Vzpomínky na Afriku – Botswana

 • Safari v otevřených džípech na nejproslulejších místech africké divočiny
 • Smečky lvů, levharti, hyeny a obrovská stáda slonů
 • Odborné vedení fotografem Petrem Slavíkem
 • Ubytování v privátním stanovém kempu s plnou penzí (včetně nápojů)
 • Menší skupina do 9 účastníků
 • Termín: 9.10. – 21.10. 2024 – obsazeno
 • Termín 2025: 9.10. -21.10.2025 – přijímáme rezervace na rok 2025

Na říjen 2024 jsme pro vás připravili další úžasnou cestu na africký kontinent do země vyhlášené jako jedna z nejluxusnějších safari destinací – Botswany. Průvodcem vám bude opět fotograf přírody Petr Slavík, kterého jeho práce přivádí do Afriky už dvacet let. Sestavil pro vás safari do jeho oblíbeného Khwai, lvy a hyenami proslaveného Savuti a národního parku Chobe s největší populací slonů na celém kontinentu. Všechna tři místa jsou vyhlášená koncentrací divokých zvířat. V TOP sezóně je navíc o hodně snazší je nalézt. Není vysoká tráva, keře jsou bez listí a omezené zdroje vody nutí zvířata vracet se na stejná místa. Hyenoví psi, kteří v Khwai pravidelně vyvádí mladé, velké rezidentní lví smečky v Savuti specializované na lov velkých býložravců a nekonečná stáda slonů putujících každý den k řece Chobe za životodárnou vodou, čekají vlastně jen na nás.

Ubytování bude v privátním stanovém kempu (žádní další turisté), stany s vlastní sprchou a toaletou, skvělá táborová kuchyně naší úžasné šéfkuchařky, otevřené safari vozy, skvělá africká vína a osvěžující gin tonic na závěr dne, úžasná atmosféra afrických večerů u táborového ohně… Prostě SAFARI, jak má být…

1. DEN: LETECKY Z PRAHY DO MAUN

Letecky z Prahy přes Doha a Johannesburg do Maun.

2. DEN: MĚSTEČKO MAUN

Přílet do malého městečka Maun, které je branou do delty Okavanga a vyhlášené svou přátelskou atmosférou. Každý, kdo vyráží na safari nebo se z něj vrací je plný emocí a právě restaurace a bary v Maun jsou místem setkávání a sdílení všech těch úžasných zážitků z divočiny. Po ubytování se proto vypravíme do nově otevřeného pivovaru na uvítací a seznamovací večeři. Okavango Brewery vaří několik druhů  oceňovaných piv z těch nejlepších surovin včetně minerálních vod přímo z delty řeky Okavango.

3. – 5. DEN: OBLAST KHWAI

Brzy po snídani nasedneme do otevřených džípů a vyrazíme do severovýchodní části delty Okavanga k břehům řeky Khwai. Tato oblast je vklíněna mezi národní park Chobe a Moremi Game reserve a patří mezi nejlepší místa na pozorování zvířat v severní Botswaně. Bohatost fauny je zde opravdu úžasná. Častá pozorování levhartů jsou pro břehy řeky Khwai typická. Mimo těchto duchů africké divočiny je oblast plná slonů, hrochů, lvů, hyen, antilop, zeber a velmi často zde vyvádějí mladé i hyenoví psi. Obrovskou výhodou je i možnost off-road safari, které národní parky striktně zakazují. Pro pozorování a fotografování zvířat je to nesmírná výhoda.

Ubytování v safari stanech v privátním kempu, ranní a odpolední game drive.

6. – 8. DEN: OBLAST SAVUTI

Ranní čaj, káva a vzhůru na další safari. Fotoaparáty a dalekohledy mějte ve střehu, protože tentokrát se přesouváme přímo africkou divočinou. Z Khwai namíříme do Savute. Jen velmi těžko hledat v Africe místo, které je lepší pro pozorování velkých zvířat. Jestli vás někde může Afrika okouzlit svou divokou nádherou, je to právě zde. Oblast vyhlášená vysokou koncentrací predátorů. Obrovské smečky lvů čítající často ke třem desítkám členů a početné klany jejich úhlavních nepřátel – hyen skvrnitých! Západy slunce u omezených zdrojů vody bývají plné neočekávaných setkaní. Stačí jen trochu trpělivosti.

Ubytování v safari stanech v privátním kempu, ranní a odpolední game drive.

9. – 11. DEN: NÁRODNÍ PARK CHOBE

Náš poslední přesun, opět formou game drive, k hraniční řece Chobe ve stejnojmenném národním parku. V období, na které je naplánované naše safari je zde nejvyšší koncentrace slonů v celé Africe. Obrovská stáda putují každý den desítky kilometrů buší, aby uhasila svou žízeň v životodárných vodách řeky Chobe, které jsou v tomto čase jediným zdrojem vody široko daleko. Se stády slonů přichází i stovky dalších zvířat, aby hledala v tomto období v divočině to nejvzácnější, vodu. Protože jsou na řece Chobe jedny z nejkrásnějších afrických západů slunce, strávíme poslední den našeho afrického dobrodružství na palubě lodi. Blízko slonům koupajícím se ve vodách řeky, blízko hrochům i krokodýlům, blízko nezapomenutelným zážitkům, blízko africkému slunci.

Ubytování v safari stanech v privátním kempu, ranní a odpolední game drive, plavba lodí.

12. DEN: ODLET Z KASANE

Odlet domů s přestupem v Johannesburgu a v Doha.

13. DEN: PŘÍLET DO ČR

Přílet do Prahy.

Další informace

Cena zájezdu zahrnuje:

 • průvodcovské služby a fotografická průprava – Petr Slavík
 • program dle itineráře
 • 1x ubytování v River Nest Lodge v Maun
 • 9x ubytování v privátním stanovém kempu v safari stanech pro 2 osoby (stany vybaveny postelí s lůžkovinami, toaletou a venkovní sprchou (shower bag), sprcha s teplou vodou je na vyžádání k dispozici během celého dne)
 • stravování: viz samostatný odstavec níže
 • vstupy do národního parku během safari
 • pozemní transfery
 • pojištění CK proti úpadku

Stravování: Během pobytu v divočině, připravovaném fotografem Petrem Slavíkem, je vše přizpůsobeno hledání, fotografování a pozorovaní zvířat. Vyjíždí se před východem slunce. K dispozici káva, čaj a rychlé občerstvení. Během ranního safari proběhne zastávka s občerstvením, tkzv. „coffee break“. Po návratu do kempu je připraven bohatý brunch, tedy jakási kombinace snídaně s obědem. Kolem třetí hodiny je připraveno lehké občerstvení před odpoledním safari. Po příjezdu do kempu ve večerních hodinách vás čeká rozdělaný oheň, prémiové drinky, skvělá jihoafrická vína a neuvěřitelná atmosféra afrických večerů. Později se podává večeře o čtyřech chodech. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou k dispozici během celého pobytu. Auta jsou vybavena ledničkou a v táboře máme i výrobník ledu. Kvalita podávaných jídel je srovnatelná s těmi nejlepšími hotely. Kvalitní, čerstvé a lokální suroviny vám zaručí i příjemný gastronomický zážitek.

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka Praha – Maun, Kasane – Praha (kvůli cenové proměnlivosti není letenka zahrnuta v ceně zájezdu, aktuální cena je od 29 500 Kč – leden 2024)
 • vstupní vízum – cena 30 USD, s vyřízením budeme nápomocni
 • pojištění léčebných výloh či stornopoplatků (můžeme vám zprostředkovat)
 • fakultativní aktivity a programy: návštěva záchranné stanice pro slony Elephant Havens Orphanage – cena 100 USD/ hodinu (vstupné jde na záchranu osiřelých sloních mláďat), let vrtulníkem nad deltou Okavanga – cena 285 USD/ 45 min (vrtulník nemá dveře a je přizpůsoben k fotografování a k nejvyšší autenticitě zážitku), plavba na tradičním člunu vyrobeném z jednoho kusu dřeva nazývaném mokoro rameny delty – cena 85 USD/ 3 hodiny (tiše plující loďka vás dostane divokým zvířatům doslova na dosah)
Velikost skupiny: do 9 účastníků

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: Změna programu vyhrazena. V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na posun termínu zájezdu. 

 

Cena od:
155000 Kč
Ubytování:
luxusni safari kempy
Typ zájezdu:
poznávací, treking, s českým průvodcem
Stravování:
plná penze
Termín:
9.10. - 21.10. 2024
Počet dní:
13
Letenka:
letenka z Prahy - od 34 500 Kč
Vízum:
vstupní vízum - 30 USD
Průvodce:
Petr Slavík
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819