Dobrodružný Omán

Odhalte tajemství tajuplné země, kde se tradice a kultura prolínají s úchvatnou krajinou. Vítejte v Ománu, fascinující destinaci, která láká objevitele, sportovce i milovníky zážitků a kultury. Připravíme vám cestu, na kterou budete s radostí vzpomínat celý život.

V Enjoy Travel nesestavujeme jen itinerář cesty. Tvoříme vaše zážitky, přesně podle vašeho gusta. Díky našim znalostem skrytých klenotů Ománu vás provedeme mimo vyšlapané cesty, abyste měli možnost poznat dechberoucí krajinu, historické památky a zažít vřelá setkání s místními komunitami.

A jak by vaše dovolená mohla vypadat? Třeba právě takhle! Poskládáme ji z níže popsaných míst a zážitků, ozvěte se nám s vašimi přáními a preferencemi, a my vám připravíme nezapomenutelné putování Ománem.

Během své cesty můžete navštívit některou z následujících oblastí, památek a zažít některou z aktivit:

 • horská oblast Wádí Hoqain – Wádí Hoqain je unikátní místo, kde vzácný typ horniny peridotit vytváří v kontaktu se sladkou vodou na skalách bílé bahnité usazeniny. Budeme mít jedinečnou příležitost vykoupat se v jezírkách těchto přírodních lázní a osvěžit se u malých vodopádů. Pokud počasí dovolí, můžeme i bílé usazeniny vidět, ale po silných deštích bývá voda ve vádí sice průzračně čistá, avšak bez usazenin. Večer následuje přesun do nedaleké oblasti Wádí Sahtan v podhůří nejvyšších ománských vrcholků. Tomuto místu se přezdívá „truhla Ománu“, jelikož ve svém nitru skrývá jak dramatické horské scenérie, tak i nádherné zemědělské vesničky. Dle časových možností si jednu z vesnic prohlédneme. 

 • celodenní panorama trek v horách v oblasti Wádí Sahtan – Celodenní horská túra v oblasti Wádí Sahtan, lze zvolit buď náročnější výstup z vesničky Huwaib přes visutý můstek do vesnice Wajma (cca 8 hodin, 1000m převýšení, 16km) nebo jednodušší a kratší trekovou variantu dle domluvy.

 • canyoning se slaňováním se v Hadí soutěsce – V mystické Hadí soutěsce lze podniknout canyoning střední obtížnosti, několikeré slaňování – nejdelší 20 m, skoky do vody 2 – 3 m, lezení přes kameny a plavání v jezírkách (časový předpoklad 6 – 7 h). Alternativně je možné zvolit o něco jednodušší variantu v levé soutěsce bez slaňování nebo horský trek v této oblasti.
 • Wádí Nakhr – Z Al Hamra lze zařídit krátký offroading do hlubokého kaňonu Nakhr, kde můžeme strávit celý den. Offroad lze dojet až do vesničky Al Nakhr na konci vádí, odtamtud vyrazit na kratší scénický trek po kraji útesu (nyní zabezpečen ocelovými lany) do skryté jeskyně s jezírkem. 

 • trek po Balcony Walk na hoře Jebel Shams – Na horu Jebel Shams lze vyjet pohodlně horskou silnicí a podniknout pak panoramatický nenáročný trek po okraji kaňonu, tzv. Balcony walk. Cesta vede k ruinám opuštěné vesničky pod skalním převisem a horskému jezírku (cca 1h30 – 2h chůze).

 • via ferrata na hoře Jebel ShamsDalší aktivitou, kterou lze v horách Jebel Shams, naplánovat je via ferrata, která začíná kousek nad horským jezírkem a jedná se o nejkrásnější ománskou via ferratu (časový předpoklad cca 3h). Ferrata obsahuje převážně vertikální lezení s naprosto jedinečnými výhledy na Grand Canyon of Arabia.

 • výstup na vrchol nejvyšší ománské hory Jebel Shams – Celodenní trek na nejvyšší vrchol arabského poloostrova, tedy na Sluneční horu, 3009m n.m. Túra je cca 25km s převýšením 1400m, výšlap na vrchol trvá min. 6 hod, sestup stejnou cestou zpět. Celkem tedy 12 hod i více, dle kondice účastníků. Po cestě budeme odměněni úchvatnými výhledy do Grand Canyonu (Wádí Nakhr) a poté z druhé strany do údolí Wádí Sahtan. 

 • návštěva historické města Nizwa – Navštívit můžete historické město Nizwa s monumentální pevností a tradičním tržištěm, kde můžeme doplnit zásoby orientálního koření i lahodných ománských datlí. 

 • noc v poušti v beduínském táboře – V pouštní oblasti Wahiba Sands (z Nizwa přejezd cca 2h30), doporučujeme navštívit pravou beduínskou osadu, ve které jakoby se zastavil čas. Zde si užijete romantický západ slunce na dunách, beduínskou večeři v tradičním kempu a poklidný večer u ohýnku s pozorováním hvězdné oblohy. 

 • canyoning a trekking ve Wádí Hawir – Ve vádí lze naplánovat lehký canyoning přenádhernou krajinou mezi mohutnými balvany, impozantními skalami a tyrkysovými jezírky. Pro zájemce možnost skoků do vody ze skal, přírodní skluzavka a spousta plavání. Ve vádí můžete strávit cca 6h. 

 • trekking v oblasti náhorní plošiny Salma a výprava do jeskyně Tahry – offroadem lze vyjet na náhorní plošinu Salmaa, odtud vyrazit na cca 2h trek skalnatou krajinou (bez většího převýšení) k ohromné jeskyni Tahry, která je součástí několikakilometrového jeskynního komplexu. Přibalte si čelovky, abyste mohli prozkoumat útroby této nádherné jeskyně v prvním km.

 • Wádí Tiwi s vodopádyWádí Tiwi je právem považováno za rajskou zahradu Ománu. Strmou horskou cestou můžete vyjet k nádherným vodopádům, které přímo lákají v osvěžení. Dobrodružnější zájemci se mohou slanit ještě níže, až k nádhernému jezeru Mibam.

 • Wádí Shab – Dalším vádí, které doporučujeme k návštěvě je populární a krásné Wádí Shab.

 • prohlídka Muscatu – Návštěvu hlavního města Muscatu doporučujeme nechat na poslední den, kdy si prohlédněte nejdůležitější pamětihodnosti (mešita, tržiště, královský palác atd.) a nakupte si poslední suvenýry. Odpoledne můžete strávit u moře, odpočinkem či vodními sporty v Bandar Khiran. Můžete se zde naložit na tradiční rybářský člun, který vás proveze kolem zátok a ostrůvků, kde se budete zastavovat na koupání a šnorchlování.

 

Poznámka: Každý náš program připravíme na míru dle vašich případných požadavků.

 

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotel 3-4* / dle výběru
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, pro rodinu s dětmi, památky
Stravování:
snídaně
Období zájezdu:
leden, únor, březen, říjen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
10
Letenka:
od 13000
Vízum:
Průvodce:
místní anglicky mluvící
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819