Menorca – toulky po Camí de Cavalls

 • Poznání malebného španělského ostrova Menorca
 • Vybrané pěší výlety z okružní „koňské“ stezky Camí de Cavalls – UNESCO
 • Historická města Ciutadella a Maó
 • Přírodní park S’Albufera des Grau – UNESCO
 • Archeologická naleziště z dob starověku – UNESCO
 • Odpočinek, dobré jídlo i příležitostné koupání
 • Ubytování v pronajatých vilách v Los Delfines nedaleko Ciutadelly
 • Na míru pro skupiny od 6ti osob

Program zájezdu:

Vydejte se s námi na jeden z Baleárských ostrovů – Menorcu, která je neprávem opomíjena díky slavnějším sousedním ostrovům. Ostrov je znám svými nádhernými plážemi a krásnou přírodou, která je mnohdy nedotčená lidskou činností. Menorca má také bohatou a dlouhou historii, která se odráží v její architektuře a kulturním dědictví.

„Camí de Cavalls“ (tzv. koňská stezka) je historická stezka, která vede okolo celého ostrova. Tato stezka ze 14. století, byla původně vybudována na obranu ostrova před pirátskými útoky a později byla využívána pro dohled a kontrolu pobřeží. Dnes je Camí de Cavalls oblíbenou turistickou trasou pro pěší, cyklisty a jezdce na koních. Stezka nabízí nádherné výhledy na pobřeží a přírodní krásy Menorky – útesy, zátoky, laguny a pláže. Stezka je téměř 200 km dlouhá a je rozdělena do 20 etap, během kterých si můžete prohlédnout většinu krajinných oblastí na Menorce a také navštívit historická a kulturní místa, jako jsou starobylé věže, majáky nebo archeologické památky.

V rámci zájezdu jsme pro vás vybrali 6 nejatraktivnějších etap tak, aby bylo putování pestré a měli jste tak možnost vychutnat si různorodá zákoutí Menorky.

1.–8. DEN: OSTROV MENORKA

Den 1.: Letecky Praha/Vídeň – Menorca, večerní přílet na ostrov, přesun do ubytování.

Den 2.: První trasa začne v malebném letovisku Cala Galdana, odkud vyrazíme po kouzelném pobřeží směrem do San Tomàs. Naše cesta nás zavede přes rozeklané útesy a bude následovat trasu známou jako „Cesta soutěsek,“ procházející přes nejvýznamnější kaňony ostrova. Cestou se nabízí působivé výhledy na okolní krajinu. Zpět se vrátíme vnitrozemím ostrova (21 km).

Den 3.: Tento den zamíříme na jih ostrova k pláži Son Saura, odkud se vydáme podél pobřeží směrem k jedné z nejkrásnějších pláží na Menorce, k Cala Macarella (celkem 14,4 km). Během naší cesty překonáme několik úchvatných soutěsek, jež jsou plné vegetace a dubových lesů. Zpět se vrátíme stejnou cestou.

Den 4.: Dnes se vydáme na západní část Menorky, do malebného městečka es Grau. Odtud se vydáme do přírodního parku S’Albufera des Grau, kde budeme obklopeni idylickými piniovými lesy. Přírodní park nabízí možnost pozorování mnoha druhů ptáků. Naše stezka bude pokračovat směrem k majáku Torre de Rambla a dovede nás k monumentálnímu břidlicovému výběžku, Cap Faváritx (13 km).

Den 5.: Pátý den se vrátíme na jižní pobřeží Menorcy do letoviska Sant Tomàs. Odtud se vydáme kolem majáku Torre de Son Bou ke skalním útesům nad pláží Cala Llucalari a dále až do městečka Cala en Porter (14,5 km). Během této trasy budeme moci nejlépe obdivovat rozmanitost zdejší krajiny.

Den 6.: Dnešním naším cílem bude nejsevernější cíp ostrova. Začneme návštěvou nejstaršího majáku na ostrově, Far de Cavalleria, a podnikneme krátkou, avšak působivou procházku s nádhernými výhledy k pozůstatkům obranné věže Torre de Sanitja z 18. století (2 km). Odpoledne se vydáme opět po Camí de Cavalls podél severního pobřeží k plážím Benimel-LaCala Pregonda (8,5 km).

Den 7.: Poslední z našich tras nás provede krásami severního pobřeží a začne v zátoce Alocs. Tato část trasy je velmi pestrá z hlediska přírodního dědictví a nese označení lokality evropského významu. V úvodu projdeme krajinou Cala del Pilar a Alfurí, kde budeme obdivovat kontrast pobřežních červených skal a žlutého písku. Postupně se cesta změní a přivede nás lesem z různých druhů keřů až do zátoky Algaiarens, již jen kousek od malebného městečko Cala Morell (15 km).

Den 8. : Prohlídka historického města Ciutadella, relaxace na pláži. V odpoledních hodinách přesun k letišti, večerní odlet Menorca – Praha/Vídeň.

V ceně zahrnuto:

 • služby českého průvodce
 • 7x ubytování ve dvou pronajatých vilách ve dvoulůžkových pokojích
 • doprava soukromým autem/mikrobusem po ostrovech
 • pojištění CK proti úpadku

V ceně nezahrnuto:

 • mezinárodní letenka Vídeň/ Praha – Menorca – Vídeň/Praha
 • ostatní stravování
 • vstup do památkových objektů
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (rádi zprostředkujeme)

Pořadatel zájezdu: CK Enjoy Travel

Cena od:
 Kč
Ubytování:
pronajaté vily (dvoulůžkové pokoje)
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, pobyty u moře, památky, s českým průvodcem
Stravování:
Období zájezdu:
duben, květen, červen, srpen, září, říjen
Termín:
Počet dní:
8
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819