Kolumbie

 • Skupinový zájezd s českým průvodcem a pevným termínem
 • Hlavní město Bogota a návštěva Muzea Zlata
 • Pěší výlety i krásná městečka
 • Region kávy s návštěvou farmy i ochutnávkou
 • Karibské pobřeží – NP Tayrona i slavná Cartagena
 • Letecké spojení s KLM vždy s jedním přestupem

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – BOGOTA

Odlet z Prahy do hlavního města Kolumbie – Bogota, ubytování v hotelu v centru města.

2. DEN: BOGOTA

Prohlídka Bogoty – historické centrum ve čtvrti La Candelaria (náměstí „Plaza Bolívar“ s katedrálou); prezidentský palác Nariño (prohlídka z venku), návštěva slavného Muzea Zlata. Odpoledne výjezd lanovkou na vrcholek Monserrate (3 152 m) s krásným výhledem na celé město; prohlídka místního tržiště Paloquemao.

3. DEN: KATEDRÁLA ZIPAQUIRÁ, VILLA DE LEYVA

Přejezd do příjemného koloniálního městečka Villa de Leyva; cestou zastávka v Zipaquirá a návštěva unikátní podzemní katedrály vyrobené ze soli. Villa de Leyva po setmění ožívá společenským životem doprovázeným živou hudbou tradičních, ale i alternativních umělců, proto se jistě necháte zlákat k večerní procházce.

4. DEN: LAGUNA IGUAQUE

Pěší výlet přírodní rezervací k laguně Iguaque (až do výšky 3 800 m) – posvátné místo původních obyvatel. Cestou budeme procházet několika různými ekosystémy –exotická horská krajina.

5. DEN: SAN GIL

Přejezd do příjemného městečka San Gil a procházka místním přírodním parkem Gallineral, kde můžeme spatřit místní papoušky nebo veverky, z flóry je pak nejzajímavější rostlina s názvem tilandsie. K večeři pak můžete ochutnat místní pochoutku – smažené mravence!!

6. DEN: BARICHARA A PROCHÁZKA PO CAMINO REAL

Návštěva historického městečka Barichara (UNESCO), dlážděné ulice a staré budovy a výhledy na hory. Pěší procházka po staré stezce s názvem „Camino Real“ (královská cesta, krásné výhledy); pravý kolumbijský venkov ve vesnici Guane, kde naší túru zakončíme.

7. DEN: KAŇON CHICAMOCHA

Přes kaňon Chicamocha (jeden z nejhlubších kaňonů světa), s panoramatickými výhledy a dále se zastávkou v městečku Girón až na letiště Bucaramanga; odtud přelet do Pereiry „regionu kávy“ a přesun do venkovského sídla Bosque del Samán, které bude na pár dní vaším domovem. Společná večeře.

8. – 10. DEN: KOLUMBIJSKÁ KÁVA, VOSKOVÉ PALMY A JÍZDA DŽÍPY „WILLYS“

8. den: Po snídani výlet do údolí Cocora (součást NP Los Nevados s jeho typickými voskovými palmami (jedná se o národní strom Kolumbie a s maximální výškou přes 50 metrů!); fakultativní návštěva soukromé rezervace ACAIMA (pozorování papoušků či kolibříků). Návštěva městečka Filandia s vyhlídkovou věží a výhledy; společná večeře ve vašem ubytování.

9. den: Výlet po městečkách v regionu (např. známé a barevné Salento) již tradičním místním dopravním prostředkem – džípy Willys. Výpravu zakončíme návštěvou kávové plantáže, kde se seznámíme nejen s tradičním procesem zpracování kávy, ale i s jejími kolumbijskými specifiky (dozvíme se, proč je právě kolumbijská káva tou nejlepší). Nebude chybět ani ochutnávka; společná večeře.

10. den: Letecký přesun na sever země – do Santa Marty.

11. – 13. DEN: SANTA MARTA, PĚŠÍ VÝLET V NP TAYRONA

11. den: Výlet do jednoho z nejkrásnějších NP v Kolumbii – NP Tayrona, který leží na pobřeží Karibského moře a z druhé strany je ohraničen pohořím Sierra Nevada (s nejvyšší horou Kolumbie a vrcholky nad 5 300 m). Výlet zakončíme na krásné pláži San Juan El Guia. Koupání a zasloužený odpočinek.

12. den: Výlet do Taironaka, návštěva dávných obydlí místní předincké kultury této oblasti. Možnost koupání či odpočinek u řeky, fakultativně vodní aktivity (například tubing – splutí řeky na gumových duších).

13. den: Přejezd ze Santa Marty do Cartageny.

14. DEN: CARTAGENA – UNESCO

Prohlídka města Cartagena de las Indias, ležícího na karibském pobřeží; dopoledne pěší procházka historickým centrem, inkvizitorský palác a muzeum San Pedro; odpoledne vyhlídková jízda k pevnosti San Felipe; starobylé uličky či posezení s hudbou od pouličních muzikantů.

15. DEN: VOLNÝ DEN

Fakultativně plavba do přírodního parku na ostrovy Islas del Rosario (zde malé ostrůvky, šnorchlování, koupání či jen odpočinek na krásných karibských plážích).

16. – 17. DEN: ODPOČINEK U MOŘE A LETECKÝ NÁVRAT DO PRAHY

Poslední dopoledne v Cartageně (nebo na pláži), odpolední přesun na letiště a odlet do Evropy a následně do Prahy.

 

Další informace

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka včetně dvou místních přeletů
 • služby českého průvodce
 • služby místních průvodců
 • ubytování: 15x hotel se snídaní, dvoulůžkové pokoje (úroveň 3*)
 • 3x polopenze v kávovém regionu
 • program dle itineráře
 • doprava dle itineráře
 • vybrané vstupy (národní parky)
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • ostatní stravování
 • fakultativní výlety (např. lodní výlet na Isla Rosario – 55 USD)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – 12 500 Kč
 • pojištění storen a léčebných výloh (rádi zprostředkujeme)

Cena od:
89000 Kč
Ubytování:
3* hotel
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně, 3x polopenze
Termín:
31.7. – 16.08.2019
Počet dní:
17
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
český, místní
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752