Ekvádor a Galapágy

 • Pestré putování za přírodními i kulturními skvosty Ekvádoru
 • Pěší výlety s výhledy na sopky, laguny a krásnou přírodu
 • Koloniální města Quito a Cuenca – památky UNESCO
 • Nejvýznamnější místní incká památka – naleziště Ingapirca
 • Kultura a tradice místních obyvatel, ekvádorská gastronomie
 • Návštěva unikátního souostroví Galapágy
 • Termín zájezdu: 1.–16. 3. 2025

Vydejte se s námi na cestu po Ekvádoru. Země, která není velká rozlohou, ale nabízí vše, co od latinskoamerické destinace očekáváte. Uvidíte andské štíty jakými jsou např. nejvyšší hora Ekvádoru – Chimborazo, aktivní vulkán Cotopaxi a mnoho dalších. Navštívíte národní parky s jezery, zatopené krátery sopek, okraj Amazonie s vodopády řítící se do bujné vegetace. Seznámíte se s životem původních obyvatel, navštívíte místní trhy, budete obdivovat koloniální španělské stavby, města zařazená mezi kulturní památky UNESCO. Uspokojeny budou všechny vaše smysly, Ekvádor slibuje i skvělou kuchyni, kávu a dobré víno. Druhá část programu je pak návštěva unikátního sopečného souostroví Galapágy, proslulého svými endemickými – často až prehistoricky vypadajícími druhy zvířat (želvy, ještěrky, leguáni, terejové).

Cena při počtu 10-13 osob: 105 000 Kč/os., při počtu 14-16 osob: 99 000 Kč/os.

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY Z PRAHY DO EKVÁDORU

Letecky z Prahy do hlavního města Ekvádoru – Quita.

2. DEN: PROHLÍDKA QUITA, TELEFÉRICO

Vstupní branou do Ekvádoru je právě Quito, město ležící ve 2850 m. n. m. Návštěvu tohoto historického klenotu (Quito je vůbec první kulturní památkou UNESCO na světě) začnete pohledem z výšky. Vyjedete lanovkou do výšky 3 945 m. n. m., odkud je za dobrého počasí vidět nejen samotné město, ale i okolní vulkány (Pichincha atd.) Prohlídka města opravdu stojí za váš čas – hlavní náměstí Plaza Grande, krásné koloniální kostely, staré uličky, bazilika s věžemi, ze kterých opět můžeme shlížet na město z výšky. Odpoledne se seznámíte s ekvádorskou kuchyní, čeká vás ukázka vaření typického ekvádorské večeře (budete si moci sami vyzkoušet).

3. DEN: PŘEKROČENÍ ROVNÍKU A VÝLET K LAGUNĚ CUICOCHA

Dnešní den vás zavede k samotnému rovníku – Mitad del Mundo, u kterého se zastavíte.  Navštívíte dále muzeum Intiñan, které se věnuje zajímavostem a anomáliím spojených právě s rovníkem. Pěší výlet u laguny Cuicocha, po hraně kráteru, pozorování orchidejí a další andské flóry s výhledy na jezero.

4. DEN: TRHY A MĚSTEČKO OTAVALO, PŘEJEZD K NP COTOPAXI

Prohlídka městečka Otavalo, návštěva místních barvami hrajících trhů, nákup dárků a suvenýrů. Dále přejezd k národnímu parku Cotopaxi, cestou zastávka a seznámení se s výrobou místních hudebních nástrojů.

5. DEN: NÁRODNÍ PARK COTOPAXI

Návštěva národního parku Cotopaxi, pěší procházka kolem jezera Limpiopungo s krásnými výhledy na stejnojmenný vulkán Cotopaxi. Po procházce přejezd do nížiny na okraj Amazonie – do městečka Baños.

6. DEN: MĚSTEČKO BAñOS

Město Baños známé především termálními lázněmi, je často nazýváno vstupní branou do amazonské džungle. Dnes si budete moci vybrat mezi pěší procházkou a cyklovýletem po tzv. cestě vodopádů – slavné vodopády Manto de la Novia, Pailon del Diablo, nebo prohlídkou mlžného pralesa.

V okolí Baňos se nabízí řada dalších aktivit, jakými jsou např. canopy, rafting na řece Pastaza, canyoning vodopádem Shamana nebo lanovkou přes řeku Pastaza. Na závěr dne jistě rádi využijete možnost odpočinku v  termálních lázních.

7. DEN: NP CHIMBORAZO, RIOBAMBA

Sopka Chimborazo je se svými 6 310 m nejvyšší horou Ekvádoru a její vrchol je nejvzdálenějším bodem na světě od zemského středu. Přiblížíte se do míst, odkud budete mít ekvádorského velikána jako na dlani. Cestou můžete sledovat zemědělskou krajinu i divoké vikuně. Přejezd do města Riobamba.

8. DEN: NEJZNÁMĚJŠÍ EKVÁDORSKÁ INCKÁ PAMÁTKA INGAPIRCA

Jak víme, slavní Inkové v období svého největšího rozmachu expandovali až k ekvádorskému Quitu, Ingapirca je připomenutím inckých dějin, jak je známe např. z návštěvy Peru. Po této návštěvě se již vydáme do krásného koloniálního města Cuenca. Cestou zastávka u vyhlídky Pistishi.

9. DEN: MĚSTO CUENCO – UNESCO

Prohlídku tohoto koloniálního města, jistě ocení všichni milovníci koloniální architektury. Až vás dnes unaví vše ekvádorské, poté co si prohlédnete starou i novou katedrálu, květinový trh či továrnu na klobouky, můžete zajít na české pivo do místní české restaurace.

10. DEN: PROCHÁZKA V NÁRODNÍM PARKU CAJAS, GUAYAQUIL

Třešničkou na dortu vaší cesty Ekvádorem bude bezesporu kraj křišťálových jezer a nádherných hor, národní park Cajas. Absolvujete zde lehký výlet. Poté již budete pokračovat do Guayaquil, nejlidnatějšího města Ekvádoru. Guayaquil je nejdůležitějším přístavem v zemi, leží na řece Guayas, která ústí přímo do Tichého oceánu. Ne nadarmo nese přezdívku „Perla Pacifiku“. Večer se můžete projít po místní promenádě Malecón 2000.

11. – 15. DEN: GALAPÁGY

Unikátní souostroví Galapágy ležící v Tichém oceánu, přibližně 1000 km na západ od pobřeží Ekvádoru. Díky specifickým klimatickým podmínkám a izolovanosti se zde vyvinuly jedinečné zvířecí druhy. Představují je například leguáni, obrovské želvy, nelétající kormoráni nebo mnoho mořských druhů. Tyto sopečné ostrovy byly vyhlášeny národním parkem a kvůli jejich ochraně je zde omezen cestovní ruch, nicméně jsou místem, kde se lidé dostanou ke zvířatům na dosah ruky.

Během pětidenní návštěvy objevíte hned několik ostrovů (Baltra, Santa Cruz, Isla Isabela, Bartolomeo/Seymour Norte a přilehlé ostrůvky Las Islas Tintoreras, Isla Roca Unión). Vždy budete bydlet na pevnině v příjemných hotelech a odtud budete vyrážet na výlety. Mezi ostrovy se budeme přepravovat loděmi – místním hlavním dopravním prostředkem. Kromě výletů vás čeká šnorchlování, odpočinek a koupání.

11. DEN: Ráno se přesunete na letiště a přeletíte na Galapágy na letištní ostrov Baltra. Místní letiště se mimo jiné honosí titulem první ekologické letiště světa. Odtud krátce přejedete kyvadlovým spojem do přístavu, abyste se trajektem dostali na ostrov Santa Cruz, který bude tento den vaším hlavním průzkumným cílem. Již zde pravděpodobně zahlédnete první leguány, kraby, racky či pelikány nebo v přístavu líně odpočívající lachtany. Ostrovem Santa Cruz projedete od severu až na jih do hlavního městečka ostrova – turistického a živého Puerto Ayora. Všude kolem uvidíte unikátní přírodu, sopečné krátery – Los Gemelos, dozvíte se o vzniku a vývoji Galapág a začnete více chápat jejich jedinečnost.  Nebude chybět ani zastávka u chovné stanice želv sloních – kde želvy budete velmi zblízka pozorovat v jejich přirozeném prostředí. Navštívíte také jeden z mnoha místních lávových tunelů, které vznikly díky rychlejšímu tuhnutí žhavé lávy na povrchu než ve spodních vrstvách. V případě dostatku času navštívíte záliv Tortuga a jeho pláž s bílým pískem.

12. DEN: Celodenní lodní výlet na ostrov Bartolomé nebo Seymour Norte (v závislosti na rozhodnutí místní administrativy – není možné ovlivnit). Ostrov Bartolomé je velmi fotogenický ostrov známý svou skalní jehlou – Pinnacle Rock. Je zde také krásná pláž, kde bude prostor na koupání a šnorchlování, při kterém se při troše štěstí setkáte s tučňákem galapážským. Alternativou je návštěva ostrova Seymour Norte, které je útočištěm terejů modronohých, fregatek či lachtanů mořských. I na tomto výletě vás čeká šnorchlování a krásná pláž. V ceně výletů je obědový balíček.

13. DEN: Ráno přejedete po moři na největší z galapážských ostrovů – Isla Isabela do osady Puerto Vilamil, která bude na dvě noci vaším domovem. Hned po příjezdu na ostrov se podíváte do chovné želví stanice. V této oblasti lze také spatřit růžové plameňáky. Po obědě vás čeká výlet na nedaleké neobydlené ostrůvky Las Tintoreras, jejichž návštěva je dalším galapážským zážitkem. Specifická suchá krajina s vysokými kaktusy, lávové tunely či mosty v kombinaci s blankytně modrým mořem se vám nezapomenutelně vryjí do paměti. Krajinu dokreslují místní obyvatelé – terejové modronozí, želvy a mnoho vodních zvířat.

Při šnorchlování, které je součást výletu, lze při troše štěstí spatřit želvy, žraloky (není se čeho obávat), mořské koníky nebo hvězdy, langusty či mnoho druhů barevných ryb. Co zde není – jsou barevné korály, ale to je dáno tím, že Galapágy jsou geologicky mladé ostrovy a korály zde obecně nejsou nikde.

14. DEN: Dnešní den bude věnován poznávání ostrova Isabela. Připlujete k přilehlým ostrůvkům „Isla Roca Unión“„Los Túneles“. Budete mít šanci seznámit se s koloběhem života leguánů nebo pozorovat hrající si lachtany v jedné z místních zátok. V této oblasti lze také spatřit pelikány. Dvě lokality jsou určeny na šnorchlování. V rámci výletu je obědový balíček.

Po návratu z výletu si lze fakultativně zapůjčit kola a udělat si cyklovýlet podél pobřeží – například k bývalé trestanecké kolonii, nebo odpočívat na některé z pláží společně s leguány.

15. DEN: Bohužel každé dobrodružství jednou končí a tak se dnes vydáte přes moře a ostrov Santa Cruz opět na letiště Baltru, kde nastane čas se rozloučit s Galapágami. Odtud přeletíte zpátky do ekvádorského Guayaquilu a dále do Evropy.

16. DEN: LETECKY ZPĚT DO ČR

Přílet zpět do České republiky, dle aktuálního letového řádu.

Další informace

V ceně zahrnuto:

 • mezinárodní letenka z Prahy do Ekvádoru a zpět
 • letenky na Galapágy a zpět
 • vstupy do národních parků – v rámci uvedeného programu na pevninském Ekvádoru
 • vstupné do památky Ingapirka
 • služby českého průvodce
 • ubytování: 14x hotel (úroveň 3-4*), dvoulůžkový pokoj
 • 14x snídaně, 2x obědový balíček
 • doprava pronajatým soukromým minibusem, na Galapágách lodní doprava
 • výlety dle programu (na Galapágách ve sdílených skupinách)
 • pojištění CK proti úpadku

V ceně nezahrnuto:

 • fakultativní aktivity
 • ostatní vstupy do památek
 • ostatní stravování
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)
 • vstupní poplatky na Galapágy (120 USD)

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

Cena od:
99000 Kč
Ubytování:
hotel (úroveň 3-4*)
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně, 2x obědový balíček
Termín:
1. – 16. 3. 2025
Počet dní:
16
Letenka:
mezinárodní letenka v ceně zájezdu
Vízum:
Průvodce:
česky mluvící
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819