Kolumbie

 • Hlavní město Bogota a návštěva Muzea Zlata
 • Pěší výlety unikátní přírodou i koloniální městečka
 • Region kávy s návštěvou farmy i ochutnávkou
 • Karibské pobřeží – NP Tayrona i slavná Cartagena

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – BOGOTA

Odlet z Prahy do hlavního města Kolumbie – Bogota, ubytování v hotelu v centru města.

2. DEN: BOGOTA

Prohlídka Bogoty – historické centrum ve čtvrti La Candelaria (náměstí „Plaza Bolívar“ s katedrálou); návštěva slavného Muzea Zlata; prohlídka místního tržiště Paloquemao. Dále se vydáme se po stopách bogotského „street artu“ a budeme objevovat místní graffitti. Zatímco většina světových měst považuje graffiti za přestupky mladých lidí, v Bogotě je to legální a uznávaná činnost. Historické události Kolumbie jsou často velmi pohnuté a motivy kreseb tak vyjadřují třeba jejich společenský komentář. Zároveň upozorňují na problémy současnosti nebo se prostě jen snaží rozveselit všední dny.

3. DEN: KATEDRÁLA ZIPAQUIRÁ, VILLA DE LEYVA

Návštěva unikátní a světově proslulé podzemní solné katedrály Zipaquirá; labyrint chodeb vytesaných v tunelech solného dolu.  Přejezd do  příjemného koloniálního městečka Villa de Leyva, které po setmění ožívá společenským životem doprovázeným živou hudbou tradičních, ale i alternativních umělců, proto se jistě necháte zlákat k večerní procházce.

4. DEN: LAGUNA IGUAQUE

Pěší výlet přírodní rezervací k laguně Iguaque (až do výšky 3 800 m) – posvátné místo původních obyvatel. Cestou budeme procházet několika různými ekosystémy – exotická horská krajina, unikátní páramo.

5. DEN: PŘELET DO KÁVOVÉHO REGIONU

Přejezd do Bogoty a odtud přelet do centra kávového regionu, přesun do venkovského sídla Finca el Balso, které bude na pár dní naším domovem.

6. DEN: VOSKOVÉ PALMY A JÍZDA DŽÍPY „WILLYS“

Místním tradičním dopravním prostředkem – džípem Willys prozkoumáme krajinu kávových plantáží, která je zapsána na seznamu UNESCO. V  koloniálním městečku Salento si jistě dáme šálek pravé kolumbijské kávy. Dále nás čeká turistika v údolí Cocora (součást NP Los Nevados s jeho typickými a vzácnými voskovými palmami (jedná se o národní strom Kolumbie a s maximální výškou přes 50 metrů!). Krásný tak trochu vysokohorský pěší výlet pestrou přírodou (cca 12 km), při kterém spatříte i kolibříky a při zpáteční cestě budete překonávat mnoho originálních lávek přes místní řeku.

7. DEN: KOLUMBIJSKÁ KÁVA

Výlet po městečkách v regionu s návštěvou kávové plantáže, kde se seznámíme nejen s tradičním procesem zpracování kávy, ale i s jejími kolumbijskými specifiky (dozvíme se, proč je právě kolumbijská káva tou nejlepší). Nebude chybět ani ochutnávka.

8. DEN: MEDELLÍN

Přelet do Medellínu. Prohlídka města – netradiční vyhlídka na Medellín a jeho bohatství i chudobu z kabiny veřejné dopravy – z lanovky Metrocable. Exkurze do dříve jedné z nejnebezpečnějších čtvrtí města: Comuna 13. Večerní posezení s místní atmosférou u piva či koktejlu.

9. DEN: GUATAPÉ

Přejezd do městečka barev Guatapé. Výstup 702 schodů nahoru na unikátní rozhlednu Piedra de Peñol s nádherným výhledem. Poté přesun do přístavu odkud podnikneme lodní výlet s výhledy na zbytky starého města  Guatapé a také na opuštěné obydlí narkobarona Pablo Escobara. Návrat do Medellínu.

10. – 11. DEN: SANTA MARTA, PĚŠÍ VÝLET V NP TAYRONA

Letecký přesun na sever země – do Santa Marty. Výlet do jednoho z nejkrásnějších NP v Kolumbii – NP Tayrona, který leží na pobřeží Karibského moře a z druhé strany je ohraničen pohořím Sierra Nevada (s nejvyšší horou Kolumbie a vrcholky nad 5 300 m). Výlet zakončíme na krásné pláži San Juan El Guia. Koupání a zasloužený odpočinek.

12. DEN: REZERVACE MINCA, CARTAGENA

Přejezd do Cartageny. Zastavíme v přírodní rezervaci Minca, kde se osvěžíme procházkou i koupelí v průzračné řece v jezírku u vodopádů. Večer výlet za unikátním přírodním jevem zvaným světélkující plankton

13. DEN: CARTAGENA

Prohlídka města Cartagena de las Indias, ležícího na karibském pobřeží;  pěší procházka historickým centrem, inkvizitorský palác a muzeum San Pedro; starobylé uličky či posezení s hudbou od pouličních muzikantů. Odpoledne transfer na letiště a odlet.

14. DEN: NÁVRAT DO PRAHY

Let do Evropy a následně do Prahy.

 

Další informace

Cena programu zahrnuje:

 • mezinárodní letenka včetně tří místních přeletů
 • služby slovenského průvodce /překladatele
 • služby místního anglicky mluvícího průvodce
 • ubytování: 12x hotel se snídaní, dvoulůžkové pokoje (úroveň 3*)
 • program a vstupy dle itineráře
 • doprava dle itineráře
 • pojištění CK proti úpadku

Cena programu obvykle nezahrnuje:

 • ostatní stravování
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – bude vyčísleno na vyžádání
 • pojištění storen a léčebných výloh

 

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Velikost skupiny: 8-14 osob

V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

 

Cena od:
52000 Kč
Ubytování:
hotel 3*
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně, polopenze v regionu kávy
Termín:
7.- 20. 2. 2022
Počet dní:
14
Letenka:
18000
Vízum:
Průvodce:
slovenský, místní
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752