Kuba – NOVĚ VYPSÁNO!

 • Havana, Trinidad, Camagüey – 5x UNESCO
 • Východ ostrova – Baracoa, Santiago de Cuba, silnice La Farola
 • Údolí Viñales – vápencové mogoty, návštěva tabákové farmy
 • Ubytování se snídaní v hotelech ale i v soukromí u kubánských rodin
 • Termín: 6. 10. – 22. 10. 2024 (17 dní)
 • Český průvodce Petr Komers
 • Skupina do 12 osob

Program zájezdu:

1.–4. DEN: LETECKY PRAHA – KUBA; BARACOA

Den 1.: Letecky z Prahy na Kubu – do Holguínu, transfer z letiště do hotelu, odpočinek po dlouhé cestě.

Den 2.: Po snídani prohlídka Holguínu a přejezd do Baracoa, nejvýchodnějšího a zároveň nestaršího města celé Kuby, založeného v roce 1511; procházka městem – náměstí s katedrálou, v níž je údajně uschován kříž, který vztyčil na pobřeží sám Kryštof Kolumbus.

Den 3-4.: Výlety v Baracoa a okolí: Autem vyrazíte podél řeky Duaba, projedete kolem továrny na čokoládu, kterou v roce 1963 slavnostně otevřel Che Guevara, a budete pokračovat vzhůru obklopeni kakaovými plantážemi a kokosovými palmami, s výhledem na stolovou horu El Yunque. Procházka k vodopádům, které můžete projít proti proudu a brouzdat se křišťálově čistými tůněmi. Cestou zpět ochutnávka místních zemědělských produktů jako je káva, kakao, kokosové ořechy a citrusy.

5.-6. DEN: SANTIAGO DE CUBA (UNESCO)

Den 5.: Přejezd do východokubánské metropole Santiago de Cuba po legendární horské silnici La Farola, zastávka s výhledem na americkou vojenskou základnu Guantánamo.

Den 6.: Prohlídka města Santiago de Cuba: ústřední náměstí Parque Céspedes s katedrálou a sídlem prvního španělského guvernéra (údajně nejstarší zachovalý dům v Latinské Americe) Diega Vélazqueze; hřbitov Sv. Ifigenie s mausoleem národního hrdiny Josého Martího a hrobkou Fidela Castra; kasárna Moncada; Castillo del Morro – obranná pevnost na skále ze 17. století s výhledy podél pobřeží.

7.-8. DEN: CAMAGÜEY (UNESCO), SANTA CLARA

Den 7: Zastávka u baziliky El Cobre – nejsvětějšího kostela na Kubě, přejezd do Camagüey – malebné město s křivolakými uličkami a kostely (UNESCO); procházka po hlavních náměstích a periferními uličkami s pohodovou, až venkovskou atmosférou.

Den 8: Návštěva Santa Clary, která je známá díky své historické roli během Kubánské revoluce – Che Guevarův memoriál; vykolejený vlak z rozhodující bitvy, která v r. 1958 přiměla Fulgencia Batistu k odchodu ze země.

9.-11. DEN: SANCTÍ SPIRITUS, TRINIDAD (UNESCO), PLAYA ANCÓN

Den 9.: Sanctí Spiritus – půvabné městečko, údajně nejstarší vnitrozemského město na Kubě: centrum s farním kostelem a pěší zónou; cihlový most Yayabo a okolní uličky. Dále přes bývalou cukrovarskou oblast Valle de los Ingenios se strážní věží (UNESCO) do Trinidadu.

Den 10.: Trinidad – procházka historickým centrem (UNESCO); pro zájemce přesun k moři na Playa Ancón – odpočinek a koupání, fakultativně večerní posezení u Casa de la Música s živou hudbou pod širým nebem

Den 11.: Výjezd do horské oblasti Topes de Collantes, pohoří Sierra del Escambray, jízda na „náklaďáku“, pěší výlet podél říčky Guanayara, s vodopádem El Rocio a možností koupání.

12. DEN: ZÁTOKA SVINÍ, PLAYA GIRÓN, HAVANA

Návštěva Zátoky sviní, Playa Girón – místo nepovedené americké invaze, která měla v r. 1961 svrhnout Castrův režim; přejezd do Havany.

13.-14. DEN: ÚDOLÍ VIÑALES V PROVINCII PIÑAR DEL RIO (UNESCO)

Den 13: Přejezd na západ ostrova do oblasti Piñar del Rio, která je proslulá skalnatými vápencovými útvary (tzv. mogoty) a také tabákovými plantážemi; městečko Viñales.

Den 14: Procházka údolím s mogoty (UNESCO), obří skalní malba Mural de la Prehistoría (obraz evolučního vývoje života na Kubě ztvárněno na zdi jedné z mogot); přesun do Havany a večer odlet do Evropy.

15.–16. DEN:  HAVANA (UNESCO)

Havana – Pěší prohlídka historického centra (UNESCO) s koloniální architekturou (katedrála San Cristóbal de la Habana, Plaza de Armas a další); okružní vyjížďka ve starých amerických autech po proslulém nábřeží Malecón do čtvrti Vedado. 16. den v podvečerních hodinách odlet do Evropy.

17. DEN: NÁVRAT DO PRAHY

Přílet do Prahy.

Další informace

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka Praha – Holguín, Havana – Praha (v ceně 26 000 Kč)
 • služby českého průvodce
 • doprava pronajatým mikrobusem
 • 7 x ubytování v hotelu se snídaní
 • 8 x ubytování v soukromí u kubánských rodin (dvoulůžkové pokoje s vlastním WC a koupelnou)
 • výlet na náklaďáku do oblasti Topes de Collantes
 • projížďka ve starých autech v Havaně
 • pojištění CK proti úpadku
 • kubánské vízum

Cena nezahrnuje:

 • vstupné do památkových objektů a přírodních rezervací
 • ostatní stravování
 • fakultativní aktivity
 • pojištění léčebných výloh, pojištění storen – lze zajistit
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – 5 000 Kč

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Úprava programu vyhrazena. Velikost skupiny 8-12 osob.

Cena od:
81000 Kč
Ubytování:
V soukromí u kubánských rodin, hotely
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
6.10.-22.10.2024
Počet dní:
17
Letenka:
Vízum:
ano - v ceně zájezdu
Průvodce:
Petr Komers
Poznámka:
Poznámka:
cena 81 000 Kč - pro počet 8-9 osob, cena 77 000 Kč - pro počet 10 a více osob

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819