Chile, Argentina, Patagonie, vodopády Iguazú a Uruguay

1–2. DEN: LETECKY PRAHA – VODOPÁDY IGUAZÚ

Odlet z Prahy k vodopádům Iguazú; prohlídka vodopádů NP Iguazú (UNESCO) z brazilské strany.

3. DEN: VODOPÁDY IGUAZÚ

Vodopády z argentinské strany; vláčkem k působivé vyhlídce Ďáblův chřtán, dále procházky parkem dle chuti – mnoho nezapomenutelných vyhlídek a fotozastávek; odpoledne pro zájemce fakultativní návštěva přehrady Itaipú (patří mezi sedm moderních technických divů světa).

4. DEN: VODOPÁDY IGUAZÚ – BUENOS AIRES

Pro zájemce procházka k hraničnímu trojmezí států Paraguay, Argentina a Brazílie nebo odpočinek na hotelu; dle letového řádu přelet do Buenos Aires.

5. DEN: BUENOS AIRES

Prohlídka hlavního města Argentiny; návštěva italské čtvrti La Boca – typické svými barevnými domy, prezidentský palác s balkonem, který proslavila Evita svými projevy, katedrála s ostatky generála San Martína – osvoboditele Argentiny či hřbitov Recoleta – místo odpočinků nejvlivnějších Argentinců; večer můžeme strávit u tanga či pravého argentinského steaku.

6. DEN: URUGUAY: COLONIA DEL SACRAMENTO (UNESCO)

Lodí přejedeme do Uruguaye, abychom navštívili městečko, kde se doslova zastavil čas – koloniální Colonia del Sacramento (na seznamu dědictví UNESCO), dlážděné uličky – proslulá „ulice vzdechů“ – Calle de los Suspiros, katedrála a maják s krásným výhledem; odpolední návrat do Buenos Aires.

7.–8. DEN: USHUAIA, OHŇOVÁ ZEMĚ – NP TIERRA DEL FUEGO

7. den: přelet na jih do Ohňové země – do hlavního centra Ushuaia, které je považováno za nejjižnější město na světě. Pěší procházka v národním parku Tierra del Fuego; panoramata zasněžených vrcholků hor a zálivu.

8. den: plavba po Beaglově průlivu v kombinaci s procházkou mezi tučňáky – celodenní výlet. Začíná se plavbou po Beaglově průlivu kolem Isla de los Lobos (ptačí kolonie, lvouni), Pájaros a majáku Eclaireurs. Vylodění na Isla Martillo a zde procházka mezi tučňáky (1 hodina); návštěva muzea Acatushún (muzeum mořského ptactva a savců) na Estancia Haberton; návrat do Ushuaia.

9. DEN: EL CALAFATE – PATAGONIE

Přelet do El Calafate – městečka na břehu jezera Lago Argentino; fakultativní návštěva Glaciaria (muzeum ledovců)

10. DEN: PERITO MORENO (UNESCO)

Výlet do NP Los Glaciares k ledovci Perito Moreno, z jehož stěn (5 km široké a 60 m vysoké) se neustále odlamují kusy ledu, které s rachotem padají do jezera; odpoledne přejezd do Chile do městečka Puerto Natales – vstupní brány k parku Torres del Paine.

11. DEN: NP TORRES DEL PAINE (UNESCO)

Výlet po NP Torres del Paine se zastávkami s krásnými výhledy na proslulé štíty Los Cuernos a Torres, modrá jezera, pabukové lesy a pampu s obyvateli zvířecí říše, lamy guanaco a pštrosy nandu.

12. DEN: MÍSTNÍ FARMA A PUNTA ARENAS

Procházka patagonskou krajinou, skalní malby a pro zájemce pečené jehně na závěr výletu. Odpoledne přejezd do přístavního města Punta Arenas – procházka s prohlídkou.

13. DEN: PŘELET NA SEVER CHILE – POUŠTNÍ OBLAST V OKOLÍ SAN PEDRO DE ATACAMA

Letecký přesun z Punta Arenas, přes Santiago de Chile a dle letového řádu do Calamy; odtud dojezd do pouštního městečka San Pedro de Atacama.

14. DEN: GEJZÍRY EL TATIO, TERMÁLNÍ PRAMENY, VALLE DE LA LUNA

Dopoledne výlet k nejvýše položenému geotermálnímu poli na světě (4 300 m) s více než 80 gejzíry, nejvyšší z nich, El Tatio, tryská až do výšky 30 metrů; pro zájemce koupel v termálních pramenech; vesnička Machuca s dřevěným kostelíkem a zpět do San Pedra; odpoledne vyjížďka do Valle de la Luna (v překladu „měsíční údolí“); písečné duny, přírodní solný monument Las Tres Marias; západ slunce.

15. DEN: POUŠŤ SALAR DE ATACAMA, SAN PEDRO DE ATACAMA

Výlet do nejsušší pouště světa Salar de Atacama, návštěva pouštní vesničky Toconao, kolonie plameňáků a solná jezera; poklidný podvečer v San Pedro de Atacama.

16.DEN: CALAMA – SANTIAGO DE CHILE

Dle letového řádu přejezd do Calamy a odtud přelet do hlavního města Chile – Santiago de Chile.

17. DEN: VALPARAÍSO

Návštěva přístavního Valparaísa (UNESCO) – prohlídka; přesun do nedalekého údolí Casablanca, které díky své poloze mezi pobřežím a horským pásmem má ideální klima pro pěstování vinné révy. Návštěva místní vinice s exkurzí s ochutnávkou lahodných chilských vín.

18.– 19. DEN: NÁVRAT ZPĚT DO ČR

Pěší prohlídka centra hlavního města, odpolední přesun na letiště a odlet do Evropy. Následující den přílet do Prahy.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
Typ zájezdu:
poznávací, památky, s českým průvodcem
Stravování:
Období zájezdu:
leden, únor, březen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819