KOLUMBIE – PERLA JIŽNÍ AMERIKY

 • Hlavní město Bogota a návštěva Muzea Zlata
 • Unikátní podzemní katedrála ze soli v Zipaquirá
 • Výlet pěšky i jeepem proslulou kávovou oblastí – UNESCO
 • Pobřeží Karibského moře a NP Tayrona
 • Koloniální Cartagena de los Indios – UNESCO
 • Vstupy do památek i přírodních rezervací v ceně
 • Termín zájezdu 12.–25.9.2022
 • NOVĚ VYPSANÝ TERMÍN 15.–28.11.2022 – PRŮVODCE JIŘÍ HOLUB

Kolumbie je jednou z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Mnoho let byla kvůli nestabilní bezpečnostní situaci zahraničními cestovateli raději opomíjena, ale dnes v cestovním ruchu platí za top destinaci a sbírá jedno ocenění za druhým. Čím vás ohromí? Pestrostí a temperamentem – objevíte pulzující velkoměsta Bogota a Medellín či koloniální Cartagenu – čekají na vás hory, sopky, úrodná kávová oblast, bílé karibské pláže a mnoho dalšího.

Kolumbii můžete navštívit mnohokrát a vždy se dostanete na místa, která ještě neznáte. Je to obrovská a rozmanitá země, kde si na své přijde opravdu každý cestovatel.

Vzdálenosti mezi jednotlivými oblastmi jsou značné, k přesunům proto využijeme tři místní přelety. Díky tomu se během pár hodin přenesete z ruchu horského velkoměsta na kolumbijský venkov nebo na karibské pobřeží s jeho typickým horkým tropickým klimatem.

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – BOGOTA

Odlet z Prahy do hlavního města Kolumbie – Bogota, ubytování v hotelu v centru města a odpočinek. Vítejte v Kolumbii.

2. DEN: BOGOTA

Prohlídka Bogoty – historické centrum ve čtvrti La Candelaria, náměstí „Plaza Bolívar“ s katedrálou, prezidentský palác Nariño (prohlídka z venku), návštěva slavného Muzea Zlata. Odpoledne výjezd lanovkou na vrcholek Monserrate (3 152 m) s krásným výhledem na celé město; prohlídka pestrého místního tržiště Paloquemao. Když nám v podvečer zbyde čas, navštívíme muzeum se sbírkou obrazů slavného kolumbijského malíře Fernanda Botera.

3. DEN: KATEDRÁLA ZIPAQUIRÁ, VILLA DE LEYVA

Dnes navštívíme labyrint chodeb vytesaných v tunelech solného dolu a vedoucích do podzemní katedrály s prostorným hlavním oltářem a záhadou opředeným křížem. Neexistuje na světě mnoho podobných míst, jako je toto. Hned při vstupu vás upoutá umělecká křížová cesta se 14 různými čtyřmetrovými kříži (vše ze soli), z nichž každý je dílem jiného umělce. Přejezd do  příjemného koloniálního městečka Villa de Leyva, cestou zastávka v keramikou proslavené vesničce Ráquira.

4. DEN: PŘÍRODNÍ REZERVACE ROGITAMA A NÁVŠTĚVA MÍSTNÍCH VINIC

Návštěva nedaleké přírodní rezervace Rogitama, kde nás čeká procházka nádhernou přírodou s pozorováním především jejích ptačích obyvatel. Odpoledne, cestou zpět, navštívíme místní vinice a budeme mít příležitost ochutnat místní víno i delikatesní sýry.

5. – 7. DEN: KÁVOVÝ REGION A VALLE DE COCORA – ÚDOLÍ VOSKOVÝCH PALEM

5. den:  Návrat do Bogoty a přelet do Armenie nebo Pereiry – do proslulého regionu kávy, poté transfer na hotel, ubytování a odpočinek.

6. den: Po snídani výlet do údolí Cocora s jeho typickými voskovými palmami (jedná se o národní strom Kolumbie a s maximální výškou přes 70 metrů!). Čeká nás procházka ale i projížďka tradičním místním dopravním prostředkem – džípem Willys a budeme obdivovat místní jedinečnou krajinu (mimo jiné zapsanou na seznamu UNESCO).

7. den: Návštěva a prohlídka barevného městečka Salento a návštěva kávové plantáže La Morelia, kde se seznámíme nejen s tradičním procesem zpracování kávy, ale i s jejími kolumbijskými specifiky (dozvíme se, proč je právě kolumbijská káva tou nejlepší). Nebude samozřejmě chybět ani ochutnávka.

8. DEN: MEDELLÍN

Ráno přelet do Medellínu, kde hned po příletu začneme prohlídkou města. Abychom nasáli autentickou atmosféru, projedeme se místním metrem i lanovkou, která nás vyveze do čtvrti „Comuna 13“.  Tato neslavně známá čtvrť patřila v devadesátých letech díky drogovým kartelům a Pablu Escobarovi k nejnebezpečnějším místům na světě. Dnes představuje naději na lepší život vyjádřenou mnohými grafitti malbami, které místu dodávají barevnost a jedinečnost.

9. DEN: GUATAPÉ

Dnes nás čeká ta správná výzva – vystoupat 702 schodů na unikátní rozhlednu na skále Piedra de Peñol. Potom se přesuneme do přístavu odkud podnikneme lodní výlet s výhledy na zbytky starého města Guatapé a také na dnes již opuštěné obydlí narkobarona Pabla Escobara. Návrat do Medellínu.

10. DEN: SANTA MARTA

Dnes se letecky přesuneme na sever – na karibské pobřeží – do městečka Santa Marta spojované se slavným dobyvatelem Simonem Bolívarem. Centrum města si prohlédneme a bude i příležitost si zde dát oběd. Odpoledne se pak ubytujeme v hotelu u moře a vychutnáme si odpočinek na pláži.

11. DEN: NAVŠTĚVA NP TAYRONA U KARIBSKÉHO POBŘEŽÍ

Výlet do jednoho z nejkrásnějších národních parků v Kolumbii – NP Tayrona. Park leží na pobřeží Karibského moře a z druhé strany je ohraničen pohořím Sierra Nevada (s nejvyšší horou Kolumbie a vrcholky nad 5 300 m). Čeká nás pěší procházka podél pobřeží, kterou zakončíme na krásné pláži San Juan El Guia. Zde se vykoupeme a zrelaxujeme na prosluněné písečné pláži. vrátit se můžeme stejnou pobřežní cestou nebo těm, kteří by již nemohli můžeme objednat místní loďku.

12. – 14. DEN: CARTAGENA – UNESCO A NÁVRAT DO ČR

12. den: Přejezd do Cartageny de los Indias (5 hodin cesty). Odpoledne nás čeká prohlídka koloniálního historického centra města, ležícího na karibském pobřeží; inkvizitorský palác a fakultativně muzeum San Pedro; starobylé uličky či podvečerní posezení s hudbou od pouličních muzikantů.

13. den: Vyhlídková jízda k pevnosti San Felipe; panoramatická vyhlídka na město, rozloučení se s Kolumbií a odlet do Evropy.

14. den: Přílet do Prahy

Další informace

Cena zájezdu při počtu 10 a více účastníků: 54 000 Kč + mezinárodní letenka cca 28 000 Kč

Cena programu zahrnuje:

 • 3x vnitrostátní přelet
 • doprava soukromým mikrobusem
 • 13x ubytování – hotel, dvoulůžkový pokoj se snídaní
 • služby českého průvodce
 • služby místních průvodců
 • vstupy do národních parků a v programu uvedených památek
 • program a výlety uvedené v programu zájezdu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena programu obvykle nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka – 28 000 Kč, máme rezervovány letenky  u letecké společnosti Air France/KLM
 • ostatní stravování
 • pojištění stornopoplatků a léčebných výloh (můžeme zprostředkovat)
 • fakultativní aktivity
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – 12 000 Kč

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Velikost skupiny: 8-14 osob

V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

Cena od:
54000 Kč
Ubytování:
hotel 3*
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
12.- 25. 9. 2022; 15.–28.11.2022
Počet dní:
14
Letenka:
30 000 Kč
Vízum:
Průvodce:
český, místní
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752