Divoká příroda Kostariky – FOTOEXPEDICE s Koktejlem

 • Fotoexpedice pro všechny milovníky divoké přírody do korun deštného pralesa, k činným sopkám i do nitra národního parku s nejvyšší biodiverzitou světa
 • Pobyt v kostarické divočině s příležitostmi k focení divokých zvířat
 • Pečlivě vybraná známá i méně známá místa Kostariky
 • Tři dny strávené na rangerské stanici v srdci národního parku Corcovado
 • Průvodce: fotograf Petr Slavík – vítěz Czech Nature Foto 2020
 • Roční předplatné magazínu Koktejl a publikování nejlepších fotografií účastníků
 • Malá skupina – pouze 6 až 9 účastníků, privátní doprava
 • Poukaz na vybavení do přírody v hodnotě 2000 Kč od firmy Bushman
 • Zprostředkování pojištění na rizika spojená s onemocněním covid-19

Ve spolupráci s magazínem Koktejl jsme pro vás připravili další unikátní akci. Tentokrát se vydáme do středoamerické Kostariky, jejíž celou čtvrtinu území tvoří chráněné národní parky a přírodní oblasti. Kostarika, která je pro svou ekonomickou vyspělost a bezpečnost někdy nazývána Švýcarskem Střední Ameriky, vždy lákala turisty z celého světa. My jsme pro vás v rámci této fotoexpedice vybrali unikátní lokality, které jsou skvělými místy pro pozorování a především focení divoké přírody Kostariky. Vybrané ubytování vám také přinese spoustu zážitků – jednou budete spát v bungalovech umístěných v korunách stromů, jindy v krásných hotelových resortech uprostřed divoké přírody. Na závěr ubereme na komfortu – tři noci strávíme na rangerské stanici v srdci národního parku Corcovado (park s nejvyšší biodiverzitou na světě). Nicméně věříme, že jedinečnost tohoto místa, zážitky a fotky z divoké přírody na dosah ruky, vám ten drobný nekomfort vynahradí.

Pokud rádi fotíte a chcete poznat divokou kostarickou přírodu, přijměte pozvání a vydejte se s námi právě na tuto expedici. Skupinka bude komorní, pouze 6 až 9 účastníků. Cesta je zaměřena na focení zvířat a přírody a na cestě vás bude doprovázet profesionální fotograf Petr Slavík. Díky němu si budete moci z vaší dovolené přivézt kromě nezapomenutelných zážitků třeba i profesionální fotky!

 

Program zájezdu:

1. den: LETECKY Z PRAHY DO KOSTARIKY (SAN JOSÉ)

1.den: Letecky z Prahy do San José, hlavního města Kostariky; po příletu přesun do hotelu obklopeného přírodními tropickými zahradami. Vítejte v Kostarice.

2.–4. den: RIO SAN CARLOS – MAQUENQUE (UBYTOVÁNÍ V KORUNÁCH STROMŮ)

2. den: Po snídani vyjedete soukromým mikrobusem na sever Kostariky do přírodní rezervace Maquenque, ležící na březích řeky San Carlos. Tato chráněná oblast tropického deštného lesa je domovem mnoha divokých zvířat – především rozmanitých druhů ptáků a živočichů, jejichž život je úzce spjatý s řekou. Ubytováni budete v ekologicky řízeném resortu v nádherných stylových lodžích, umístěných přímo v korunách stromů (zvaných treehouse) a odpoledne hned začnete poznávat místní okouzlující přírodu. Večer vás čeká jen usínání vysoko v korunách stromů za zvuků nočního pralesa.

3. –4. den: Dnes vás čeká lodní výlet po řece San Carlos. Během výletu budete mít mnoho příležitostí k pozorování a focení zvířat (z nejčetnějších druhů jsou to opice, krokodýli, netopýři, volavky, ledňáčci, supi královští a mnoho dalších).  Odpoledne bude úžasně líné a odpočinkové v našem resortu. Můžete se procházet nebo třeba jen povalovat u bazénu.

Další den se budete věnovat focení okolní přírody. Bude vás doprovázet i místní průvodce, který vám ukáže to, co by jinak pravděpodobně zůstalo skryto. Večer můžeme také zrealizovat noční procházku pralesem. Noční prales je naprosto magická záležitost. Je plný zvuků a tvorů, které během dne nespatříte. (cena přibližně 25 USD/osoba)

5.–6. den: OBLAST SOPKY A JEZERA ARENAL

5. den: Dnes se rozloučíte s Maquenque a přesunete se k činné sopce a stejnojmennému jezeru Arenal. Ubytováni budete v příjemném hotelu s panoramatickými výhledy na Arenal a obklopeném dech beroucí krajinou. Místní lesy jsou domovem více než čtyř set druhů ptáků, opic, mravenečníků, nosálů či mývalů. Odpoledne se vydáte na dobrodružnou výpravu s místním průvodcem, který vám představí primární a sekundární deštný prales.

6. den: Tento den si budete moci nafotit a dosyta vychutnat místní přírodu, místní stezky a objevovat zdejší divoké obyvatele.  K dispozici bude i místní průvodce, aby vám ukázal, třeba kudy pravidelně chodí opice, kam přilétá tukan nebo ukáže dobře skrytou žábu. Dnes také vylezete na vyhlídkovou věž, odkud budete mít koruny stromů pod sebou a nabídnou se vám další panoramatické výhledy. Pokud budete chtít, bude i čas na odpočinek u bazénu s výhledem na sopku Arenal.

7.–8. den: HORSKÁ OBLAST MONTEVERDE – KOLIBŘÍCI A KVESAL CHOCHOLATÝ

7.–8. den: Od sopky a jezera Arenal se vydáte do hor do oblasti mlžného lesa v Monteverde. Toto místo je domovem mnoha druhů ptáků. Vás zde budou pravděpodobně nejvíce zajímat vzácní kvesalové, jejichž fotka by neměla ve vaší sbírce chybět. Jedná se o velmi vzácný druh, který je spojován již s historií mayské civilizace – jeho ocasní pera sloužila jako prostředek obchodu.

Abyste měli co největší šanci spatřit vzácné kvesaly, vyrazíte s místním průvodcem do míst, kde se často vyskytují. Zakusíte tak trochu život fotografa přírody, který je o hledání a hlavně o štěstí. Ve volné přírodě totiž nikdy nelze nic slíbit. Čeká vás návštěva méně známého národního parku Curi- Cancha a rezervace Refugio de Vida Silvestre, kde budete mít příležitost spatřit mnoho druhů kolibříků nebo motýlů, žijí zde i opice, tukani, lenochodi, aguti a mnoho dalších…

9. den: NÁRODNÍ PARK CARARA

9. den: Z Monteverde sjedete k pacifickému pobřeží a dále na jih až do Uvity, kde strávíte noc. Po cestě navštívíte národní park Carara. Specifická poloha tohoto parku (na rozhraní tropického suchého a tropického deštného lesa) vytvořila unikátní směsici flóry a fauny. Je to vyhlášená destinace především pro pozorování ptactva – jedním z hlavních zdejších lákadel jsou barevní papoušci ara. V korunách stromů lze ale spatřit i spoustu jiných létajících pokladů a na lesních stezkách zlatě se lesknoucího agutiho.

10.–12. den: POBYT V NÁRODNÍM PARKU CORCOVADO

10. den: Dnes začne to pravé dobrodružství. Po snídani vyrazíte na poloostrov Osa s jeho slavným národním parkem Corcovado. Ten je považován za jedno z míst s nejvyšší biodiverzitou na světě.  Je proslavený velkým množstvím endemických druhů rostlin i živočichů. Přístupových cest do této oblasti není mnoho. vás čeká cesta do říčního přístavu Sierpe a odtud budete pokračovat na malé loďce nejprve po stejnojmenné řece a dále po moři podél pobřeží Pacifiku. Cílem je dostat se co nejdále od civilizace, až do samého nitra národního parku Corcovado – na rangerskou stanici Sirena, která umožňuje svým hostům zažít deštný prales zblízka. Zde strávíte tři dny. Hned po obědě začnete průzkumnou výpravou a třeba budete mít hned štěstí a kromě opic, spatříte i nosála či tapíra. Den zakončíte výbornou večeří a zaposloucháte se do zvuků okolní džungle.

11. a 12. den: Oba dva dny strávíte průzkumem parku Corcovado, procházkami, focením a pozorováním zvířat i nádherné přírody.

13. den: NÁVRAT DO SAN JOSÉ

13. den: Po snídani se vydáte nejprve lodí po moři na cestu zpět do civilizace. Poté již privátním mikrobusem zpět do San José do hotelu obklopeného přírodními tropickými zahradami.

14.–15. den: LETECKY ZPĚT DO ČR

14.–15. den: V případě, že to bude pro cestu zpět nutné, pro vás zajistíme návštěvu laboratoře na provedení antigenního testu (cena cca 65 USD) a dle letového řádu se přesunete na letiště; odlet do Evropy a návrat do ČR.

V CENĚ ZÁJEZDU ZAHRNUTO:

 • 13x ubytování (3x treehouse v Maquenque, 7x hotel úrovně ***/****, 3x rangerská stanice v NP Corcovado – zde palandy a sdílené sociální vybavení)
 • stravování (10x snídaně, 3x plná penze)
 • služby českého průvodce – fotografa
 • služby místních průvodců
 • vstupy do národních parků
 • doprava soukromým mikrobusem
 • program a výlety uvedené v programu zájezdu
 • poukaz na vybavení do přírody v hodnotě 2000 Kč od firmy Bushman (s podmínkou nákupu nad 3000 Kč)
 • roční předplatné magazínu Koktejl
 • pojištění CK proti úpadku

V CENĚ ZÁJEZDU NEZAHRNUTO:

 • mezinárodní letenka – viz samostatná kapitola níže
 • nápoje a ostatní neuvedené stravování
 • pojištění stornopoplatků a léčebných výloh (můžeme zprostředkovat)
 • pro neočkované osoby povinné kostarické pojištění nutné pro vstup na území Kostariky (se zajištěním budeme nápomocni)
 • fakultativní aktivity (například noční procházka v Maquenque)
 • antigenní test na covid-19 vyžadovaný pro návrat do ČR

Velikost skupiny: 6 – 9 účastníků.

Pořadatel zájezdu: CK Enjoy Travel

Mezinárodní letenka: Cena mezinárodní letenky není zahrnuta v ceně zájezdu, protože nabídka je velmi variabilní a neustále se mění.  S výběrem vhodného spoje vám budeme rádi nápomocni. Za nižší cenu lze cestovat například z Berlína nebo Vídně. Z Prahy lze cestovat do Kostariky s jedním přestupem (vyšší cena) nebo s více přestupy (cena nižší).

 Poznámky:

 • CK není schopna garantovat výskyt uvedených živočichů zmíněných v programu jednotlivých dní.
 • Změna programu, vybraného ubytování (v závislosti na dostupnosti) či termínu vyhrazena.
 • Doporučujeme uzavřít pojištění stornopoplatků. Můžeme vám ho zprostředkovat u pojišťovny ERV Evropská pojišťovna. Tato pojišťovna kryje při stornu i případné onemocnění covidem-19.

 Aktuální podmínky pro turistické cesty do Kostariky pro očkované osoby*:

Pro vstup do Kostariky je nutné před cestou jen vyplnit dotazník ohledně vašeho zdravotního stavu.

Při návratu do ČR platí povinnost oznámit tuto skutečnost příslušné krajské hygienické stanici vyplněním elektronického příjezdového formuláře.

Většina leteckých společností vyžaduje před návratem z Kostariky negativní antigenní test.

*Situace se může změnit, budeme vás případně informovat o aktuálních podmínkách.

Podmínky pro neočkované osoby na vyžádání u CK.

 

Cena od:
 Kč
Ubytování:
hotely, bungalovy v korunách stromů, 3x rangerská stanice
Typ zájezdu:
poznávací, s českým průvodcem
Stravování:
10x snídaně, 3x plná penze
Období zájezdu:
prosinec
Termín:
Počet dní:
15
Letenka:
cena od 15 000 kč
Vízum:
Průvodce:
profesionální fotograf Petr Slavík
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819