OMÁN

 • Maskat – celodenní prohlídka města a jeho památek
 • Súr – přístav a výrobna tradičních dhow
 • Wahiba Sands – dobrodružství v poušti
 • Falaj Al Khatmain – starobylý zavlažovací systém (UNESCO)
 • Bahla a další pevnosti z nepálených cihel (UNESCO)
 • Horská vádí, písečné duny, koupání v Indickém oceánu

Program zájezdu:

1. DEN: PRAHA – MASKAT

Letecky do hlavního města Ománu – Maskat; setkání s místním průvodcem na letišti a přejezd do hotelu a krátký odpočinek.

2. DEN: MUSCAT – PROHLÍDKA MĚSTA

Po snídani prohlídka města a jeho památek: Velká mešita sultána Qaboose včetně interiéru, největší vcelku ručně tkaný koberec na světě; Royal Opera House ve stylu moderní ománské architektury; súk Mutrah – po promenádě Corniche do pradávného centra ománského obchodu; etnografické muzeum Bait al-Zubair; Staré město Maskat – sultánův palác Al Alam, přístav a vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali.

3. DEN: BIMAH SINKHOLE, WADI SHAB, WADI TIWI, SUR, RAS AL HADD

Přejezd podél pobřeží do Súru; cestou návštěva vesnice Quriyat; zajímavý přírodní fenomén Ďáblova díra (Bimmah sinkhole) – propadlina vápencového stropu podzemní jeskyně, možnost koupání v blankytné vodě; fotozastávka ve Wadi Shab; krátký průzkum Wadi Tiwi – úzké cestičky, políčka a četná jezírka, pozorování a fotografování ptáků a motýlů; staré přístavní město Súr – klíčové místo dávného obchodu s Indií a Afrikou, pevnosti a strážní věže; návštěva výrobny dhow, ručně vyráběných dřevěných plachetnic, přejezd do Ras Al Hadd – místa, kde celoročně kladou vejce želvy.

4. DEN: – WADI BANI KHALID, WAHIBA SANDS

Wadi Bani Khalid (zastávka cca 2-3 hod) – kouzelné horské údolí v pohoří Al Hajar s hustou vegetací plnou průzračných nádrží a jezírek, možností koupání; přejezd terénními auty do Wahiba Sands – nezapomenutelná ochutnávka arabské pouště jako z pohádky, kde beduínské rodiny stále žijící tradičním kočovným životem; vysoké písečné duny saharského typu; cestou do kempu zastávka u Beduínů; nezapomenutelná noc v poušti pod magickou hvězdnou oblohou a třpytivým svítáním v luxusním pouštním kempu.

5. DEN: NIZWA, JABAL AKHDAR

Přejezd s fotozastávkami přes vesnice Mudhayrib – strážné věže z kamene a hlíny, jedno z nejstarších ománských měst – Ibra; do bývalého hlavního města Nizwa – palmové háje, největší pevnost na Arabském poloostrově, krásná vyhlídka do okolí ze 40 m vysoké věže, mešita a súk – stříbrné výrobky, tradičními dýky khanjar či sladkosti halwa; Birkat Al Mawz – zbytky původních obydlí, mešita ze 17.stol., banánové plantáže a nádrže s horskou vodou, důmyslný starobylý zavlažovací systém Falaj Al Khatmain (dědictví UNESCO); výjezd na Jabal Akhdar (v arabštině Zelená hora) – fascinující pohled na okolní útesy, hory a ovocné sady (oblast známá pěstováním granátových jablek, broskví, meruněk či růží); cestou dle času návštěva vesnice Wadi Bani Habib nebo Al Ayn.

6. DEN: BAHLA, JABRIN, MISFAT AL ABREEN & JABAL SHAMS

Návštěva města a stejnojmenné pevnosti Bahla (dědictví UNESCO) – vystavěna na kamenném základě z nepálených cihel, sídlo zlých džinů; zámek Jabrin – příkladná ukázka islamské architektury: schodiště zdobená kaligrafií, malované trámové stropy, vyřezávané dveře a tepané truhlice; Misfat Al Abreen – tradiční domky, které jakoby vystupují ze skály (domy tzv. jemenského typu), vysoké hliněné stavby a terasovitá políčka; výjezd na Jebel Shams (v arabštině Slunečná hora) a výhled na ománský Grand Canyon.

7. DEN: NAKHAL, WADI BANI AWF A HADÍ KAŇON

Cestou přes horské městečko Al Hamra; Bilad Sayt – dle času procházka mezi původními kamennými a hliněnými domy a zelenými terasovitými políčky; Wadi Bani Awf vede do proslulého Hadího kaňonu – 26 km dlouhá rokle, v některých místech se můžete při rozpažení dotknout obou stěn; pěší túra cca 2 hod.; pevnost Nakhal – kompletně zrekonstruovaná pevnost ze 17.století, postavena na skále s nezapomenutelným výhledem do okolí, dobově vybavené místnosti; jeden z horkých pramenů Ain A’Thawwarah (vyskytují se zde známé rybky garra rufa), přejezd do hotelu k moři po zbývající dobu programu.

8. DEN: ŠNORCHLOVÁNÍ NA OSTROVECH DIMANYIAT (1/2 denní výlet)

Ostrovy Dimaniyat – tuto přírodní rezervaci tvoří devět ostrovů, které leží cca 18 km severně od Muscatu podél pobřeží. Ostrovy zabírají celkově území o rozloze 203 km2 a jsou přístupné pouze lodí. Jsou chráněným útočištěm želv a hnízdištěm různých druhů ptáků; odpolední odpočinek na pláži u hotelu.

9. DEN: ODPOČINEK U MOŘE

Závěrečný odpočinek u moře.

10. DEN: ODLET ZPĚT DO ČR

Další informace

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka Praha – Maskat – Praha
 • 9x ubytování v hotelu úrovně 3* se snídaní
 • 4. den v oblasti Wahiba Sands polopenze (snídaně, večeře)
 • služby česky mluvícího průvodce a místních průvodců
 • doprava z/na letiště v Maskatu
 • doprava prostorným autobusem nebo vozy s pohonem 4×4 dle potřeb programu
 • vstupy do památek uvedených v programu
 • program dle itineráře (v ceně mimo jiné výrobna dhow, šnorchlování na ostrovech Dimaniyat)
 • balená voda během exkurzí
 • informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • ostatní stravování neuvedeno v ceně zahrnuto (obědy a večeře)
 • fakultativní výlety a aktivity
 • spropitné pro průvodce a řidiče
 • pojištění léčebných výloh a stornopoplatků (lze zprostředkovat)
 • vše ostatní – neuvedené v kapitole „v ceně zahrnuto“

Podmínky vstupy do Ománu vzhledem ke covid-19:

Vstup bez povinnosti karantény je umožněn pouze plně očkovaným osobám (výjimku mají děti do 18-ti let). Před cestou je nutné prokázat se očkovacím certifikátem a negativním PCR testem (ne starším než 72 hodin před přistáním v Ománu). Další vstupní formalitou je vyplnění epidemiologického formuláře, které je zpoplatněno částkou cca 150 Kč. Víza pro cestu do Ománu potřeba nejsou.

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka:

Velikost skupiny 8-14 osob.

V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na změnu termínu zájezdu.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
3* hotel
Typ zájezdu:
poznávací, turistika, památky, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Období zájezdu:
leden, únor, březen, říjen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
10
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
místní, česky mluvící
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819