KOLUMBIE – PERLA JIŽNÍ AMERIKY

 • Hlavní město Bogota a návštěva Muzea Zlata
 • Unikátní podzemní katedrála ze soli v Zipaquirá
 • Výlet pěšky i jeepem proslulou kávovou oblastí – UNESCO
 • Pobřeží Karibského moře a NP Tayrona
 • Koloniální Cartagena de los Indios – UNESCO
 • Vstupy do památek i přírodních rezervací v ceně
 • Termín zájezdu 12.–25.9.2022

Kolumbie je jednou z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Mnoho let byla kvůli nestabilní bezpečnostní situaci zahraničními cestovateli raději opomíjena, ale dnes v cestovním ruchu platí za top destinaci a sbírá jedno ocenění za druhým. Čím vás ohromí? Pestrostí a temperamentem – objevíte pulzující velkoměsta Bogota a Medellín či koloniální Cartagenu – čekají na vás hory, sopky, úrodná kávová oblast, bílé karibské pláže a mnoho dalšího.

Kolumbii můžete navštívit mnohokrát a vždy se dostanete na místa, která ještě neznáte. Je to obrovská a rozmanitá země, kde si na své přijde opravdu každý cestovatel.

Vzdálenosti mezi jednotlivými oblastmi jsou značné, k přesunům proto využijeme tři místní přelety. Díky tomu se během pár hodin přenesete z ruchu horského velkoměsta na kolumbijský venkov nebo na karibské pobřeží s jeho typickým horkým tropickým klimatem.

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY PRAHA – BOGOTA

Odlet z Prahy do hlavního města Kolumbie – Bogota, ubytování v hotelu v centru města a odpočinek. Vítejte v Kolumbii.

2. DEN: BOGOTA

Prohlídka Bogoty – historické centrum ve čtvrti La Candelaria, náměstí „Plaza Bolívar“ s katedrálou, prezidentský palác Nariño (prohlídka z venku), návštěva slavného Muzea Zlata. Odpoledne výjezd lanovkou na vrcholek Monserrate (3 152 m) s krásným výhledem na celé město; prohlídka pestrého místního tržiště Paloquemao. Když nám v podvečer zbyde čas, navštívíme muzeum se sbírkou obrazů slavného kolumbijského malíře Fernanda Botera.

3. DEN: KATEDRÁLA ZIPAQUIRÁ, VILLA DE LEYVA

Dnes navštívíme labyrint chodeb vytesaných v tunelech solného dolu a vedoucích do podzemní katedrály s prostorným hlavním oltářem a záhadou opředeným křížem. Neexistuje na světě mnoho podobných míst, jako je toto. Hned při vstupu vás upoutá umělecká křížová cesta se 14 různými čtyřmetrovými kříži (vše ze soli), z nichž každý je dílem jiného umělce. Přejezd do  příjemného koloniálního městečka Villa de Leyva, cestou zastávka v keramikou proslavené vesničce Ráquira.

4. DEN: PŘÍRODNÍ REZERVACE ROGITAMA A NÁVŠTĚVA MÍSTNÍCH VINIC

Návštěva nedaleké přírodní rezervace Rogitama, kde nás čeká procházka nádhernou přírodou s pozorováním především jejích ptačích obyvatel. Odpoledne, cestou zpět, navštívíme místní vinice a budeme mít příležitost ochutnat místní víno i delikatesní sýry.

5. – 7. DEN: KÁVOVÝ REGION A VALLE DE COCORA – ÚDOLÍ VOSKOVÝCH PALEM

5. den:  Návrat do Bogoty a přelet do Armenie nebo Pereiry – do proslulého regionu kávy, poté transfer na hotel, ubytování a odpočinek.

6. den: Po snídani výlet do údolí Cocora s jeho typickými voskovými palmami (jedná se o národní strom Kolumbie a s maximální výškou přes 70 metrů!). Čeká nás procházka ale i projížďka tradičním místním dopravním prostředkem – džípem Willys a budeme obdivovat místní jedinečnou krajinu (mimo jiné zapsanou na seznamu UNESCO).

7. den: Návštěva a prohlídka barevného městečka Salento a návštěva kávové plantáže La Morelia, kde se seznámíme nejen s tradičním procesem zpracování kávy, ale i s jejími kolumbijskými specifiky (dozvíme se, proč je právě kolumbijská káva tou nejlepší). Nebude samozřejmě chybět ani ochutnávka.

8. DEN: MEDELLÍN

Ráno přelet do Medellínu, kde hned po příletu začneme prohlídkou města. Navštívíme náměstí, kde budeme obdivovat 23 bronzových soch, které městu daroval známý kolumbijský umělec F. Botero. Abychom nasáli autentickou atmosféru, projedeme se místním metrem i lanovkou, která nás vyveze do čtvrti „Comuna 13“.  Tato neslavně známá čtvrť patřila v devadesátých letech díky drogovým kartelům a Pablu Escobarovi k nejnebezpečnějším místům na světě. Dnes představuje naději na lepší život vyjádřenou mnohými grafitti malbami, které místu dodávají barevnost a jedinečnost.

9. DEN: GUATAPÉ

Dnes nás čeká ta správná výzva – vystoupat 702 schodů na unikátní rozhlednu na skále Piedra de Peñol. Potom se přesuneme do přístavu odkud podnikneme lodní výlet s výhledy na zbytky starého města Guatapé a také na dnes již opuštěné obydlí narkobarona Pabla Escobara. Návrat do Medellínu.

10. DEN: SANTA MARTA

Dnes se letecky přesuneme na sever – na karibské pobřeží – do městečka Santa Marta spojované se slavným dobyvatelem Simonem Bolívarem. Centrum města si prohlédneme a bude i příležitost si zde dát oběd. Odpoledne se pak ubytujeme v hotelu u moře a vychutnáme si odpočinek na pláži.

11. DEN: NAVŠTĚVA NP TAYRONA U KARIBSKÉHO POBŘEŽÍ

Výlet do jednoho z nejkrásnějších národních parků v Kolumbii – NP Tayrona. Park leží na pobřeží Karibského moře a z druhé strany je ohraničen pohořím Sierra Nevada (s nejvyšší horou Kolumbie a vrcholky nad 5 300 m). Čeká nás pěší procházka podél pobřeží, kterou zakončíme na krásné pláži San Juan El Guia. Zde se vykoupeme a zrelaxujeme na prosluněné písečné pláži. vrátit se můžeme stejnou pobřežní cestou nebo těm, kteří by již nemohli můžeme objednat místní loďku.

12. – 14. DEN: CARTAGENA – UNESCO A NÁVRAT DO ČR

12. den: Přejezd do Cartageny de los Indias (5 hodin cesty). Odpoledne nás čeká prohlídka koloniálního historického centra města, ležícího na karibském pobřeží; inkvizitorský palác a fakultativně muzeum San Pedro; starobylé uličky či podvečerní posezení s hudbou od pouličních muzikantů.

13. den: Vyhlídková jízda k pevnosti San Felipe; panoramatická vyhlídka na město, rozloučení se s Kolumbií a odlet do Evropy.

14. den: Přílet do Prahy

Další informace

Cena zájezdu při počtu 10 a více účastníků: 50 000 Kč + mezinárodní letenka 28 000 Kč

Cena zájezdu při počtu 8-9 účastníků: 54 000 Kč + mezinárodní letenka 28 000 Kč

Cena programu zahrnuje:

 • 3x vnitrostátní přelet
 • doprava soukromým mikrobusem
 • 13x ubytování – hotel, dvoulůžkový pokoj se snídaní
 • služby českého průvodce
 • služby místních průvodců
 • vstupy do národních parků a v programu uvedených památek
 • program a výlety uvedené v programu zájezdu
 • pojištění CK proti úpadku

Cena programu obvykle nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka – 28 000 Kč, máme rezervovány letenky  u letecké společnosti Air France/KLM
 • ostatní stravování
 • pojištění stornopoplatků a léčebných výloh (můžeme zprostředkovat)
 • fakultativní aktivity
 • příplatek za jednolůžkový pokoj – 12 000 Kč

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Velikost skupiny: 8-14 osob

V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

Cena od:
50000 Kč
Ubytování:
hotel 3*
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
12.- 25. 9. 2022
Počet dní:
14
Letenka:
28 000 Kč
Vízum:
Průvodce:
český, místní
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-731-460-752