi 21 kg)

Náročnost:

Přestože se jedná o relativně krátký trekový program, svou obtížností můžeme tento trek zařadit mezi středně náročné. Náročnější je zejména díky značnému převýšení. První dva dny treku překonáme řadu stoupání a klesání přes boční údolí, dále již budeme podél řeky Modi Khola pozvolna stoupat, až do základního tábora Annapúrny. Především v druhé polovině výstupu bude náš postup pozvolnější a denní úseky kratší, z důvodu potřebné aklimatizace. Nejvyšší dosaženým bodem bude právě BC Annapúrny ve výšce 4130 m, kde budete i jednou nocovat.

Rafting na Kálí Gandakí je středně náročný až náročný, je klasifikován WW 3. až 4. stupněm obtížnosti. Zvládnou ho i mírně zkušení účastníci, podmínku je však umět plavat.

Rafting na Kálí Gandakí bude potvrzen dle aktuálního stavu vody a podmínek. Program může být změněn za rafting na řece Trishuli, která je stejné obtížnosti. V případě této varianty se jedná o 2-denní rafting a 0,5 denní canyonig s návratem rovnou zpět do Káthmándú. Volný den v Pokhaře je pak zařazen hned na konec treku!

 Stravování:

Kromě stravování uvedeného v ceně zahrnuto, je možné ve městech navštívit řadu restaurací s velmi rozmanitou stravou. Na treku je možné se stravovat v lodžích ve kterých budeme nocovat, je zde výběr dle jídelního lístku. K snídani většinou připravují vajíčka na různé způsoby, ovesné kaše, moučné placky a polévky. K večeři je v nabídce obvykle několik druhů polévek, těstoviny – nudle, brambory, dal bath (čočka s rýží), vejce a zelenina. Jídla jsou většinou vegetariánská a z hygienických důvodů nedoporučujeme konzumovat na treku maso z místních zdrojů. Náklady na celodenní stravování se pohybují v rozmezí 18–22 USD/os/den.

Vhodné období pro absolvování tohoto treku:

Tento treking je možné absolvovat ve dvou hlavních sezonách, mimo období monzunu, které je od června do září. V jarním období, od března do května, jsou zpravidla horké dny s občasnými dešťovými přeháňkami, kterých pozvolna ubývá. V podhůří Himálaje nádherně rozkvétají magnoliové a rododendronové lesy. Pro období od října do listopadu je charakteristická jasná obloha, trochu chladnější počasí a zpravidla dobrá viditelnost. Teploty v Káthmándú se na jaře i na podzim pohybují mezi 22–28 °C. V nadmořské výšce kolem 4000 m přes den kolem 10–15 °C, v noci teploty klesají k bodu mrazu.

Poznámka: Program na řece Kálí Ghandakí můžeme dle vašeho přání nahradit 3 denní návštěvou NP Chitwan, nejstaršího národního parku Nepálu. V NP Chitwan žije více jak 700 druhů živočichů, mezi něž patří i „král džungle“ tygr indický a nosorožec indický. Program v NP je následující: pozorování ptáků, vyjížďka na člunech za gaviály, treking džunglí s pozorováním zvěře, jeep safari, vyjížďka na slonech do džungle.

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena.

Cena od:
49700 Kč
Ubytování:
hotel, lodže, stan
Typ zájezdu:
památky, treking
Stravování:
snídaně (pobyt v hotelu)
Období zájezdu:
březen, duben, květen, říjen, listopad
Termín:
Počet dní:
20
Letenka:
Vízum:
nepálské
Průvodce:
místní
Poznámka:
Je možný i česky mluvící průvodce.
Poznámka:
Je možný i česky mluvící průvodce.

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819