Uganda perla Afriky

 • Pozorování a fotografování divoké přírody
 • Dvakrát návštěva goril horských v NP Bwindi a stopování šimpanzů v NP Kibale
 • Safari auty i lodí v NP Queen Elizabeth nebo Murchinsonovy vodopády
 • Ubytování ve vybraných hotelech a stylových lodžích
 • V ceně zájezdu jsou zahrnuty 2 PERMITY K HORSKÝM GORILÁM, PERMIT K DIVOKÝM ŠIMPANZŮM, PERMIT K NOSOROŽCŮM, PLNÁ PENZE A VŠECHNY VSTUPY
 • Odborné vedení zájezdu fotografem PETREM SLAVÍKEM
 • Malá skupina do osmi účastníků
 • TERMÍN ZÁJEZDU: 23.2.-7.3.2025

Připravili jsme pro vás další unikátní akci. Tentokrát vás fotograf Petr Slavík vezme do Ugandy, která je právem nazývána perlou východní Afriky. Naše 13ti denní safari po Ugandě vám nabídne nezapomenutelné zážitky z pozorování divoce žijících zvířat, úchvatné scenérie národních parků a přinese i několik kulturních zážitků.

Největším lákadlem Ugandy je bezesporu pozorování goril horských v jejich přirozeném prostředí. Tento druh goril nenajdete v žádné zoo na světě, žije navíc jen na malém území horské oblasti na pomezí Konžské demokratické republiky, Ugandy a Rwandy. Protože se jedná o velmi unikátní zážitek, do našeho zájezdu jsme návštěvu goril horských zahrnuli hned dvakrát. Budete tedy mít více příležitostí a času na získání jedinečných fotografií a zároveň to bude nezapomenutelný zážitek. Při dalších safari v rámci našeho itineráře budete mít možnost stopovat šimpanze, setkat se s nosorožci, lvy, hrochy, buvoly, levharty, slony a různými druhy ptáků a navštívit husté zelené lesy. Navíc si vychutnáte Murchisonovy vodopády na severu země a kráterová jezera na západě. Tato cesta vám přiblíží krásnou přírodu a kulturu Ugandy.

Budeme cestovat v malé skupince do 8mi účastníků, v rámci ceny zájezdu je zahrnuta kromě všech potřebných permitů i plná penze. Ubytování jsme pro vás pečlivě vybrali v dobře situovaných příjemných menších hotelech či lodžiích. Zájezdem vás bude provázet fotograf Petr Slavík, který má s focením africké divočiny bohaté zkušenosti. Více o něm se můžete dozvědět na jeho stránkách.

Program zájezdu:

1. den: Letecky do Ugandy

Letecky z Prahy do Ugandy (mezinárodní letiště Entebbe), po příletu transfer na hotel. Vítejte v Ugandě a vychutnejte si svěží vánek od Viktoriina jezera – 2. největšího jezera na světě. Dobře si odpočiňte, vaše dobrodružství začíná zítra.

2. den: Pozorování nosorožců v rezervaci Ziwa a noční safari v NP Murchinson Falls

Po časné snídani odjedete směr národní park Murchinson Falls.  Vaší první zastávkou bude přírodní rezervace Ziwa, kde budete mít možnost pozorovat nosorožce. S pomocí místních průvodců by se mělo podařit brzy nosorožce nalézt a následně s nimi strávit celkem jednu hodinu. Po tomto zážitku budete pokračovat do národního parku k Murchisonovým vodopádům. Později večer vás čeká noční safari v národním parku. (snídaně, oběd, večeře)

3. den: Safari v národním parku Murchinson Falls a lodní výlet k vodopádům

Národní park Murchison Falls je největším parkem v Ugandě a poskytuje mnoho příležitostí k pozorování divokých zvířat. Po brzké snídani se vydáte po severní straně řeky Nil a se svými fotoaparáty budete vyhlížet žirafy, slony, buvoly, levharty, lvy a různé druhy ptáků. Pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí, jak se krmí, hrají si nebo pečují svá mláďata, je nezapomenutelný zážitek.

Po poledni bude safari pokračovat po řece Nil. Čeká vás pohodové lodní safari k vodopádům, které poskytuje další příležitosti k pozorování života ve vodě i kolem ní (krokodýli, hroši, vodní ptáci, sloni…). Pokochejte se silou Murchisonových vodopádech, a jeho „ďáblovým kotlem“. (snídaně, oběd, večeře)

4. den: Přejezd do NP Kibale Forest 

Brzy ráno přejezd z národního parku Murchison Falls do parku Kibale Forest. Kibale Forest je národní park na západě Ugandy, který chrání jeden z největších afrických deštných pralesů a leží v nadmořské výšce 1100 – 1600 m n.m.

Odpoledne bude volné, určené k odpočinku  u bazénu v příjemném ubytování.

 (snídaně, oběd, večeře)

5. den: NP Kibale Forest – stopování šimpanzů a návštěva místní komunity Bigodi

Národní park Kibale je hlavním místem primátů východní Afriky. Trek za šimpanzi je úžasné dobrodružství, které vás zavede hluboko do tropického pralesa. V praxi se jedná o cca 4 hodinovou chůzi v tropickém deštném pralese po nerovném terénu. Kromě šimpanzů zde můžete spatřit kočkodany nebo guerézy, motýly a nespočet druhů ptáků, kteří zpívají z korun stromů. S pomocí průvodce vystopujete šimpanze a můžete fotit. Vychutnejte si momenty, kdy můžete být v blízkosti těchto inteligentních tvorů.

Odpoledne podle časových možností a chuti se vydáte do mokřadů Bigodi, známé svou druhovou rozmanitostí ptáků i primátů. Návštěvou místní vesnice Bigodi přispějete k rozvoji této komunity, protože výtěžek je použit například na stavbu škol. (snídaně, oběd, večeře)

6. den: Národní park Queen Elizabeth

Po snídani pokračuje vaše putování do národního parku Queen Elizabeth, kde budete mít možnost prozkoumat divokou přírodu na planině Kasenyi. Cestou vás čekají výhledy na kráterová jezera a mystické pohoří Ruwenzori. Národní park Queen Elizabeth je druhým největším národním parkem Ugandy s rozlohou 1 978 km2. Nachází se v předhůří již zmiňovaného pohoří Ruwenzori. Po příjezdu do parku vás čeká večerní safari a poté se přesunete do dnešního hotelu na přenocování. (snídaně, oběd, večeře)

7. den: Pozorování a fotografování zvířat a lodní safari

Dnes vstanete brzy ráno a vyrazíte na safari za zvířaty, které právě začínají svůj běžný den. Safari za zvěří probíhá na pláních Kasenyi ve speciálně upravených safari vozech určených právě pro pozorování zvěře. Čekají vás lvi, sloni, buvoli, vodušky, buvolci atd., to vše mezi horami Ruwenzori a srázem Rift Valley (Velké příkopové propadliny).

Odpoledne bude safari pokračovat plavbou lodí po kanálu Kazinga, což je vodní úsek spojující Edwardovo a Georgeovo jezero. Lodní safari vám nabídne skvělé možnosti k fotografování  ptáků na březích, krokodýlů, slonů nebo prasat pralesních. V kanálu Kazinga, žije také velký počet hrochů. (snídaně, oběd, večeře)

8. den: Přesun do NP Bwindi

Dnes se vydáte na cestu do domova horských goril do NP Bwindi. Oběd bude po cestě nebo v lodži v závislosti na čase příjezdu. Vaše ubytování u NP Bwindi vám nabídne skvělý odpočinek při přípravě na další den, kdy se vydáte na první gorilí výpravu. (snídaně, oběd, večeře)

9. den: Výprava za horskými gorilami

Ráno po snídani se vydáte do školícího centra národního parku. Zde se dozvíte, co dělat a nedělat při výpravě za gorilami v Bwindi. Každá výprava je jiná a občas vyžaduje hodně síly, proto může být náročná. Budete se pravděpodobně prodírat hustou džunglí (v doprovodu místních průvodců), abyste se ke gorilám dostali. Vzhledem k proměnlivému počasí se doporučuje vzít si pláštěnky a nepromokavou obuv. K dispozici jsou také někteří nosiči, kteří jsou za symbolický poplatek vždy ochotni pomoci návštěvníkům s nošením batohů. Strážci vás poučí, jak se chovat v blízkosti goril a také zejména o tom, že při pozorování od nich musíte udržovat vzdálenost 6 metrů. Jak dlouho bude hledání goril trvat, není nikdy snadné předpovědět (2-8 hodin). Záleží na tom, kde se gorilí rodiny zrovna nacházejí – některé z nich mohou být poměrně vzdálené. V přítomnosti goril lze pak strávit maximálně 1 hodinu.

(snídaně, oběd, večeře)

10. den: Výprava za horskými gorilami a NP Lake Mburo

I dnes vás čeká výprava za horskými gorilami. Národní park Bwindi Impenetrable je domovem poloviny celkové světové populace goril horských. Vyskytují se zde i další druhy zvířat, motýlů, rostlin, savců i plazů. Po instruktáži v centrále se opět vydáte pod vedením průvodce a rangera do džungle, kde budete hledat horské gorily. Odpoledne se přesunete do národního parku Lake Mburo. (snídaně, oběd, večeře)

11. den: Ranní safari v NP Lake Mburo a transfer do Entebbe, zastávka u rovníku

Po časné snídani se vydáte na safari v Lake Mburo National Park. Tento park je známý výskytem zeber, impal, žiraf, antilop, buvolů kaferských a mnoha druhů tropického ptactva. Pěší safari je jedním z nejautentičtějších zážitků z africké divočiny. Procházíte buší stejně jako kdysi první cestovatelé a dostáváte se tak divoké přírodě doslova na dosah. Odjezd z lodge a transfer do Entebbe, kde strávíte noc na břehu slavného Viktoriina jezera. Cestou zastávka na rovníku – na zeměpisné šířce 00. (snídaně, oběd, večeře)

12. den: Výprava za člunozobci do bažin Mabamba, transfer na letiště

Dnes vás čeká jedinečné dobrodružství v bažinách Mabamba, kde budete během plavby na kánoích hledat člunozobce afrického. Tento obrovský pták obývá papyrové bažiny a vypadá, jakoby přežil z pradávných dob. Bažiny Mabamba jsou domovem nejen největšího z čápů, ale i obrovského množství dalších ptáků – prínie žlutoprsé, snovače Weynsova, snovače zahradního, snovače černého, vlhovníčka východoafrického, bulbula žlutohrdlého, leskoptve skvostné, lesknáčka rudobrvého, vlaštovky menší nebo drobného leska bažinného. Občas je možné zahlédnout i létající drahokam ledňáčka malachitového. Odpoledne transfer do Entebbe a odpočinek před letem domů. Přesun na letiště. (snídaně, oběd)

13. den: Návrat do ČR

Návrat do ČR.

Další informace

Cena zahrnuje:

 • ubytování dle itineráře (hotely, stylové lodge, dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou)
 • permit pro stopování šimpanzů (ve výši 6 000 Kč/ 250 USD)
 • 2x permit pro návštěvu goril horských (ve výši 38 000 Kč / 1 600 USD)
 • plná penze, balená pitná voda
 • průvodcovské služby a fotografická průprava – Petr Slavík
 • služby místních průvodců v národních parcích
 • místní řidiči a průvodci
 • lodní i pěší safari a game drive (klasická safari) – program dle itineráře
 • vstupy do národních parků
 • program a doprava dle itineráře
 • návštěva Ziwa Rhino Sanctuary (permit k nosorožcům v ceně 1000 Kč)
 • Bigodi swamp walk
 • pojištění CK proti úpadku

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • mezinárodní letenka – aktuálně od 20 000 Kč (březen 2024)
 • ugandské (50 USD) vízum (CK pomůže zprostředkovat)
 • povinné očkování proti žluté zimnici do Ugandy a další doporučená očkování (více informací na hygienické stanici)
 • spropitné pro místní průvodce a řidiče
 • pojištění léčebných výloh vč. pojištění storna (rádi zprostředkujeme)
 • jiné fakultativní programy nebo nákupy pro osobní potřebu
 • nápoje alkoholické i nealkoholické (kromě balené pitné vody)
 • povinný příplatek za jednolůžkový pokoj při nedoobsazení – vyčíslení na vyžádání

Velikost skupiny: maximální počet 8 účastníků.

Pořadatel zájezdu: CK Enjoy Travel

Poznámka: Změna programu vyhrazena. V případě zhoršení epidemiologické situace si CK vyhrazuje právo na posun termínu zájezdu.

 

 

Cena od:
149000 Kč
Ubytování:
3*/4* hotel, lodže
Typ zájezdu:
poznávací, s českým průvodcem
Stravování:
plná penze
Termín:
23.2.-7.3.2025
Počet dní:
13
Letenka:
od 20 000 Kč
Vízum:
ugandské
Průvodce:
fotograf Petr Slavík
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819