Dobrodružný Omán

 • Omán – země krásné přírody, historických skvostů a vřelých lidí 
 • Turistika, canyoning a další aktivity v méně známých ománských zákoutích
 • Muscat – celodenní prohlídka města a jeho památek
 • Horská vádí, písečné duny, koupání v Indickém oceánu
 • Ubytování v hotelech, horských chatách a v beduínském kempu v poušti
 • Termíny zájezdu: 30.10.–10. 11. 2024 (12 dní)

Program zájezdu:

1. DEN: LETECKY Z PRAHY DO OMÁNU

Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

2. DEN: MASCAT, WÁDÍ HOQAIN, WÁDÍ SAHTAN

Kolem poledne přílet do Muscatu, po obědě přejezd do Wádí Hoqain. Jedná se o unikátní místo, kde vzácný typ horniny peridotit vytváří v kontaktu se sladkou vodou na skalách bílé bahnité usazeniny. Budeme mít jedinečnou příležitost vykoupat se v jezírkách těchto přírodních lázní a osvěžit se u malých vodopádů. Pokud počasí dovolí, můžeme i bílé usazeniny vidět, ale po silných deštích bývá voda ve vádí sice průzračně čistá, avšak bez usazenin. Večer následuje přesun do nedaleké oblasti Wádí Sahtan v podhůří nejvyšších ománských vrcholků. Ubytování v místním guesthousu.

3. DEN: PANORAMA TREK V OBLASTI WÁDÍ SAHTAN

Celodenní horská túra v oblasti Wádí Sahtan, lze zvolit buď náročnější výstup z vesničky Huwaib přes visutý můstek do vesnice Wajma (cca 8 hodin, 1000m převýšení, 16km) nebo jednodušší a kratší trekovou variantu dle domluvy. Ubytování v místním guesthousu.

4. DEN: CANYONING SE SLAŇOVÁNÍM SE V HADÍ SOUTĚSCE

Scénickou offroad horskou cestou přejedeme k mystickým Hadím soutěskám. Zde nás bude čekat canyoning střední obtížnosti, několikeré slaňování – nejdelší 20 m, skoky do vody 2 – 3 m, lezení přes kameny a plavání v jezírkách (časový předpoklad 6 – 7 h). Alternativně je možné zvolit o něco jednodušší variantu v levé soutěsce bez slaňování nebo horský trek v této oblasti. Odpoledne přejezd do městečka Al Hamra, kde přenocujeme v tradičním hliněném B&B.

5. DEN: VIA FERRATA NA HOŘE JEBEL SHAMS

Z Al Hamry podnikneme krátký offroading do hlubokého kaňonu Nakhr. Poté vyjedeme horskou silnicí na horu Jebel Shams. Zde podnikneme panoramatický nenáročný trek po okraji kaňonu, tzv. Balcony walk. Cesta vede k ruinám opuštěné vesničky pod skalním převisem a horskému jezírku (cca 1h30 – 2h chůze).

Kousek nad jezírkem začíná nejkrásnější ománská via ferrata (časový předpoklad cca 3h). Ferrata obsahuje převážně vertikální lezení s naprosto jedinečnými výhledy na Grand Canyon of Arabia. Noc strávíme v místním horském resortu.

6. DEN: VÝSTUP NA VRCHOL NEJVYŠŠÍ HORY JEBEL SHAMS

Celodenní trek na nejvyšší vrchol arabského poloostrova, tedy na Sluneční horu, 3009m n.m. Túra je cca 25km s převýšením 1400m, výšlap na vrchol trvá min. 6 hod, sestup stejnou cestou zpět. Celkem tedy 12 hod i více, dle kondice účastníků. Po cestě budeme odměněni úchvatnými výhledy do Grand Canyonu (Wádí Nakhr) a poté z druhé strany do údolí Wádí Sahtan.

7. DEN: MĚSTO NIZWA, NOC V POUŠTI

Dopoledne navštívíme historické město Nizwa s monumentální pevností a tradičním tržištěm, kde můžeme doplnit zásoby orientálního koření i lahodných ománských datlí. 

Poté následuje přejezd do pouštní oblasti Wahiba Sands, kde navštívíme pravou beduínskou osadu, ve které jakoby se zastavil čas, užijeme si romantický západ slunce na dunách, beduínskou večeři v tradičním kempu a poklidný večer u ohýnku s pozorováním hvězdné oblohy.

8. DEN: CANYONING A TREKKING VE WADÍ HAWIR

Po snídani přesun do Wádí Hawir. Ve vádí podnikneme lehký canyoning přenádhernou krajinou mezi mohutnými balvany, impozantními skalami a tyrkysovými jezírky. Pro zájemce možnost skoků do vody ze skal, přírodní skluzavka a spousta plavání. Ve vádí můžete strávit cca 6h.

Odpoledne přejedeme na pobřeží v okolí města Sur, kde se ubytujeme.

9. DEN: TREKKING V OBLASTI NÁHORNÍ PLOŠINY SALMA, JESKYNĚ TAHRY

Offroadem vyjedeme na náhorní plošinu Salmaa, odtud vyrazíme na cca 2h trek skalnatou krajinou (bez většího převýšení) k ohromné jeskyni Tahry, která je součástí několikakilometrového jeskynního komplexu. Přibalte si čelovky, abyste mohli prozkoumat útroby této nádherné jeskyně v prvním km. Odpoledne trek stejnou cestou zpět, přenocování v přímořském guesthouse.

10. DEN: WÁDÍ TIWI, WÁDÍ SHAB

Navštívíme oblast Wádí Tiwi, které je právem považováno za rajskou zahradu Ománu. Strmou horskou cestou vyjedeme k nádherným vodopádům, které přímo lákají v osvěžení. Dobrodružnější zájemci se mohou slanit ještě níže, až k nádhernému jezeru Mibam.

V odpoledních hodinách navštívíme krásné Wádí Shab. V podvečer dorazíme do hlavního města Maskat.

11. DEN: PROHLÍDKA MUSCATU, KOUPÁNÍ

Posledním den si prohlédneme nejdůležitější pamětihodnosti hlavní města Muscat (mešita, tržiště, královský palác atd.) a nakupíme poslední suvenýry. Odpoledne strávíme u moře, odpočinkem či vodními sporty v Bandar Khiran. Provezeme se na tradičním rybářském člunu, který vás vezme kolem zátok a ostrůvků, kde budeme zastavovat na koupání a šnorchlování.

12. DEN: ODLET ZPĚT DO ČR

V dopoledních hodinách odlet z Muscatu letem s přestupem do Prahy.

Další informace

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka (Praha – Dubaj – Muscat)
 • česky mluvící průvodce
 • 10 x ubytování (2x guesthouse, 1x historický dům v Al Hamra, 2x horská chata, 1x beduínský kemp, 4 x hotel)
 • 8 x snídaně
 • soukromá doprava
 • 1 x beduínská večeře v poušti
 • vybavení na feratu (helma, sedák a feratový set) a canyoning (helma, sedák, ATC, záchranná vesta)
 • veškeré služby místních průvodců, profiprůvodců a řidičů
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • ostatní stravování (počítáme z místních zdrojů)
 • vstupy: pevnost v Nizvě 5 OMR/ osobu, pevnost Muttrah v Muscatu 2 OMR/osoba, jízda na velbloudovi v poušti 5 OMR / osoba
 • pojištění léčebných výloh, případně pojištění storna (můžeme zprostředkovat)

Velikost skupiny: do osmi účastníků

Pořadatel: CK Enjoy Travel

Poznámka: V případě zhoršení epidemiologické situace a nemožnosti vycestovat do cílové destinace, si CK vyhrazuje právo přesunout termín zájezdu. Úprava programu či posun termínu vyhrazeny.

 

Cena od:
65000 Kč
Ubytování:
hotel 3-4* / dle výběru
Typ zájezdu:
turistika, památky, treking, s českým průvodcem
Stravování:
snídaně
Termín:
30. 10. – 10. 11. 2024
Počet dní:
12
Letenka:
v ceně zájezdu
Vízum:
Průvodce:
Poznámka:
Poznámka:

Nezávazná objednávka

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819

Máte dotazy? Kontaktujte nás!

Telefon: +420-739-632-819