AZORY – ZELENÉ SOUOSTROVÍ ATLANTIKU

 • Poznávací program kombinovaný s lehkou pěší turistikou
 • Ostrov São Miguel – zelený ostrov s bujnou vegetací, termální prameny
 • Ostrov Terceira – hlavní město Angra do Heroísmo (UNESCO)
 • Ostrov Faial – proslulý přístav jachet ve městě Horta
 • Ostrov Pico – UNESCO vinice, Ponta do Pico – nejvyšší vrchol Portugalska

1.–4. den: OSTROV TERCEIRA

Den 1.–2.: Letecky Praha – Lisabon (přenocování v Lisabonu), ráno letecky Lisabon – Terceira, přesun do ubytování. Prohlídka historického hlavního města Angra do Heroísmo (UNESCO) – katedrála Sé, Praça Velha (radniční náměstí), Igreja da Misericórdia. Výstup k historické pevnost São João Baptista a ke kráteru sopky Monte Brasil, tyčící se nad hlavním městem.

Den 3.: Výjezd do západní části ostrova na vyhlídku Serra do Cume (pohled k moři i do vnitrozemí ostrova na typicky dělená políčka, zídkami z lávových kamenů), průjezd přes kalderu Guilherme Moniz (přírodní rezervace, jedna z největších kalder na ostrově). Pěší výlet v úbočí sopky Pico Alto do nitra ostrova (9,5 km), rozmanitou krajinou (lávové pole, kriptomérový les, původními druhy vegetace) na vyhlídku Rocha dos Chambres. Odpoledne návštěva sopečné jeskyně Algar de Carvão.

Den 4.: Přesun k Furnas do Exonfre (fumaroly, které jsou důkazem stále aktivní sopečné činnosti) a následně výjezd na nejvyšší vrchol ostrova Santa Barbara (1021 m) ve východní části ostrova. Silnicí Doza Ribeiras, lemovanou záhony hortenzií, podél severního pobřeží do vinařské oblasti a vesnice Biscoitos (návštěva muzea vinařství, koupání v mořských lávových jezírcích). Pěší výlet podél drsného severního pobřeží v oblasti Baías da Agualva (3,5 km). V odpoledních hodinách přesun na letiště Lajes, přelet na ostrov Faial.

5.–6. OSTROV FAIAL

Den 5.: Výjezd ke kráteru vyhaslého vulkánu Caldeira na vyhlídku Miradouro do Cabouco, zelený kráter, porostlý jalovci a hortenziemi. Pěší výlet (8 km) ve východní části ostrova na malé sopečné kužele Cabeco Verde a Caldeirão, výhledy na impozantní mladý Volcão dos Capelinhos. Návštěva vulkanického centra na Capelinhos. Severní část ostrova, Praia do Norte, možnost koupání na Baia da Ribeira das Cabras.

Den 6. : Prohlídka hlavního města a proslulého jachtařského přístavu Horta (pevnost Santa Cruz, muzeum velrybářství a mořské centrum), výstup na Monte da Guia s výhledy na Hortu a okolní modré laguny. V odpoledních hodinách přesun do přístavu, trajektem na ostrov Pico.

7.–8. OSTROV PICO

Den 7.: Pěší výlet mezi vinicemi u městečka Criação Velha (9 km), krajinou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd centrální částí ostrova kolem jezera Lagoa do Capitão s výstupem na vyhlídku Cabeço do Piquinho, jezera Lagoa da Rosada, Lagoa do Peixinho. Městečko Santo Amaro s tradiční výrobou velrybářských lodí a město São Roque do Pico návštěvou staré továrny na zpracování velryb.

Den 8.: Možnost výstupu na nejvyšší vrchol Portugalska, vulkán Ponta do Pico (2350 m) na východ slunce (7,5 km, výstup 1100 výškových metrů). Návštěva lávového tunelu Gruta das Torres a přírodní rezervace São João (cena výstupu cca 45 Eur). Pro ty z vás, kteří nebou chtít na Pico, je variantou lodní výlet za pozorováním velryb (cena cca 55 Eur). Přesun na letiště, zastávka v Kulturním vinařském centru v Santa Luzia, přelet na ostrov São Miguel.

9.–12. OSTROV SãO MIGUEL

Den 9.: Západní část ostrova – přejezd kolem starého akvaduktu na vyhlídku Boca do Inferno do impozantní kaldery Sete Citades, kde se nachází jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde (modré a zelené jezero). Pěší turistika podél kaldery do stejnojmenného městečka Sete Citades nebo podél jezera Azul (6–11,5 km). Přesun na východní pobřeží na Ponta da Ferraria (koupání v termálních pramenech vyvěrajících do moře). Večerní prohlídka Ponta Delgady (kostel St. Sebastian, vstupní brána a náměstí Gonçalo V. Cabral, přístav a ev. pevnost São Brás).

Den 10.: Severní pobřeží ostrova, prohlídka čajové plantáže a továrny Chá Gorreana (jediná čajová plantáž v Evropě), ochutnávka čaje. Přesun k jezeru Furnas (vroucí bahenní hrnce, sirné fumaroly), vyhlášené místní gastronomickou specialitou „Kozído“ (vaří se v zemi, v hrncích, za pomoci teplých sopečných par). Návštěva termálních lázní a botanické zahrady Terra Nostra Garden.

Den 11.: Podél jižního pobřeží k městečku Vila Franca de Campo, odsud pěší výlet (11 km) bujnou vegetací podél levády k Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero). Výjezd na Pico da Barrosa, úchvatné výhledy do vegetací zarostlého kotle s jezerem Lago do Fogo. Návštěva biosférické rezervace Caldeira Velha s velkým výskytem stromových kapradin, relaxace v termálních bazéncích. V závěru dne prohlídka ananasových plantáží na předměstí hlavního města, ve Fajã de Baixo.

Den 12.: Letecky São Miguel – Lisabon – Praha.

V ceně zájezdu zahrnuto:

 • služby českého průvodce
 • mezinárodní letenka
 • 2x vnitrostátní přelet Terceira – Faial, Pico – São Miguel
 • 1x trajekt Faial – Pico
 • ubytování – 11x hotel, úrovně 3*** se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji (1x Lisabon, 2x Terceira, 2x Faial, 2x Pico, 4x Ponta Delgada)
 • doprava privátním mikrobusem po ostrovech/pronajaté auto
 • transfer z letiště do hotelu a zpět v Lisabonu
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

V ceně nezahrnuto:

 • ostatní stravování
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)
 • vše v programu neuvedené
 • fakultativní aktivity (pozorování velryb, výstup na Pico)
 • jednolůžkový pokoj – za příplatek na vyžádání
 • vstup do památkových objektů

Fakultativní služby/výlety:

 • pozorování velryb a delfínů – 55 EUR/3 hodiny
 • tradiční jídlo v oblasti jezera Furnas, „Kozído“ – 12,5 EUR
 • výstup na Pico – 45 Eur

Pořadatel zájezdu: Enjoy Travel s.r.o.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotely 3/4****
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně v ceně
Období zájezdu:
květen, červen, červenec, srpen
Termín:
Počet dní:
12
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819