Zanzibar – výlety k pobytovým zájezdům

Ostrovní ráj Zanzibar doporučujeme jako doplněk poznávací cesty do Tanzanie. Nabízí se také forma samostatného pobytu u moře okořeněná výlety a 1-2 denním safari v jednom z nejbližších tanzanských parků. Rádi vám zde připravíme cestu včetně následujících výletů:

  • Celodenní výlet na farmu s kořením, Prison island & prohlídka města Stone Town – Hned po brzké snídani vyrazíte autem na farmu s kořením. V rámci prohlídky dostanete výklad o tom, jak se co pěstuje a k čemu se používá, podíváte se, jak se sklízejí kokosové ořechy a bude zde i možnost nákupu místní kávy a koření, přírodní voňavky a další výrobky z farmy. Na farmě také poobědváte, servírují se většinou ryby, rýže, zelenina, banány na kari, lokální sušenky, oříšky, atd. Na závěr proběhne ochutnávka tropického ovoce a vyzkoušíte místní kávu s vanilkou a kardamomem a oříškovými sušenkami. Poté se autem přesunete do města Stone Town k pláži, odkud se lodí po půlhodině dostanete na ostrov Prison. Na ostrově navštívíte želví farmu se suchozemskými želvami ze Seychel, které můžete i nakrmit. Odpoledne strávíte procházkou po nejdůležitějších místech ve Stone Town, jako jsou rodný dům Freddieho Mercuryho, House of Wonders, zahrada Forodhani a skončíme na Darajani tržnici, kde si budeme moci koupit suvenýry.
  • Půldenní výlet na ostrov Mnemba, šnorchlování, koupání s delfíny a želví akvárium – Po snídani vyrazíte autem na pláž, odkud vás převeze motorová loď k ostrovu Mnemba. Pokud budete chtít můžete si vypůjčit šnorchlovací potřeby a můžete prozkoumávat korálový útes a jeho okolí, které je top destinací pro milovníky potápění a vykoupat se s delfíny, pokud se objeví. Od ostrova Mnemba vyrazíte na velké mořské hvězdice k druhé části ostrova a po krátké zastávce pak na severní pláž Nungwi, kde je možné navštívit přírodní želví akvárium s mořskými želvami. Můžete si s nimi zaplavat a nakrmit je.
  • Celodenní výlet do Jozani pralesa, koupání v jeskyni Kuza, návštěva místní vesnice – Ráno hned po snídani pojedete do vesnice Michanwi a zjistíte, jak žijí místní obyvatelé. Podíváte se na místní domy, mešitu, nemocnici a nahlédnete i do místní státní školy. Dále bychom navštívili masajskou část vesnice, kde by vám Masajové povyprávěli o jejich kultuře a udělali krátké kulturní vystoupení. Poté si můžete dát oběd v plovoucí restauraci The Rock, kam při odlivu můžete dojít po pláži a při přílivu vás do restaurace na pláži převeze loď. Pokud chcete poobědvat spíš v méně turistické restauraci, domluvíme oběd v jedné na pláži s výhledem na The Rock. Po obědě krátký odpočinek na pláži Pingwe a odpoledne byste vyrazili do jeskyně Kuza s krásným průzračným jezírkem uvnitř. Celodenní výlet zakončíte v Jozani pralesa, jediné suchozemské rezervaci na ostrově. V lese je možné spatřit kromě guerézu červenou a celou řadu dalších živočichů a bohatou flóru. Na závěr navštívíte oblast se zajímavým porostem mangrovníků, stromů rostoucích částečně ve vodě a uděláte si krátkou procházku po chodníku zvaném Pete-Jozani Mangrove.
  • Celodenní výlet BLUE SAFARI V ranních hodinách vyrazíte na pláž na jihovýchodě ostrova, kde se nalodíte na loď. První zastávka bude na sand bank, malé písečném ostrůvku v moři, který s přílivem mizí. Po krátkém koupání se pokračuje lodí ke korálovému útesu na zastávku ke šnorchlování. Poté se přemístíme na ostrov Kwale, kde poobědváte, budou se grilovat ryby a plody moře. K tomu vám bude hrát místní hudba a také si můžete zatančit Kitaarab. Po obědě se podíváte na nejstaršího baobab na Zanzibaru a můžete si nakoupit v místních stáncích drobné dárky či oblečení. Poslední koupání bude v Modré laguně, která je díky průzračně čisté vodě ideální i ke šnorchlování.
  • Celodenní výlet NP MIKUMI Odjezd z hotelu na letiště je v brzkých ranních hodinách, přesunete se na pevnivnu a odtud už s průvodcem do národního parku Mikumi, kde můžete spatřit nejen africká zvířata včetně skoro kompletní velké pětky (kromě nosorožce), ale i překrásnou africkou scenérii národního parku. Díky prověřenému průvodci máte možnost vidět nejen velké skupiny zvířat, ale zvířata při činnostech jako krmení mlaďat, chycení kořisti apod. Naši průvodci jako Robinson a dalši jsou ti nejlepší a proto se nebojíme tuto agenturu doporučovat. Návrat zpět do hotelu na Zanzibaru je ve večerních hodinách. 
  • Celodenní výlet NP SELOUS NYERERE – Odjezd z hotelu na letiště v brzkých ranních hodinách, přesunete se na pevninu a odtud už s průvodce vyrazíte do národní parku Selous Nyerere, kde prozkoumáte přírodu pevninské Tanzánie a díky ověřenému průvodci i divoká zvířeta při nejrůznějších činnostech jako je krmená mláďat, lovení kořisti atd. Návrat zpět do hotelu na Zanzibaru ve večerních hodinách.
  • Dvoudenní výlet NP SELOUS NYERERETransfer na letiště v brzkých hodinách, po příletu na pevninu pojedete na ubytování, kde posnídáte. Poté nasednete do jeepu a začnete celodenní safari NP Selou, uvidíte zde nejen fascinující scenérii, ale především divokou zvěř. Po obědě pokračujete projížďkou po safari, kterou zakončíte výhledem na západ slunce. Po příjezdu na ubytování následuje večeře a odpočinek. Druhý den si po šálku kávy vyrazíte na dopolední pěší safari, po oběda pokračujete lodním safari po řece Rufiji, při kterém uvidíte hrochy, krokodýly a vodní ptáky. Poté následuje přesun na letiště a let zpět na Zanzibar.

Poznámka: V případě zájmu lze domluvit kombinaci výletů se safari do NP Mikumi nebo NP Selous Nyerere v balíčku za zvýhodněnou cenu.

Cena od:
 Kč
Ubytování:
Typ zájezdu:
poznávací, pobyty u moře, pro rodinu s dětmi, památky, s českým průvodcem
Stravování:
Období zájezdu:
leden, únor, říjen, listopad, prosinec
Termín:
Počet dní:
Letenka:
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819